شناسه خبر : 81289
یکشنبه 17 اسفند 1399 , 09:47
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اعتراض به کم توجهی دراستخدام فرزندان شاهد و جانباز

انتقاد ایثارگران به کم توجهی سازمان امور اداری و استخدامی نسبت به استخدام فرزندان شاهد و جانباز

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار و فرزندان جانباز سراسر کشور در پی عدم اجرای قانون استخدام فرزندان شاهد و جانباز به بی توجهی سازمان امور اداری و استخدامی کشور انتقاد کرده اند.

 جمعیت یادگاران اسوه های ایثار و فرزندان جانباز سراسر کشور(نخستین انجمن فرزندان جانباز در کشور شامل 17 تشکل استانی و 275 استاد و اعضای هیئت علمی دانشگاه و 12 هزار فرزند جانباز است.) در پی عدم اجرای قانون استخدام فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، بیانیه های جداگانه صادر کرده و به بی توجهی و سهل انگاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور انتقاد کرده اند.

متن بیانیه جمعیت یادگاران اسوه های ایثار به شرح زیر است:

«اگر هر ملتی بتواند یادگارهای جنگ یعنی همین رزمندگان جانبازان و خانواده‌های شهیدان را گرامی بدارد، این ملت ذلیل شدنی نیست. این ملت عزیز خواهد ماند.» (مقام معظم رهبری مدظله العالی)

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس نص صریح قانون مقرر گردیده است فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای 50 درصد حداکثر تا پایان سال 1399 در دستگاه های دولتی استخدام گردند. بررسی های کارشناسانه حکایت از آن دارد که علیرغم تاکیدات ریاست محترم جمهوری و پیگیری‌های مکرر رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران این قانون اجرا نشده و با عنایت به زمان باقیمانده از سال عزم جدی جهت اجرای آن مشاهده نمی گردد. لذا بر حسب وظیفه، جمعیت یادگاران اسوه های ایثار موارد زیر را متذکر می گردد:

1- تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری به خصوص توجه ویژه به خانواده‌های معزز و ایثارگران و فرزندان آن بر هیچ کس پوشیده نیست لذا توجه همگان و به ویژه رئیس محترم سازمان اداری و استخدامی را به این فرمایش معظم له جلب می نماییم که می فرمایند: «فداکاری شهیدان و گذشت خانواده ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهای تیره و تار آن روزگار دشوار را از افق زندگی این ملت زدود.» و در جای دیگر می فرمایند: «ملت ایران با همه وجود مرهون تلاش و مجاهدات ایثارگران است.» لذا تکریم این عزیزان و تسریع در اجرای قوانین مرتبط با آن از ابتدایی ترین وظایف مسئولان است.

2- بر اساس قانون، سازمان امور اداری و استخدامی کشور می ‌بایست فرایند قانونی جذب استخدام فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای 50 درصد را فراهم می نمود اما متاسفانه شواهد نشان از کم توجهی این سازمان داشته و خواسته یا ناخواسته در این خصوص سهل انگاری های متعددی انجام پذیرفته است که تاثیرات نامطلوبی در اذهان این قشر اثرگذار بر جای خواهد گذاشت.

3- ضمن عرض تشکر از ریاست محترم جمهور در ابلاغ قانون مذکور و پیگیری های مجدانه مهندس اوحدی جهت اجرایی شدن آن، توجه مسئولان عالی نظام را به فرمایش مقام عظمای ولایت مدظله العالی جلب می نماییم که می فرمایند: «فرض بنیاد شهید فرض حیات انقلاب است و با همین ایده هم باید به بنیاد شهید نگاه کنند.» لذا انتظار است معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید با نصب العین قرار دادن این فرمایش، بیش از پیش در راستای اجرای این قانون تلاش نموده و مسئولین نیز ایشان را در انجام وظیفه خطیرشان یاری نمایند.

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، حق ارائه دلایل عدم اجرای قانون فوق الذکر توسط سازمان اداری و استخدامی را محترم شمرده و بر رفع مشکلات جهت تحقق هر چه سریعتر آن تاکید می نماید. خداوندا به حق محمد(ص) و آل محمد(ص) سرنوشت آن کسانی که قدر شهادت را می دانند و آن را می شناسند، جز شهادت در راه خودت قرار مده.

اللهم وفقنا لا تحب و ترضی

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار

همچنین انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور نیز بیانیه ای به همین منظور تهیه و منتشر کرده است. در متن این بیانیه آمده است: 

انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور، نخستین انجمن فرزندان جانباز در کشور به همراه 17 تشکل استانی و 275 استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و 12 هزار فرزند جانباز است.

با عنایت به صدور دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر خدمت رسانی بهینه به خاندان معزز شاهد و ایثارگر و حمایت های بی دریغ ایشان از بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویژه پس از حضور آقای مهندس اوحدی در این نهاد و اقدامات موثر جهت پرداخت مطالبات ایثارگران و بدهی معوقات دانشگاهی جامعه ایثارگری و به خصوص «ایجاد ساز و کارهای لازم برای شناسایی و اعلام نیازمندی های سازمان ها جهت جذب و استخدام ایثارگران در حوزه فعالیت هر یک از دستگاه های اجرایی» و دستور و پیگیری های معاون اول رئیس جمهور جهت اجرایی شدن قانون جذب و تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در دستگاه های دولتی، حال موضوع جذب فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد تا قبل از پایان سال 1399، انتظار می رفت سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به این موضوع تا قبل از پایان سال جاری اقدام نموده تا زمینه آرامش خاطر طلیعه داران دوران فتح و ظفر و سنگرداران فرهنگ غنی ایثار و شهادت فراهم گردد که متاسفانه تاکنون در این مورد کم لطفی شده و توجه کافی از سوی سازمان مذکور به عمل نیامده است.

با توجه به شرایط تحریمی و فضای نابسامان اقتصادی که بر کشور سایه انداخته است، این عمد توجه به دستور رئیس جمهور و عمل نکردن به خواسته برحق جامعه ایثارگری، بخشی از امنیت ملی جامعه را به مخاطره می اندازد، لذا مطالبه قانونی و بحق خانواده های شهدا و ایثارگر جهت اجرایی شدن قانون جذب و تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران از سازمان اداری و استخدامی این است که تا دیر نشده، احساس مسئولیت نماید و برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشد.

امید است با توجه به توانمندی هایی که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در حوزه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... دارند، با فراهم نمودن زمینه استخدام ایثارگران زمینه مشارکت و بهره مندی از ظرفیت ها و قابلیت های جامعه ایثارگری و نیز توان علمی، مدیریتی و فکری آنان بیش از پیش فراهم آید.

محمد زارعی رئیس هیئت مدیره

مجتبی غلامی اینی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام بر خوبان و همه خوب خوبان.
از بس که نوشتم ودادزدم وطواف دادن قانون تسویب شده ده سال پیش .که چه شوروحالی داشت وشوقی.مجلس دولت را ملزم به اجرا میکرد وهنوز هیچ چیز از دادن ها نرسیده دردست...مارا معسر وگدا قلم زدن مگر کلمه ای
ایثارچه ایرادی داشت.
حالا از این بسته تواف شده کدامش وگردو خاکش بر سر ما نشسته.تا سورمه چشمانم کنم. بیوگرافی خودم‌،؟!ده ماه بسیجی داوطلب وجانباز موج انفجار وفاقدکاردولتی.مرا توجیح کنید از قانون وداده هایتان.بر من .واین دادن دادن ومیدم میدم تا بعد از مرگ ما هنوز ادامه دار است.سی وپنچ سال از جنگ گذشت وما صدایمان در نیامد دزدی واختلاص های پی در پی شاه دوزدان برای خود وفرزندان خود اقامت وگرین گرین وعیاشی هایتان .کار را به تنگنا کشید .چون منصفانه عمل نکردید .ده سال باز سازی مناطق جنگی ده سال ابادی وابادکردن وبه رخ هم دیگر از داشتن های بهتر بردناتان. ده سال بهر فرزندان لاکچری بدنیا امدن در تویله وکور دهاتتان.اخ اخ اخر بی انصاف ها پنج سال نه به قشر جانباز وغیره بلکه به کل ملت ایران فقط پنج سال.میدادین این وضع وناله ونفرین ادم وخاتم را بر جد واباد تان یدک نمیبردید...خوردنش چه لذتی داره .اما اما اما اما ....این اماها را داشته باشید تابرسیم به هم پای ترازو کامپیوتری عدالت داشته خدا.ازما گفتن وگوش ندادن به هشدارها ازشما .دنیای گرده زود به هم میرسیم.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi