شناسه خبر : 81378
جمعه 22 اسفند 1399 , 16:24
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تشکر از صدور دستور استخدام فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰%

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 21 اسفند ماه در آستانه روز بزرگداشت شهدا، مشخصات طرح‌های ملی بنیاد شهید و امور ایثارگران را تشریح کرد.
 
تشریح مشخصات طرح‌های ملی بنیاد شهید و امور ایثارگران/تشکر از صدور دستور استخدام فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد

 به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی در آیین گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید و امور ایثارگران که با حضور رییس جمهور برگزار شد با تبریک عید مبعث، گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری «شهدا مظهر اقتدار کشور» هستند و روز شهید یک مناسبت تقویمی نیست و در واقع تقدیر و سپاس از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

 وی در ادامه افزود: با توجه به فرا رسیدن روز ۲۲ اسفندماه که به نام روز شهید نامگذاری شده است، طرح‌های ملی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور خانواده شهیدان «پالیزوانی»، همسر نخستین شهید مدافع حرم شهید «محرم ترک» و خانواده شهید دکتر «اصغر آقامحمدی» از شهدای مدافع سلامت و جانباز قطع عضو از دوپا و یک دست جانباز «منصور ع نم‌نم» و سردار حاج «احمد روزبهانی» جانباز ۷۰ درصد و آزاده‌ای که ۱۱ سال در اسارت حضور داشت افتتاح می‌شود.
 معاون رییس جمهور با گرامیداشت یاد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین شهیدی رییس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 51 طرح و پروژه در ۴ بخش مسکن، تولیدی، صنعتی و کشاورزی، درمانی و توانبخشی و ساماندهی گلزارهای شهدا به بهره‌برداری می‌رسد.

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه مسکن گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزیر راه و شهرسازی برای تأمین زمین مسکن ایثارگران به امضا رسید و با 29 سفر استانی تفاهم‌نامه‌هایی با استانداران منعقد شد که در نتیجه امروز 24 پروژه مسکن و واگذاری زمین در 21 استان برای تأمین مسکن 20 هزار ایثارگر بهره‌برداری می‌شود.

 اوحدی افزود: ۸ پروژه کشاورزی و دامداری، ۱۰ طرح تولیدی و صنعتی، 4 پروژه صنعت برق و یک گلخانه مدرن هیدروپونیک از جمله طرح‌هایی است که به بهره‌برداری می‌رسد.

 معاون رییس جمهور با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم 90 درصد به ظرفیت‌های تخت‌های بیمارستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه شده است گفت: 8 پروژه درمانی و توانبخشی از جمله ساختمان یاس بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) با ظرفیت 310 تخت و 50 تخت مراقبت‌های ویژه و 80 تخت در بیمارستان فجر تبریز و 4 مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی افتتاح می‌شود.

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین از ساماندهی گلزار مطهر شهدا در استان البرز خبر داد.
وی در پایان از حجت الاسلام والمسلمین روحانی، رییس جمهور برای صدور دستور استخدام فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد تشکر کرد.

 در این مراسم پیرحسین کولیوند، رییس بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) توضیحاتی در مورد امکانات و مشخصات پروژه توسعه این بیمارستان داد و طرح‌های درمانی و بیمارستانی در استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر و خراسان رضوی و مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در استان‌های تهران، آذربایجان غربی، اصفهان، قزوین و مرکزی افتتاح شد.

 محمدرضا اسکندری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر نیز در استان کرمانشاه طرح‌های تولیدی و اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران را تشریح کرد که به موجب آن برای 3600 نفر در 11 نقطه کشور اشتغال ایجاد می‌شود.
جواد وکیلی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر نیز در استان ایلام گزارشی از مشخصات پروژه گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان ایلام را ارائه داد.

 محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در استان مرکزی گزارشی از پروژه ساخت مجتمع مسکونی ۲۶۴ واحدی سفیر شهر اراک ارائه داد.

 وی پس از ارائه این گزارش از رییس جمهوری درخواست کرد بودجه لازم به وزارت راه و شهرسازی برای آماده‌سازی زمین‌های شناسایی شده به منظور انجام امور آماده‌سازی زمین‌ها تا قبل از پایان دولت دوازدهم تأمین و تخصیص داده شود و همچنین سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران در سال 1400 در مراکز استان‌ها از 160 به 250 میلیون تومان و در سایر شهرستان‌ها از 120 به 200 میلیون تومان افزایش یابد.

 رییس جمهوری ضمن تشکر از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای توجه به مشکل مسکن ایثارگران، دستور تأمین و تخصیص اعتبار لازم و همچنین پیگیری افزایش مبلغ تسهیلات خرید و ساخت مسکن را صادر کرد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
اینکه شدتقدیروتشکریک معاون ازمافوق وتقدیریک مافوق ازمعاونش پس جای استخدام ومشکلاتی که برای فرزندان شهدادرست میکنندکجای این گردونه جای داردوبحث شده حقیرفرزندشهیدم وجان بازاین مملکت یکروزی میگفتیم جایی نگوئیم ایثارگریم ریامیشودامروزهم نبایدبگوئیم تیثارگریم چون فحش میخوریم وذهن مخاطب میروبه ناکجاآبادکه اینهاهمه چیزرابردندوخوردنددرحالیکه همین دولتی که جناب اوحدی تقدیرش ونکریمش میکندباصراحت نامه زده که فرزندشهیدفلانی ازتبدیل وضعیت شمامعذوریم ودستگاه متولی هم بعدازسی ونه سال فعالیت درصحنه های مختلف افکارشان این است که ایشان راکه تائیدنکرده اندچه میگویددر فضاهای مختلف مجازی جناب اوحدی اگرمیخواهندکاربکنندبه این مشکلات رسیدگی کنندکه چرافرزندشهیدوجان بازتحت حمایت من راتائیدنمیکنند اینهارابایدحل کرد والا مانوردادن هیچ سودی نداردیکسال است جناب اوحدی تشریف آوردندحقیرازاولین افرادی بودم که درپوست خودم نمی گنجیدم ارحضوراین مردوخداراشاکربودم که یکی ازجنس خودما تشریف آوردندپشت میزریاست بنیاداماعملاچیزی مشاهده نمیکنم حتی جواب نامه ام راهنوزنداده اندراه ورسم بچه های جنگ فراترازاین کاغذبازی ها وتعلل ها ودست دست کردنهاست روزی جناب اوحدی میتواندمانوربدهدکه دخترشهیدش نانوایی نکندبرای امرارمعاش فرزندشهیدش برای جهیزیه دخترش خواستگارانش راردنکندفرزندشهیدش بخاطربی کفایتی بنیاددرزندان نباشدبدون شاکی خصوصی وهزاران مشکل که ازمحضرمبارک شهداشرم دارم مکتوب کنم یاعلی حاج سعید
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi