شناسه خبر : 81236
پنجشنبه 14 اسفند 1399 , 08:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

در عملیات پدافندی «شلمچه» چه گذشت؟/اینفوگرافی

خطوط پدافندی جبهه ایران در جنگ تحمیلی پس از عملیات‌های والفجر ۸ و کربلای ۵ در منطقه عمومی شلمچه صورت گرفت.

  به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، منطقه عمومی شلمچه یکی از مناطقی است که بیشترین فعالیت نظامی را در جنگ شاهد بوده است. بعد از درگیری‌های ابتدای جنگ، نتیجه عملیات بیت المقدس آخرین حد پیشروی رزمندگان اسلام بود. سپس عملیات والفجر ۸ و کربلا ۵ و عملیات‌های محدود دیگر در این منطقه صورت پذیرفت که نهایتاً خطوط پدافندی خودی در داخل خاک عراق تثبیت گردید.

  انجام عملیات موفقیت آمیز فاو توسط عراق و بازپس گیری آن موجب افزایش روحیه آفندی دشمن شده و موانع روانی در ارتش عراق برطرف گردیده و ابتکار عمل بدست دشمن افتاد و بنا به پیش بینی کارشناسان نظامی ارتش ایران که معتقد بودند عراق در اولین فرصت مناسب به بازپس گیری خاک خود اقدام خواهد کرد، بعد از گذشت ۳۸ روز، حمله گسترده عراق با بمباران وسیع شیمیایی و بکارگیری سپاه سوم و هفتم و گارد ریاست جمهوری به طرف نیرو‌های ایرانی آغاز شد و سرانجام منطقه محدودی که به عنوان جای پایی برای نفوذ به بصره هشت عملیات آفندی گسترده ایران را شاهد بود، به تصرف عراق درآمد.

در ادامه اینفوگرافی این عملیات را مشاهده می‎کنید.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi