شناسه خبر : 81408
یکشنبه 24 اسفند 1399 , 08:24
اشتراک گذاری در :
عکس روز

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهیدو وزارت ورزش

تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت ورزش و جوانان در راستای توسعه همکاری‌های دو جانبه توسط مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به امضا رسید.
 
امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت ورزش و جوانان
مهندس سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه ۲۳ اسفندماه در مراسم بزرگداشت روز شهدا و روز جانباز که در سالن سلمان فارسی کمیته ملی المپیک برگزار شد، با تأکید بر اهمیت بزرگداشت روز شهدا و جانبازان، گفت: شهدا «عند ربهم یرزقون» هستند و نیازی به برگزاری مراسم‌های بزرگداشت ندارند. این ما هستیم که به یادآوری راه شهدا و جانبازان با برگزاری این مراسم‌ها نیاز داریم.
معاون رییس جمهور با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه شهدا چشم و چراغ این ملت هستند، خاطرنشان کرد: خداوند در حدیث قدسی به ظرفیت معنوی شهدا اشاره می‌فرماید و اینکه ظرفیت معنوی شهدا به قدری ارزش پیدا می‌کند که جسم مادی آن‌ها تحمل این ظرفیت معنوی را ندارد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با تبریک ایام گرامیداشت مبعث پیامبر اکرم(ص) عنوان کرد: مهم‌ترین فلسفه خلقت پیامبر اکرم(ص) و بعثت، رشد و کمال انسان‌ها است و خداوند این ظرفیت را به انسان عنایت کرد که جانشین خدا بر روی زمین باشد.
مهندس اوحدی با بیان اینکه مهم‌ترین آفتی که انسان‌ها را تهدید می‌کند فراموشی است، خاطرنشان کرد: اگر انسان یک لحظه از مسیر رشد و تعالی غفلت کند زندگی او را تاریکی فرا می‌گیرد. برای همین باید در مسیر شهدا گام بردارد تا دچار فراموشی نشود که اگر این فراموشی به غفلت تبدیل شود انسان باید نگران زندگی خود و آیندگان باشد.
معاون رییس جمهور با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب در چله دوم انقلاب، گفت: مسیر گام دوم انقلاب در مسیر خودسازی، جامعه پردازی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی امکان‌پذیر است و این مسیر تنها با تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت محقق می‌شود.
در ادامه این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت ورزش و جوانان توسط سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به امضا رسید.
در پایان این مراسم از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان فعال عرصه ورزش کشور تقدیر و تجلیل شد و امیر سرتیپ عباس طایفه، رییس انجمن خادمان شهدای حرم، شال خادم الشهدایی را به وزیر ورزش و جوانان اهدا کرد.
در این مراسم سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام چقدر خوب شد واقعانکه این مسولین چقدر ما را شرمنده میکنند.دمت گرم .من نون ندارم بخورم .شما مارا پیاده روی نمتونی ببری.من از نداشتن وفقر مالی وبی سرپناهی .وکارتن خوابی رنج مبرم وحالا هم شب عید همه چشمانشان به دست پدر. اگر پدر باشی ویک لحظه خودتان را کنار من ببینید .انوقت .همین دوریال وده شاهی را که خرج اعطینانتان وولخرج های انچنانی نمیکردید به ایثار گران .دفترچه درمان میدادید .سرپناه وخوراک .شاید تا زمان میدم ومیدم های قانون تسویب شده ده سال پیش را که دوباره در ایام ده فجر در مجلس دست به دست کردید وهر روز با جسم وروح زخم خورده مان با تائید وتبسر یکی بگو دوتاشه نگین امید وارمان کردید.وبعدهمه باهم بریدن ودوختید ودوباره کتاب قانون ایثار را به گنجینه کتابخانه صلای سپرده اید تا فرهنگ ایثار وشهادت این شیر مردان دفاع از ناموس ووطن ودین به ظاهر مسلمانی وبرابری ورفع محرومیت زدای .برایمان به ارمغان اوردید .بس است.چندتای را با دلیل ومنطق بگم .؟ اگر انصاف داشتید .خودتان را جای ما بگذارید .شایدلحظه که نوه شما را صدا میزند .بابا عید چند روز دیگر ؟ شما از شرمنده گی سر را پایین انداخته من وامثال من را درک کنید.البته بعید میبینم.چون سیر از گرسنه بی خبر وسواره از پیاده.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi