شناسه خبر : 81595
شنبه 07 فروردين 1400 , 08:28
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فراخوان جذب اعضای مرکزدانش‌پژوهان شاهدوایثارگر

نخبگان شاهد و ایثارگر دارای رتبه‌های علمی، مقالات و کتاب‌های علمی، هنری و قرآنی می‌توانند در سامانه بانک اطلاعاتی مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تحت عنوان «گنج شاهد» نام‌نویسی کنند.
 
فراخوان جذب اعضای مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر منتشر شد

عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، با اعلام فراخوان جذب اعضای مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: یکی از مسائلی که از گذشته در مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با آن مواجه بودیم، ضرورت به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی و همچنین عدم امکان بهره‌مندی از اطلاعات و محتویات علمی اعضا بود و بر این اساس، سامانه گنج شاهد با همکاری شرکت تجارت الکترونیک بانک دی به صورت خود اظهاری طراحی و راه‌اندازی شد و طی این فراخوان نخبگان و سرآمدان می‌توانند با مراجعه به سامانه «گنج شاهد» بدون نیاز به مراجعه حضوری نام‌نویسی کنند.
وی درباره مزایای نام‌نویسی در این سامانه توضیح داد: یکی از امتیازهای طرح این است که دیگر نیاز نیست پژوهشگران و محققان شاهد و ایثارگر آثار علمی خود را به صورت فیزیکی ارسال کنند بلکه می‌توانند به صورت الکترونیکی نام‌نویسی و آثارشان را ارائه دهند، بدین صورت در مرکز دانش‌پژوهان از آثار علمی این افراد استفاده می‌شود.
مهری یادآور شد: مشوق‌هایی در این سامانه برای پژوهشگران و نخبگان در نظر گرفته‌ شده است و این افراد می‌توانند پس از اخذ امتیازات، به برخی امکانات و خدمات رفاهی و علمی دست یابند. در واقع با توجه به رویکرد‌ رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر خدمت رسانی به جامعه ایثارگری، فراخوان جذب و تقاضای جامعه ‌نخبگان برای بهره‌مندی آن‌ها از خدمات به صورت آنلاین منتشر شد. این فراخوان از طریق سایت‌ها، خبرگزاری‌ها، دانشگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط علمی ایثارگران انتشار خواهد یافت و محدودیت زمانی برای آن وجود ندارد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به یکی از چالش‌های نخبگان ایثارگر، توضیح داد: پیش از راه‌اندازی سامانه گنج شاهد، نخبه‌ها و پژوهشگرانی که آثار علمی داشتند، نمی‌توانستند به صورت حضوری آثار خود را ارائه دهند و ما هم امکان بهره‌مندی از آثار علمی و پژوهشی آنها را نداشتیم. در این سامانه می‌توانیم از خدمات علمی نخبگان در قالب‌هایی مانند برپایی کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی بهره‌مند شویم.
وی افزود: بهره‌مندی جامعه ایثارگری از علم و ایجاد فضای اشتغال و درآمدزایی برای نخبگان از امتیازات این طرح محسوب می‌شود. از سوی دیگر، نخبگان و پژوهشگران با ارائه مقالات یا دستاورد‌های خود می‌توانند از امتیازات خوبی برخوردار شوند. این امتیازات فقط منحصر به دریافت وجه نقد نیست و تمام کوشش ما این است که نیازهای علمی آن‌ها را نیز برطرف کنیم.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر ادامه داد: انتظار می‌رود که با شرکت نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر در این فراخوان آمار اعضای مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر واقعی‌تر شود.
مهری در خصوص نوع مقالات ارسالی پژوهشگران که در این طرح مورد پذیرش قرار می‌گیرد، توضیح داد: این مقالات و آثار علمی باید بتوانند انتظارات دستور‌العمل حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر را برآورده کنند و مطابق استاندارد‌های این دستور‌العمل باشند. در واقع جذب و عضویت پژوهشگرانی که در این فراخوان شرکت می‌کنند مطابق با این دستور‌العمل‌ صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال مقالات ارائه شده باید در سطح مقالات علمی پژوهشی، ISI و ISC باشد و برای نام‌نویسی فرد به عنوان عضو جامعه نخبگانی شاهد و ایثارگر، مقالات علمی و ترویجی و مقالاتی که در مجلات غیرعلمی چاپ می‌شوند، مدنظر نیست. کتاب‌ها هم باید در سطح علمی نوشته شده باشند و پژوهشگران پس از تأیید شورای نخبگان استان‌ها عضو می‌شوند.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر از همه خانواده‌های شهدا و ایثارگران که دارای آثار علمی بوده و رتبه‌های هنری، علمی، قرآنی، ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند؛ درخواست کرد که در این فراخوان شرکت کنند.
وی در پایان تأکید کرد: نخبگان شاهد و ایثارگر صرفاً با نام‌نویسی در این سامانه عضو نمی‌شوند بلکه باید مدارک ارسالی آنان توسط اعضای شورای هماهنگی نخبگان و اعضای هیئت‌ علمی بررسی و تأیید شود و پس از عضویت در مرکز دانش‌پژوهان، کارت هوشمند بانکی برایشان صادر می‌شود و حمایت‌ها نیز از طریق این کارت الکترونیکی انجام می‌شود.
لازم به ذکر است نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر جهت ثبت‌نام در این سامانه و عضویت در مرکز دانش پژوهان می‌توانند به سایت مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به آدرس nokhbeganisaar.ir بخش فراخوان جذب اعضای مرکز مراجعه نمایند.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi