شناسه خبر : 81248
جمعه 15 اسفند 1399 , 13:49
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فیلم‌نامه شهید همت، ۱۰ سال در انتظار

«جواد نوروزبیگی» گفت: فیلم‌نامه شهید همت بالای ۱۰ سال است که دارد خاک می‌خورد و امیدوارم سال آینده شاهد دیدن این فیلم سینمایی باشیم.

فیلم‌نامه شهید همت بالای ۱۰ سال است که دارد خاک می‌خورد

  «جواد نوروزبیگی» تهیه‌کننده سینما و از رزمندگان دوران دفاع مقدس در آیین بزرگداشت سردار شهید «محمدابراهیم همت» و فرماندهان شهید لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) با عنوان «ستارگان دوکوهه»، که امروز (پنج‌شنبه) در تالار «اندیشه» حوزه هنری برگزار شد، با بیان خاطره‌ای از شهید «حسن زمانی»، اظهار داشت: من و شهید حسن زمانی، از اولین کسانی بودیم که به پادگان دوکوهه آمدیم، تا گردان را برای عملیات خیبر آماده‌سازی کنیم. افرادی پشیمان‌شده، از زندان قصر به جبهه‌ها آمده بودند که رفتار شهید «حسن زمانی» در قلب آن‌ها نشست و این افراد به گردان ما جذب شدند.

 وی افزود: شب اول عملیات به خط مقدم رسیدیم؛ اما صبح که شد، به دلیل شرایط با تلفات بالا مجبور به عقب‌نشینی شدیم و به دلیل این‌که زمین باتلاقی بود، زخمی‌ها را به‌سختی عقب می‌کشیدیم که آن‌جا شهید «حسن زمانی» برای به عقب بردن مجروحان بسیار مجاهدت کرد. وقتی در عقبه مستقر شدیم، سعی کردیم تا سریعاً گردان را برای مراحل بعدی عملیات آماده کنیم؛ آن‌جا یک طرحی را به ما ابلاغ کردند، مبنی‌بر این‌که تانک‌ها مستقیماً به جاده طلائیه بزنند و ما هم یک پل را همراه خود ببریم.

 این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: شهید «عباس کریمی»، شهیدان «دستواره» و «زمانی» را توجیه کرد و بعد از تاریکی هوا حرکت کردیم. معبر به‌خوبی پاکسازی نشده بود؛ بنابراین برخی از رزمندگان روی مین رفتند و با توجه به این‌که پل روی دوش ما بود، به سختی مسیر را طی می‌کردیم. یک قسمتی از مسیر زمین‌گیر شدیم و با توجه به این‌که فرمانده گروهان مجروح شده بود، کلیه کار‌ها برعهده من و شهید «زمانی» قرار گرفت.

 وی تصریح کرد: وقتی به محل قرار دادن پل رسیدیم، به‌همراه رزمندگان مهندسی، پل را روی کانال قرار دادیم؛ اما آن را آب برد و وقتی من برگشتم که به «زمانی» بگویم «پل را آب برد» دیدم که وی شهید شده و بی‌سیم هم آسیب دیده است. در همان اوضاع نماز را خواندم و گفتم که هرکسی می‌خواهد به عقب برود، همراه من بیاید؛ بنابراین سینه‌خیز به عقب آمدیم و خودم هم تیر خورده بودم. وقتی به یک جان‌پناه رسیدم، شهید دستواره را آن‌جا دیدم و خبر شهادت «حسن زمانی» را به وی دادم.

این تهیه‌کننده سینما در پایان تأکید کرد: فیلم‌نامه شهید همت بالای ۱۰ سال است که دارد خاک می‌خورد و امیدوارم سال آینده شاهد دیدن این فیلم سینمایی باشیم و در جشنواره امسال هم این آرزو را من بیان کردم و از خدا خواستم که این توفیق را به من بدهد تا فیلم‌های شهیدان «محمد بروجردی» «محمدابراهیم همت» و «حسن باقری» ساخته شود.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi