شناسه خبر : 81150
یکشنبه 10 اسفند 1399 , 10:46
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ایثارگران درحوزه اشتغال و مسکن منتظر خبر‌های خوبی باشند

«محمود پاکدل» با بیان اینکه اقدامات مهمی در حوزه مسکن و اشتغال جامعه ایثارگران در دست اجرا است، گفت: به جامعه ایثارگران نوید می‌دهم که در سال ۱۴۰۰ خبر‌های خوبی در حوزه اشتغال و مسکن به آن‌ها برسد.

 

«محمود پاکدل» معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگویی با بیان این که در حوزه مسکن ایثارگران اقدامات خوبی صورت گرفته است، از کلنگ زنی نزدیک به ۷۰ هزار فقره زمین برای ۷۰ هزار تَن از جامعه ایثارگری در زمینه آماده سازی یا احداث به مناسبت روز شهید خبر داد.

پاکدل اظهار داشت: در مدت کوتاهی که مهندس «سعید اوحدی» به بنیاد شهید آمده اند، زیر ساخت‌های لازم برای تامین مسکن شهدا و ایثارگران ایجاد شده است. در این مدت تفاهم نامه‌های خوبی در حوزه مسکن منعقد شده و استانداری ها، بنیاد شهید و وزارت راه و شهرسازی پای کار آمده اند.

به گزارش نوید شاهد، وی ادامه داد: البته وزیر راه و شهر سازی قول مساعد برای همکاری درباره طرح اقدام ملی مسکن داده که با تحقق این وعده انجام کار‌ها سرعت بیشتری می‌گیرد و بر این اساس می‌توانیم تعداد افراد بیشتری را مشمول کنیم. ساخت مسکن، نیاز به زمان دارد و باید فرصت لازم برای به ثمر نشستن طرح‌ها داده شود.

ارائه خدمات براساس ماده ۷ قانون جامع

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان این که ماده ۷ قانون جامع اولویت بندی برای دریافت خدمات به جامعه ایثارگران را مشخص کرده است تا در این حوزه دچار مشکل نشویم، گفت: امیدواریم خدمت رسانی به گونه‌ای باشد که رضایت تمام خانواده معظم شهدا و جانبازان سرافراز را جلب کند.

وی گفت: برای دریافت برخی از خدمات از جمله وام تمام اعضای جامعه ایثارگری از جمله جانبازان ۲۵ درصد و والدین شهدا مشمول هستند. البته در تفاهم نامه مسکن علاوه بر والدین و همسران شهدا، فرزندان جانبازان ۷۰ درصد را که در برنامه پنجم لحاظ شده بودند را موردتوجه قرار داده ایم.

اشتغال پنج هزار فرزند شهید و جانباز از ابتدای سال

پاکدل در ادامه درباره اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران توضیح داد: ۳۸ هزار مجوز در کل کشور بعد از برگزاری آزمون شماره ۸ صادر شده است. این تعداد مجوز ۲۵ در صد از جامعه ایثارگران را در بر می‌گیرد که ۱۰ هزار نفر بر اساس ماده ۲۱ مشمول این طرح می‌شوند. حدود ۵ هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران از ابتدای سال تاکنون در دستگاه‌های مختلف مشغول به کار شده اند. به جامعه ایثارگران نوید می‌دهم که در سال ۱۴۰۰ خبر‌های خوبی نیز در حوزه اشتغال و مسکن به آن‌ها برسد.

نگاه ویژه به حوزه فرهنگ در گام دوم انقلاب اسلامی

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در پایان گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم و بعد از تهیه سند راهبردی توسط شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مسیر را بهتر می‌توانیم طی کنیم. البته در گام دوم انقلاب اسلامی باید به حوزه فرهنگی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم در بخش صدور آرمان‌های انقلاب اسلامی موفق عمل کنیم.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
ممنون از زحمات
جناب اقا رییس محترم جمهور من سرباز رزمنده ایثارگر ه8سال دفاع مقدس مدارک همزمان بالینی نداشتم. در بهداری صحرای گردان 141تیپ 2 لشکر 21حمزه ارتش بودم.مجروحیتم را ارتش تایید کرده. با مدارک و اسناد کمیسیون های احراز سانحه ماده 120قانون ارتش و شورای عالی پزشکی ارتش14درصد به من جانبازی داد ولی بنیاد شهید کرمانشاه و اسلام اباد غرب از سال 1391 مجروحیتم تایید شد. سازمان ایثارگران ارتش و هنوز بنیاد شهید مرا پذیرش نکرده 4ماه گذشته اداره حقوقی کل بنیاد شهید کرمانشاه پرونده مرا فرستاد تهران هنوز جوابی به من نداده اند. اگر ارتش 14 درصد به من داد ولی100درصد شنوایی از دست دادم.به کدام مسیول محترم پناه ببرم.این 27سال ببشتر است دنبال پروندم هستم. چه کسی روی رضای خدا رسیدگی می کند. به چه کسی پناه ببرم.تا بنیاد شهید مرا پذیرش و درمان کند با مدارک اسناد معتبر در دست دارم. دیوان عدالت هم تایید کرده مدارکها ماده 16تهران می باشد. غلامرضا نوروزی
باسلام خدمت عزیزان ایثارگر و کارکنان محترم فاش نیوز
سخنی دارم با جناب پاکدل خدایی اگر در حوزه اشتغال ومسکن ایثارگران شعار نمیدهید چرا به بعضی ایثارگران آنقدر سخت گذشته تاکنون چقدر ایثارگران در همین سایت وزین فریاد زدند واز مشکلاتشان گفتند واین که حمایتی از طرف بنیاد نشده اند بنده در سالهای 80 تا 82 بیکار بودم با مدرک دیپلم چندین بار به بنیاد مراجعه کردم برای اشتغال جز بی مهری ندیدم نهایت توسط مسئول اشتغال ترغیب به اخذ وام اشتغال 3 میلیونی شدم که بدلیل اخذ نیمی از آن موفق به ایجاد اشتغال نشدم چندی بعد وام مسکن گرفتم وبا بی قانونی باز خودبنیاد از سهمیه مسکن پدری با فشار بنیاد انصراف دادم نقدم را بانسیه وام تعویض کردم همان نصفه وام اشتغال شد بلای جان ما وبرای اشتغال معرفیم نکردند با هزار مشقت خودم کار خدماتی ونظافتچی با دیپلم در سازمان آب یافتم خانه ای بسیار نامناسب ومقعر داشتم که داشت برسر خانواده خراب میشد جناب معصومی مدیرکل بنباد خراسان رضوی را ملاقات کردم وایشان قول مساعدت وام دادند ورفتند وما دلخوش به قول مساعدتشان در اوایل سال شروع به تعمیر وام منزل کلنگی کردم ودست برقضا همه مصالح ولوازم دوبرابر شد والان ماندم با میلیونها قسط وقرض طلاهای خانم را فروختم باز کفاف نداد ماندم با هزار گرفتاری وطلب کارها دارم زیر بار قرض و وام له میشوم فی الحال جنابتان از خبر خوش برای مسکن واشتغال ایثارگران میفرمائید خدایی دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را . به نظر شما بعضی رفتارها در بنیاد باعث دلسردی ایثارگران نخواهد شد فرصتی خداوند به شما کارکنان بنیاد عنایت کرده برای قشر مظلوم ایثارگر خدمت کنید این گوی واین میدان بقول شاعر دوصد گفته چون نیک کردار نیست. دوستان عزیز ایثارگر خود قضاوت کنید فاش نیوز محترم نمایش در بدون ویرایش مورد استدعاست موید باشید .
سلام ، طبق معمول فقط خبر یعنی فقط حرف و وعده البته مواردی که طبق قانون میبایست تسهیلات به ایثارگران تعلق گیرد هنوز اجرا نشده لذا نمیتوان دل خوشی به حرف و وعده داشته باشیم زیرا در استانه انتخابات از این قولها و وعده ها بسیار دادند اما هرگز عملی نشد.
ترجیح میدهیم دولتی انقلابی سر کار بیاید که حرف و عملش یکسان باشد در واقع دولت انقلابی وظیفه خود میداند در موضوعات ایثارگران و جهاد فی سبیل الله تلاش کند
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi