شناسه خبر : 81311
دوشنبه 18 اسفند 1399 , 08:50
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فراخوان جذب مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر

مراسم رونمایی‌ از سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات رسول‌زاده برگزار شد.
 
رونمایی از سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر/فراخوان جذب مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر

سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم و در کارگروه سلامت مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به پیش رو بودن ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: علی‌رغم اینکه این مناسبت در روزهای پایانی سال قرار دارد، اما با تلاش تمام مجموعه و همکاری تشکل‌های شاهد و ایثارگر و با وجود مشکلات موجود در کشور از جمله بیماری کرونا شاهد برگزاری باشکوه برنامه‌های مرتبط با بزرگداشت این روز هستیم.
وی افزود: خوشبختانه امروز شاهد تعالی و تلاش در مجموعه دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر هستیم که از این بابت از تمام عزیزان فعال در این حوزه تشکر می‌کنیم.
سلیمانی با تأکید بر اهمیت موضوع بهداشت و درمان ایثارگران گفت: برگزاری جلسات کارگروه سلامت مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از جمله اقدامات خوبی است که می‌تواند زمینه‌ساز افزایش کیفیت خدمات‌رسانی در این حوزه شود.
عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این مراسم با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر، ساماندهی و به روزرسانی بانک اطلاعاتی نخبگان شاهد و ایثارگر بوده است افزود: با راه‌اندازی این سامانه فراخوان جذب عضویت در مرکز دانش پژوهان اعلام می‌شود.
وی افزود: ایثارگران در صورتی که مشمول ملاک‌هایی که در سامانه قرار دارد باشند، می‌توانند درخواست‌ و اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند. پس از ثبت اطلاعات کار صحت‌سنجی توسط اعضای شورای هماهنگی نخبگان در استان‌ها انجام می‌شود و ایثارگران در صورت تأیید به عضویت مرکز دانش‌پژوهان در می‌آیند.
مهری با بیان اینکه مرحله پس از تأیید عضویت امتیازبندی ایثارگران است افزود: این کار بر اساس اطلاعات و مقالات انجام می‌شود و طبق اعتباری که به افراد اعطا می‌شود، امتیازاتی شامل آن‌ها خواهد شد که از جمله می‌توان به ارائه تسهیلات و تخفیفات مختلف در زمینه مسائل فرهنگی و آموزشی اشاره کرد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تصریح کرد: با راه‌اندازی این سامانه نیاز به حضور فیزیکی حذف می‌شود و با توجه به مشکلات ناشی از بیماری کرونا مراجعات حضوری حذف می‌شود.
علیرضا سمیعی مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک دی (وابسته به بانک دی) نیز در این مراسم به تشریح خدمات و نحوه کارکرد سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر؛ بانک اطلاعاتی دانش پژوهان شاهد (گنج شاهد) پرداخت.
در ادامه رونمایی از سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد.
گفتنی است دسترسی به این سامانه از طریق سایت مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به آدرس www.nokhbeganisaar.ir ممکن خواهد بود.
محمدحسن آزما مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت حضور ایثارگران در عرصه‌های مختلف کشور گفت: امروز زمانی است که باید شاهد حضور ایثارگران در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه اشتغال و کارآفرینی باشیم.
وی افزود: خوشبختانه این نگاه در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و از حضور و فعالیت ایثارگران حمایت می‌شود. ایثارگران برای ایجاد اشتغال تنها نیاز به پرداخت وام ندارند، بلکه این نیاز احساس می‌شود که مجموعه‌ای از افراد نخبه باید در کنار ایثارگران حضور داشته باشند تا در مراحل مختلف ایجاد شغل به آنان مشاوره و راهنمایی ارائه کنند. خوشبختانه با همکاری خوب بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر زمینه ارائه چنین خدماتی به وجود آمده است.
در ادامه این جلسه نیز سعید عطاری مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر اعضای کارگروه سلامت دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگران نیز به بیان نظرات و پیشنهادات و طرح اولویت‌های این حوزه پرداختند.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi