شناسه خبر : 81283
یکشنبه 17 اسفند 1399 , 11:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

کمتر بر زخم فرزندان جانباز اعصاب و روان نمک بپاشید!

اگر من ایثارگر نیستم، پس چه کسی ایثارگر است؟! چه کسی حاضر است حتی یک روز از پدر من به تنهایی پرستاری کند؟

فرزند جانباز اعصاب و روان - قانون استفساریه ماده (۲۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، برای بخشی از جامعه ایثارگری راهگشا خواهد بود ولی متاسفانه سیگنال‌های ضعف در این قانون به چشم می‌خورد، زیرا اولاً این قانون در سال 1399 تصویب شده و درخصوص شاغلین تا پایان سال 1395 و تکلیف مابقی مستخدمین و تا سال‌های بعد چه خواهد شد؟

 مسئله‌ی بعدی این است که نمایندگان مجلس انقلابی چگونه قانون‌گذاری می‌کنند؟! بی اقتداری تا کجا؟ چند سال پیش قانون ماموریت تحصیلی فرزندان جانباز، توسط محمدکاظم بهرامی (رییس هیات عمومی دیوان عدالت اداری) لغو شد، ولی شما چه کردید؟

 من به عنوان فرزند جانباز اعصاب و روان که با مشکلات شدید روح و روان و اضطراب و افسردگی شدید زندگی می‌کنم، به علت نگهداری از یک جانباز اعصاب و روان (پدر جانبازم) به این حال و روز افتاده‌ام و حال در رای مذکور به منِ فرزند جانباز، توهین کردند و گفتند به علت اینکه فرزند جانباز ایثارگر محسوب نمی‌شود، قانون ماموریت شغلی فرزندان جانباز لغو گردد!

اگر من ایثارگر نیستم، پس چه کسی ایثارگر است؟! چه کسی حاضر است حتی یک روز از پدر من به تنهایی پرستاری کند؟

 مسائل و مشکلات و بیماری جانبازان اعصاب و روان به شدت زیاد و فاجعه‌بار است و به خاطر حفظ شان جانبازان اعصاب و روان، مطرح نمی‌کنم، و مردم به سختی حاضرند با فرزندان جانباز اعصاب و روان ازدواج کنند! انقلاب، بدون ایثارگران یعنی هیچ. بنابه فرمایش امام خمینی(ره) ایثارگران را فراموش نکنید و بخوانید و توجه کنید سخنان زیبای حضرت آقا و امام خمینی که درخصوص شهدا، ایثارگران و جانبازان چه نکاتی را متذکر شده‌اند. ببینید چند درصد به دستورات این بزرگواران عمل شده است؟

 عاجزانه از مسئولین دلسوز نظام که تعدادشان زیاد است خواهش می‌کنم کمی هم به فرزندان جانبازان که اجر ایثارشان اگر از فرزندان شهدا بیشتر نباشد کمتر نیست، بیشتر توجه کنند و به همه‌ی ایثارگران از جمله فرزندشهید و فرزند جانباز با هر درصدی به یک چشم نگاه کنند تا موجب اختلاف نگردد. چرا فرزندان جانباز نباید مثل فرزندان شهید عزیز معاف از مالیات باشند؟ چرا نباید مدرک تحصیلی فرزندان جانبازان یک مقطع بالاتر محسوب گردد؟

 لطفاً در قوانین لحاظ نمایید مشمولین ماده 2 قانون خدمت‌رسانی به ایثارگران حق حذف پست و مازاد نمودن کلیه‌ی ایثارگران ازجمله فرزندان جانباز و فرزند شهدا عزیز را ندارند. در قوانین (بخشنامه‌های سابق دولت) اعلام می‌شد صرفاً حراست بنیاد شهید صلاحیت اعلام تایید صلاحیت ایثارگران را دارند و این خیلی چیز خوبی است، و مهم‌تر از همه فرزندان شهید با 20 یا 22 سال خدمت فکر کنم می‌توانند بازنشسته بشوند و متاسفانه دوباره فرزندان جانباز فراموش شده‌اند!

عاجزانه خواهش می‌کنم به داد ما برسید. شما را به خدا نگذارید بیشتر نابود شویم و در ادارات نمک بر زخممان بپاشند. ما بسیار مستحکم و مقاوم هستیم و پای انقلاب هستیم ولی دوست ندارم از ضعف قانونی موجود، افرادی ناصالح، نظام و ایثارگران را زیر سوال ببرند.

من طبق ماده 21 شاغل دستگاهی شدم که بر اساس اجرای اصل 44 خصوصی شده و حتی همچون سایر شاغلین دولت، حق انتقالی به سازمان دیگری را نیز ندارم و چون قراردادِ قانون کار هستم امنیت شغلی ندارم و هر وقت که بخواهند به راحتی می‌توانند اخراجم می‌کنند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام باتشکر از این فرزند عزیز جانباز ولی کو گوش شنوا کاملا پدرمان ما فراموش شده اند چه برسد به فرزندانشان هیچ فرقی با بقیه نداریم وفقط حرف است پدر ماهم جانباز ۵۵درصد بود باقطع عضو هم آزاده ازکار افتاده کلی هم بود براثر جراحتهای جنگ فوت کرد ولی کمیسیون به خاطر بار مالی قبول نکردند تازه حقوق پدرمان راقطع کردند وهیچکس رسیدگی نکرد بعد چند ماه دوندگی
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi