شناسه خبر : 81201
سه شنبه 12 اسفند 1399 , 10:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز

آخرین خبرها از نبردهای تن به تن در حومه شهر مارب

۸ کیلومتر تا سقوط مهم‌ترین پایگاه آل‌سعود در خاک یمن+تصویر

یمنی.jpg

نیروهای یمنی پس از درگیری های بسیار سنگین توانستند عناصر ائتلاف سعودی را عقب برانند و با آزادسازی کوه راهبردی «البلق» به ۸ کیلومتری شهر مارب برسند.

نبردهای سرنوشت ساز در حومه غربی شهر مارب وارد مرحله جدیدی شده است و رزمندگان یمنی با تمام توان در میدان در تلاش هستند موازنه قدرت را به سود خود تغییر دهند و ائتلاف سعودی را مجبور به عقب نشینی کنند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین و نفس گیر چند ساعته موفق شدند ضربات شدیدی را به نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر گروهک های تروریستی داعش و القاعده وارد آوردند و در آستانه پیروزی نهایی قرار بگیرند.
 

آخرین خبرها از نبردهای تن به تن در حومه شهر مارب/ ۸ کیلومتر تا سقوط مهم‌ترین پایگاه آل‌سعود در خاک یمن + نقشه میدانی و عکس

با پیشروی های جدید، شمارش معکوس برای اعلام شکست سعودی ها و ورود نیروهای رزمندگان یمنی به محله های غربی شهر مارب به صدا درآمده که یک تغییر بزرگ در روند تحولات میدانی و سیاسی غرب آسیا است.

براساس آخرین اخبار به دست آمده تحولات در حومه شهر مارب (مهم ترین پایگاه ائتلاف سعودی در یمن) به شرح ذیل است:

- عملیات در محور جنوب شرق بخش صرواح (کوه الادیرم و اراک در حومه جنوب سد مارب) ادامه دارد.

- نیروهای یمنی در شرق بخش صرواح با دور زدن کوه «طلعه الحمراء» عملیاتی را از شرق کوه «کوفل» ترتیب دادند و در حملات غافلگیرانه، مناطق «الزور و الحماجره» و کوه «البلق و الاثله» را از اشغال خارج و به کنترل درآوردند.

 

آخرین خبرها از نبردهای تن به تن در حومه شهر مارب/ ۸ کیلومتر تا سقوط مهم‌ترین پایگاه آل‌سعود در خاک یمن + نقشه میدانی و عکس

- کوه راهبردی «البلق» بر شمال سد مارب اشراف کامل دارد و رزمندگان با تسلط بر این ارتفاعات، مسیر کمک رسانی ائتلاف از شهر به سد مارب را تحت نظر می گیرند.

- با آزادسازی کوه «البلق» ، فاصله نیروهای یمنی با شهر مارب به ۸ کیلومتر کاهش یافت.

- مقصد بعدی رزمندگان از این محور (کوه البلق) به سمت سد مارب، کوه المصاریه و منطقه «نقیل مدرج» خواهد بود.
 

آخرین خبرها از نبردهای تن به تن در حومه شهر مارب/ ۸ کیلومتر تا سقوط مهم‌ترین پایگاه آل‌سعود در خاک یمن + نقشه میدانی و عکس

- در صورتی که مواضع در این کوه راهبردی تثبیت شود، رزمندگان یمنی باید خود را برای ورود به محله های غربی شهر مارب آماده کنند.

به گزارش مشرق، دهها تن از عناصر ائتلاف سعودی در جریان پاکسازی کوه «البلق» و مناطق شرقی و جنوب شرقی بخش صرواح به هلاکت رسیدند؛ نام «ابو محمد الشعلان» فرمانده نیروهای ویژه ائتلاف در مارب و عبدالله ناصر المقرشی از فرماندهان بلند پایه در لیست کشته شدگان دیده می شود.

به نقل از مشرق

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi