شناسه خبر : 81782
دوشنبه 23 فروردين 1400 , 11:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رئیس فراکسیون ایثارگران در گفت و گوی اختصاصی با فاش نیوز تشریح کرد:

خدمات و تسهیلاتی که در ۱۴۰۰ به ایثارگران اختصاص می‌یابد

تأسیس سازمان رزمندگان، تبدیل وضعیت، واگذاری خودرو، حقوق رزمندگان و جانبازان زیر۲۵درصد، پاداش پایان خدمت، تسهیلات مسکن و...

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از لحاظ شدن قانون تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای آن در سال 1400 خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، احمد امیر آبادی، نماینده ایثارگر مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با فاش نیوز در حاشیه نخستین جلسه علنی مجلس در سال جاری به مصوبات ایثارگری قانون بودجه سال 1400 اشاره و بر اجرای کامل مصوبات با لحاظ تامین منابع مالی و احکام قانونی تاکید کرد و اظهار داشت: خوشبختانه از اینکه فراکسیون ایثارگران پیگیر مطالبات جامعه ایثارگری است، خود ایثارگران خوشحال هستند.

تبدیل وضعیت

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: قطعاً در بحث تبدیل وضعیت، هیچ مقام دولتی نمی‌تواند در این زمینه مقاومت و از قانون تخطی کند و فطعا دستگاه‌ها همکاری خواهند کرد و قول همکاری را هم به مجلس داده‌اند. بنابراین ما قانون را طوری نوشته‌ایم که هیچکس نتواند از قانون تخطی و برداشت دیگری کند. مشکلی را که در بحث استفساریه با دیوان عدالت اداری و سازمان استخدامی داشتیم، در حکم بودجه به طور کامل حل کردیم.

در مورد مصوبات مجلس شورای اسلامی برای ایثارگران در سال 1400 باید بگویم که بودجه را تصویب کردیم و همه مصوبات ایثارگری هم در بودجه سال 1400 است.

وی افزود: دولت و دستگاه‌های مشمول ماده 2 قانون جامع (حاکمیتی ، دولتی و قوای سه گانه ) را مکلف کردیم که همه نیروهای شرکتی، قرارداد معین، کارگری، حجمی، تبصره‌ای، بند"ب" و "الف" ماده 18 قانون خدمات رسانی به ایثارگران را لحاظ کرده و بدون شرط آزمون و شرط سنی و جنسیتی، در سال 1400 تبدیل وضعیت رسمی و قطعی شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم ادامه داد: 500 میلیارد تومان برای اجرای این قانون در سال 1400 لحاظ شده است تا بهانه بار مالی برای اجرای آن وجود نداشته باشد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی که بودجه ابلاغ می‌شود تا آئین نامه‌های آن به سایر دستگاه‌ها ابلاغ شود، مقداری طول می کشد.

تشکیل سازمان رزمندگان

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در رابطه با رزمندگان معسر خاطر نشان کرد: سازمان رزمندگان را در سال جاری تشکیل دادیم و این موضوع برای نخستین بار است. ما چندین میلیون رزمنده داریم اما هیچ سازمانی به آنها رسیدگی نمی کرد و بنیاد شهید فقط به خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان رسیدگی می‌کند.

بنابراین سازمان رزمندگان در قانون سال 1400 زیر نظر وزارت دفاع تشکیل شد و حدود 108 هزار رزمنده معسر در آن دارای ردیف بودجه‌ای شدند که نزدیک به سه هزار و پانصد میلیارد تومان و بر مبنای ماهیانه دومیلیون و 200 هزار تومان مستمری در سال جاری به آنان پرداخت شود.

امیر آبادی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حقیقت برای رزمندگان معسر، تسهیلاتی بر طبق قانون برنامه ششم لحاظ شده است که مبلغ 500 میلیارد تومان مابه‌التفاوت سود و تسهیلات مسکن در سال جاری در نظر گرفته شده است.

جانبازان 5 تا 24 درصد معسر

رئیس فراکسیون ایثارگران ادامه داد: همچنین برای جانبازان بین 5 تا 24 درصد معسر (38 هزار نفر) حدود هزار و 80 میلیارد تومان در ردیف بنیاد شهید لحاظ شده است و آن بنیاد را مکلف کردیم که از ابتدای سال جاری به این 38 هزار نفر، ماهیانه دومیلیون و 200 هزار تومان پرداخت شود.

خودروی جانبازان

عضو مجمع نمایندگان استان قم تاکید کرد: شرکت های خودرو سازی را مکلف کردیم که برای جانبازان جسمی و حرکتی و بالای 50درصد که تا کنون موفق به دریافت خودرو نشده‌اند، به آنها خودرو واگذار کنند.

وی افزود:  5هزار میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی ایثارگران در سال 1400 لحاظ شده است.

همچنین حدود 700 میلیارد تومان برای مشکل حقوق جانبازان در نظر گرفته شده است که در این زمینه کمبود داشتند.

نماینده ایثارگر مجلس یازدهم ادامه داد: حدود 180 میلیارد تومان برای بحث اجرای ماده 51 لحاظ شده است؛ موضوع بخش جابجایی صندوق تامین اجتماعی در مورد بیمه‌های ایثارگران را در نظر گرفتیم و قرار شد از این محل، مبلغ به ایثارگران پرداخت شود.

پاداش پایان خدمت

وی گفت: برای ماده 38 نیز مبالغ مناسبی در نظر گرفته شده است و برای تامین پاداش پایان خدمت ایثارگران و خانواده شهدا و به خصوص شهدای بازنشسته مبلغ مناسبی در سال جاری لحاظ شده است و در بند"و" پیش بینی شده است.

تسهیلات مسکن

امیر آبادی اضافه کرد: برای خود جانبازان و ایثارگران که تا پایان سال گذشته تسهیلات مسکن آنها، به نوعی تسویه کرده اند و زیر 25میلیون تومان وام دریافت کرده بودند، مقرر شد در سال 1400 مجدداً تسهیلات مسکن یارانه‌ای به آنها تعلق گیرد.

همچنین در مورد تسهیلات مسکن امسال، مقرر شد نباید کمتر از 200 میلیون تومان باشد که این موضوع را در یک حکم مورد تاکید قرار  دادیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بلاخره امسال، بودجه 1400 در مورد ایثارگران تلاش کرد که دیگر خودش محور تلفیق شود. همچنین نمایندگان هر پیشنهادی داشتند به فراکسیون ارائه و فراکسیون آن را به کمیسیون تلفیق ارجاع ‌کند.

تنقیح قوانین

امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس در توضیح جایگاه مجلس در قوای کشور متذکر شد: مجلس شورای اسلامی دو وظیفه اساسی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارد. بر این اساس در سال جاری قرار شد که یکسری از قوانین را تنقیح کنیم، چرا که دست و پا گیر است.

وی اضافه کرد: به معاونت قوانین رسماً اعلام کردیم که یک سری قوانین برای تنقیح را در اولویت خود قرار دهند. نکته دیگری که همه ما باید به آن توجه کنیم اجرای قانون است. چرا که دستگاه مربوطه باید خود را با ناظر قانونگذار وفق دهد. متاسفانه در برخی مواقع، در شوراها و جاهای مختلف، تصمیماتی اتخاذ می‌شود که کاملاً در این راستا نیست.

امیرآبادی در ادامه سخنان خود توضیح داد: در این زمینه شوراهای زیادی مانند شورای انقلاب فرهنگی، شورای هماهنگی اقتصادی قوا، ستاد ملی کرونا و..... هستند که یکسری از آنها به جای مجلس شورای اسلامی قانونگذاری می‌کنند.

نماینده مردم قم در بهارستان افزود: اینها در بعضی از مواقع، بحث هایی را مطرح می‌کنند که در راستای تصمیمات و قوانین مجلس نیست؛ بنابراین باید مراقب باشند که تصمیمات آنها همسو با مجلس باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم مجلس در سال 1400 همین روند‌ی را که از روز اول شروع کرده است، ادامه داده و زمینه خوبی را در بحث پشتیبانی از تولید و رفع موانع تولید داشته باشد.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ. آخ مردم ازخنده، بسه دیگه.
سلام بر نماینده محترم قم
پس تکلیف معافیت مالیاتی رزمندگان که در قالب ماده ۵۶ قانون جامع ایثارگران در تلفیق تصویب شده بود،چه شد؟
خیلی از قوانین و مصوبات مجلس از جمله قانون جامع خدمت رسانی به خانواده شهداء و جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان که از زمان تصویب آن سالها می گذرد و معطل مانده اند به این دلیل است که هیئت دولت یا نمی خواهد و یا وقتی را برای نوشتن آئین نامه و ابلاغ آن به دستگاه های اجرایی صرف نمی کند . مجلس باید قوانین مصوب خود را جهت اجرا ، مستقیم به دولت ابلاغ کند نه اینکه قوانین و مصوبات مجلس در صف نوشتن آئین نامه ها توسط هیئت دولت ، تفسیر به غلط شده و یا محدود ( تحدید ) گردیده و از هدف واقعی خود دور شود . مصوبات مجلس در قانون جامع ایثارگران نباید به این بهانه درگیر بورکراسی های اداری و پیچ و خم های شایدها و اگرها بشود بلکه باید با تعیین حدود زمانی معین مثلاً تا سه ماه بعد از تصویب آئین نامه های آن نوشته و اجرایی و ابلاغ شوند .
سلام. والله ما که از این مجلس چیز خاصی ندیدیم بغیر از دعواهای زرگری با دولت. دود این دعواها هم به چشم ملت میروددرشروع مجلس پراید۳۰میلیون بود اما الان ۱۲۰میلیون در شروع مجلس مرغ در دسترس بود اماالان پایی مرغ میخوریم. این را هم بگم اخیارات مجلس از دولت خیلی بیشتره
به فرموده امام حسین علیه السلام اگردین ندارید حداقل آزادمرد باشید
حقیقت را بگویید حقیقت را بنویسید حقیقت را منعکس کنیدحقیقت را سانسورنکنید
اگرجرعت دارید اگرازخدا می ترسید
جانبازان معسر با این مبلغ کم بعد از تورم ویرانگر چه کنند لااقل حق اولاد و مسکن و ،،،،،،مثل کارمندان دولت اضافه کنند صحبت از 3/500/000 ت بود
واقعا زشته برای دولت شیعه که خط فقر 10م باشه
به جانباز مفلوک 2م داده بشه
عضو مجمع نمایندگان استان قم تاکید کرد: شرکت های خودرو سازی را مکلف کردیم که برای جانبازان جسمی و حرکتی و بالای 50درصد که تا کنون موفق به دریافت خودرو نشده‌اند، به آنها خودرو واگذار کنند.؟؟؟؟؟؟
سنگ بزرگ نشانه نزدن است این همه رسیدگی را کجای دلمان بگذاریم جناب امیرآبادی
اتفاق خاصی نبود اقای امیر ابادی.چرا من نباید فوق العاده بگیرم ولی فرزند جانباز درصد بگیرد/چرا من جانباز درصد معاف از شهریه نیستم ولی فرزند جانباز درصد هست؟ و هزاران بی عدالتی که در چوب و خط شما بزرگواران محروم از همه چیز هستم؟شما هم مثلدوستان قبل شعا زیا ولی عمل صفر است.ولی در تمام دنیا جانباز جانباز است ودارای امتیاز یک سان ولی شما سال است که ما را از همه چیز محروم کردید.
با سلام
به مچلس انقلابي هم اميدي نيست اينان حتي نتوانستند موضوع ساده اي مثل معافيت ماليات بر حقوق رزمندگان 6 ماه به بالا را در بودجه 1400تصويب كنند.
ممنون خدا قوت مرد خستگی ناپذیر که بحق از حق وحقوق فرزندان شرکتی وحجمی دفاع جانانه داشتین از طرف نیروهای حجمی آبفا تهران
باسلام وخسته نباشد به شبکه فا..........
این همه غرش انقلابی این همه داد وفریاد که شما مجلس محترم نسبت به جانبازان ورزمندگان داشتید شد همین
وقتی شما نماینده مردم بینوا شدید همه چی ارزان بود ولی در جال حاضر هر خانوادع ای یک نفر قلچماق میخواد
شب وروز بدود سر صف مایتاج زندگی
با بسته های پول هم وزن اجناس
عین ونزوئلای دوست وبرادر
اخه مسلمان یک میلیون راکردید ۲ م
ولی مایتاج ۸۰۰درصد گران شدن
عجب شاکاری کردید ۰
حالا با۲ت چکار کنیم۹
سلام علیکم، با احترام و تشکر از همه عزیزانی که بینی و بین الله بدون تبلیغ و جار و جنجال برای رفع معزل و چالش های پیش روی ایثارگران و خانواده های معظم آن ها تلاش می کنند.
خواهشی از فاش نیوز دارم، چون راه ارتباط سریع به رییس محترم کمیسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی را نمی دانم و هر بار هم که از طریق وب گاه مجلس به اکثریت نمایندگان محترم ملت پیامک و یا ایمیل ارسال نمودیم، دریغ از یک سطر پاسخ.
نتیجه، پیشنهاد زیر را دارم:
1- فاش نیوز محبت فرماید با هر کدام از مس
تشکیل سازمان رزمندگان واقعا به جا است.چون باید رزمندگان مثل بنیاد شهید یک متولی داشته باشند.در ضمن رزمندگانی که زیر 6 ماه حضور در جبهه دارند مظلوم واقع شده اندو هیچ خدماتی به آنها داده نمی شود و این بی عدالتی است.جانبازان زیر 25 درصد هم که دارای بیمه تکملیلی ناقص و حقوق بسیار کم هستند. در خصوص سابقه جبهه هم ستاد کل نیروهای مسلح سابقه حضور د ر مناطق عملیاتی شمال غرب را برای بعد از قطعنامه فقط برای کسر خدمت فرزند قبول دارد و نه سابقه جبهه. که جا دارد این مصوبه تغییر کند. مجلس شورای اسلامی هم خوب است برای ایثارگران شغل آزاد هم مانند کارمندان ایثارگر معافیت مالیاتی مانند قایل شود.. چرا که برخی مشاغل آزاد یک وقت درآمد دارد یک وقت ندارد.و گاها از یک کارمند دولت کمتر درآمد دارند. متاسفانه سازمان مالیاتی کشور مانند مالیات غرب تهران سلیقه ای عمل می کند. چرا که بااینکه طبق قانون ، موسسات فرهنگی دارای مجوز ارشاد از پرداخت مالیات معاف هستند ولی اداره غرب تهران برای موسسات فرهنگی ایثارگر نه تنها معافیت صادر نمی کند بلکه بیشتر از واحدهای تجاری همجوار مالیات صادر می کند.این نیز یک ظلم است به ایثارگران که به جای اینکه به ایثارگران در جبهه فرهنگی کمکی هم بشود به این کار ضربه هم می زنند.
موضوع مجوزطرح ترافیک جانبازان را باپلاک مخصوص و ویژه ای سراسری کنید،،نه فقط مختص تهران باشد!
دراکثرشهرهاطرح ممنوعیت و زوج وفرداجرامیشود.
مثل مشهد،اصفهان،شیراز،کرمانشاه و.....
درضمن موضوع معافیت عوارض بزرگراهی راهم برای جامعه هدف الکترونیکی کنید.
پیشنهاد:باوزارت کشور و راهورهماهنگ کنیدکه پلاک مخصوص وثابت به خودروی کلیه جانبازان بدهندتا بروکراسی اداری هم ازبین برود***
و...
سلام دوستان شبکه وعزیزان رزمنده
باری را که از رو دوش ما بر ندا شتید با این وضیعت ولی به خاط خدا به رزمندگانی که مستا جرند مقداری زمین بدید چکار کنیم نه میتوانیم خانه اجاره کنیم .......فقط مقداری زمین جای یک چادر ودر ضمن تسهیلات را پارتی بازی
نکنید گر چی بعید است در کشور ما یک خدمتی ویا کمکی بدون پارتی بازی
ضمن عرض سلام خدمت عزیزان شبکه فاشننیوز
باتشکر از زحمات این دوستان
خواهشمندیم که مارزمندگان معسر که مستا جریم وواقعا خیلی گرفتار ونیازمند ودرخواست مقداری زمین کهحتی جای یک چادر....چادر.....چادر
این قضیه را لطفا برسی وگذارش بفرمایید با تشکر فراوان
ضمن تشکر ازنمایندگانی لا اقل به فکر رزمندگان هستن ولی دراجرا هیچ خبری نیست الله اعلم
ای کاش فکری برای مسکن ایثارگران فاقد خانه هم میکردند
لطفا خواهشا ملتسمانه تقاضا دارم فکری برای وضعیت مسکن رزمندگان بکنید بخدا توان اجاره یک اتاق رو هم دیگه نداریم حداقل زمین پنجاه متری در اختیارمون بزارند
سلام ودرود به دوستان عزیز ش.....ز
از زحمتکشان فاشنیوز در خواست داریم پیگیری نمایند که تسهیلات رزمندکان شامل چی هست وهمچنین با توجه به مشکلات این قشر از لحاظ مسکن کبعضی واقعا مشکل دارند ایا رافت حکومت اسلامی شامل حال این قشر هم از لحظ زمین ومسکن میشود
بسیار از شبکه فاشنیوز تشکر داریم
باسلام برتمامی زحمت کشان وانسانهای پاک وبی الایش .که هدف از بودن در این دنیارا جز خدمت به خلق خدا ورضایت خالق چیز دیگری نمیدانند .وافکار پلید شیطانی را با یاد خدا از صفحه زندگی وزنده بودن پاک کردن وفقط رضایت خالق یکتا را در ضهن واعمالشان می پرورانند.از خداوند بزرگ برای انان دعای خیر وعزت وسر بلندی طلب مینمایم.اری ای عزیزان وزحمت کشان وعوامل بزرگوار سایت فاش نیوز .این حقیر خدمت شما قبل از عید عرض کردم .ما را مهرهای بازی شترنج خود قرار داده اند .وازاین دادیم ودادنها در طول این سالها زیادشنیده ایم.از قدیم میگفتند سنگ بزرگ علامت نزدن است .و فعلا مملکت ما شده جولانگاه دزدان واختلاس گران وباند بازیها وسرکشی ها که خدا عاقبت همه را ختم به خیر گرداند.وبرای نمایش قدرت وبه رخ هم کشیدن این گروه وان جناح وسرپوش بر بزه کاری وغارت وچپاول مال واموال مردم وسرمایه ای که میتواند در رفاع حال وبهبود وارتقاع کشور صرف شود .هزینه اعیاشیهای اقازاده ها وغیره میشود.وبا تجربه سنی خودم عرض میکنم خدمت شما .اگر کسی صداش در بیاد .اول با زوروقدرت ساکتش میکنند واگر ببینند پشت کار همگیر وهمه گان شود سر کیسه را شل کرده وعده ای را عزل وعده ای رانسب کاری ودرجه میدهند.ودرپشت پرده دزد از دزد حمایت وشاه دزداز همه انها.وشده یک ارگان ویا اداره ای برای رفاع این ملت خالص ومخلصانه بدون وابستگی ویا تحمیل ونفوذ قدرت با دستی گامی بردارد.نه چون قانون را نسب ووفق وشرایط کار ان سازمانرا
برنامه ریزی واعمال شده تحویلداده وطبق ان ساز وکار اعمال شده از انان کارای میخواهند.ورعایت ونظم را بر مااعمال شده میدانند.وقانون را که مجلس ونمایندگان مردم سالاری تسویب وباید اجرا کننده انجام وبرنامه ریزی در دخل ومخارج سهم قانون تسویب شده را در نظر بگیرد وودوباره هرسال برای تامین بوجه سال اینده به مجلس خرج کرد وهزینه مصرفی راگزارش نماید .سر صحبت من همین قانون ایثارگران .که ده سال پیش تسویب شده وهرسال به دلایل خواسته ونخواسته.به اجرا در نیامده .وبعد از سی وسه سال از گذشت جنگ .هنوز مدیر ومسولی دل سوز نبوده ونیامده ودرشعارها منم منم بسیار دیده ایم ولی درعمل هیچ ودیگر هم به هیچ درد ما نمیخورد ودر همین سایت بدون هیچ ترس بجز از خالق یکتا از کسی ویا مخلوق خداوند میگویم .برونند بمیرند که باعث شرم ساری در بودن انسان وانسانیت شده ودین پاک رسول خدا ص را با مادیات عده ای فرصت طلب ودنیاپرست مورد بد بینی ودودستگی ونفاق شده اند.ودل مردان خدا ترس وانسان دوست وصادقانی زحمت کش که عمر خود را فدای مردم ودین وانسانیت وعزت کردند به درد اوردن وبدانند حق وحقیقت همیشه پاینده واستوار بوده وهست.وای رهبر عزیز وهمنام علی ع اولین مرد امامت.به اسمت سوگند ما پا در رکاب بوده وهستیم ومثل اهل کوفه عهد شکن نیستیم که علی تنها بماند.ما مرد عمل وجانثاران راه حسینیم .امر با شما وسر دادن با ما.اگر خدا قبول کند .اینان فقط مقصودشان وهدفشان با برهم زدن اقتصاد کشور ومعیشت مردم .بدنام کردن دین الهی چیز دیگری نیست .یکی بر نعل ویکی بر میخ میزنند.خداوند برانان رسوای عمل کردشان را فراهم سازد .انشالله.امین .ما مردم سخت وبا سختیها میسازیم.وباکی نداریم.
سلام..شماطبق قانون خودتان که حداقل حقوق رابرای کمک معیشت درنظرگرفتیدرابه این قشربدهید..چرا2200. ؟؟؟اگرازروزاول مبلغی رابابت کسورات بازنشستگی ازهمین کمک معیشت کسرمیکردیدالان نزدیک به پانزده سال بودکه این عزیزان بیمه بازنشستگی داشتند،،نه خودتان کسرکردیدونه گذاشتیدخودمان واریزکنیم..این کمک معیشت شدبلای جان جانبازان زیر25درصد...چرادیگردرصدمان راافزایش نمیدهند؟؟مگربنیادفقط شده برای 25درصدبه بالا؟؟چراهرامتیازی هست برای 25به بالاست؟؟باهزاردردبیدرمان داریم زندگی میکنیم ولی دریغ ازکمیسیون مجددوافزایش درصد..چرا؟؟؟
سلام ودرود دوستان ما فقرا که به هر دلیلی که بزرگترین ان بی عدالتسیت ونشستن عده ای که با دغلبازی وحیله وپارتی واز هر راه غیراز راه درست وسط سفره انقلاب نشستند و حق مردم را خوردند امروزه بامقداری مستمری که یک هفته ای بیشتر کفاف نمیکند ماندیم ومستاجر واواره در کشوری که بیشتر شبیه میدان غارتست وهیچ راهی جز اینکه دست نیاز به سوی کسانیکه مقداری انصاف دارند واانسانیت را فراموش نکرده اند ومسئول رزمندگان معسرند دراز کنیم چون الان سنمان بالاست کار که نمیتوانیم بکنیم
لذا خواهشمندیم عادلانه به فکر ما باشید
مگر ما چی میخوایم .ایی که بشود مابقی عمررا سپری کرده و...
انشالللللله که خداوند مشکل همه را حل کندومسئولین رزمندگان هم دست خدای کریم باشند
خسته نباشید وتشکر از زحمات همه زحمت کشان
وبرای تشکیل سازمانرزمندگان از مجلس وعوامل ایثارگران هم تشکر میشود
از شبکه فاشنیوز تقاضا میشود پیگیری
بفرمایند که برای در یافت تسهیلات رزمندگان معسر چکار باید کرد
ضمن عرض سلام وادب واحترام خدمت همه رزمندگان جانبازان وجناب آقای امیرآبادی عضوهییت رئیسه مجلس محترم ونمایندگان وفراکسیون ایثارگران جهت تلاش ومصوبات جدیدبرای این قشر جانبازان معسر انشااله که اجراشود چون قول داده آن متولیان امرسالهاست ماباخانواده هایمان منتظرماندیم وتشکرمی کنیم ازآقای میلاد قنبری رئیس انجمن ایثارگران انشااله خواهشمندیم این مصوبه قرارشد فروردین 1400حقوق مصوب راازبنیاد پرداخت کنندچون 3سال است پرونده ماجانبازان معسر به بنیاد برود انشااله که اینچنین شده باشد امروز18روزازفروردین گذشته دیگ با56سال سن که همه جانبازان به علت سن بالا گرانی وتورم ومشکلات روحی روانی هزینه درمان خرج زنده ماندن بالارفتن سن فرزندانمان داغونمان کرده بازهم تشکرازهمه عزیزان که مشکلات جانبازان وایثارگران ورزمندگان رادنبال وحل می کنن باتشکر جانبازان زیر25درصدمعسرساتا
باسلام ازجانبازان هستم برای ایشان پیشنهاداتی داشتم ۱- هرجانبازی که درهرسازمان واداره ای بازنشسته میشود( چه خصوصی چه دولتی)یکی از فرزندانش (چه دختر،چه پسر) جایگزین شود بدون شرایط استخدامی( البته اینرابگوییم ای عمل درموردافرادسفارشی وازمابهترون سالهاست که اجرامیشودچه بانامه،چه باتلفن یاتماس بامدیران)۲-اکثراسازمانهای دولتی و غیردولتی بخشی از کارهای خود رابه بخش خصوصی واگذار کرده می‌توانددرقانون تعیین کنند در قراردادهای فی مابین درصدی از نیروهای خود را علاوه برمعلولین،ازخانواده ایثارگران بایستی انتخاب نماید۳- در سالهای ماضی که قسمتی از ادارات دولتی به بخش خصوصی واگذارشده ( مانند مخابرات ایران) براساس اصل۴۴ واگذاری بایستی کلیه کارکنان شاغل ایثارگرخودبه خود به مجموعه مادرتخصصی دولت برگشت داده شود که متاسفانه حداقل درمورد مخابرات این کار صورت نگرفته است حال که به مدتی پیگیری می‌نماییم می‌گویند نه نمیشودقانون این اجازه رابه مانمیدهدونمیشودازبخش خصوصی به دولتی بیاییدحتی اگر هم از خانواده ایثارگران باشیدوالسلام شماره نمایم
هدایتی مشهد
خدا قوت خادم شهدا خسته نباشید از طرف نیروهای شرکتی استان ایلام
خدا قوت از زحمات شما نماینده عزیز سپاس گذاریم دعا گو هستیم انشاعلا در پناه خداوند مهربان باشید از طرف نیروهای شرکتی ایسارگر استان ایلام
سلام جناب اقای دکتر فرهانی شما که می فرماید جانبوزان خوشحال هستعن برای ۲۲۰۰ خوشحال نیستعن خود قانون چند سال پیش حداقل حعقوق کارمندی تصویب کرده بود شما لطف کنید همون حدعقل به جانبازان فراموش شده بدین با د دویست یک ماه با این گرانی نان خالی ههم نمی شه خورد تورا خدا به جانبازان ساتا رحم کنید چند سال در عزاب زند گانی می کنعن پول ندارن دنبال کارشون برن ولی همه شیمیای عصابروان تیر ترکش هستعن خدا اجر تون بده معمنون سپاس از شما
دوستان شبکه فاشنیوز خسته نباشید ممنوناز زحمات شما نسبت به قشر ایثارگران
ایادر نمایندگان محترم به اندازه ۲ دقیقه با خود فکر کرده اند که این جانبازان زیر ۲۵درصد ورزمندگان چگونه با۲ م.....تومان باید زندگی کنندمگر ما هم در کشور شما زندگی نمیکنیم
در کشوری که تعدای به عنوان مدیر وزیر رئیس. ک۱۰درصد جامعه نیستند و۹۰درصد سرمایه ودر امد کشور را میبلعند ومگر نرخ زندگی را این ده درصد تعین نمیکنند
یعنی ما با۲م...ت بافلان اقا که شاید ۲میلیارد درامددارد بایدبه یک نرخ خرید کنیم
چرا همیشه کاسه وکو زه رو سر فقرا خورد میشود طبق مصوبه مجلس حد اقل حوق کارمند باید به ما بدهندکه ۳۵۰۰ م ن میباشد
برایه رزمندگان که در این 30سال کاری نکردید لااقل به آنها که مستاجرند والان درسنین 50به بالا هستند یک وام خرید مسکن بدهید!!!!! کل این امتیاز برایه رزمندگان فقط سوبسید درصد سود وام است وبس !!!!یعنی نظام نمیخواهد یک کار کوچک برایه رزمندگانی که هیچ امتیازی در این 30 سال نگرفته اند انجام دهد ؟
مجلس و مجلسیان عزیز خصوصا فراکسیون ایثارگران، باورکنید اینهایی که اینجاذکرکردید اگه اجرایی نشه. خودتونم خوب میدونید که شدنی نیست، لااقل میذاشتید اجرایی بشه و روی ریل بیفته بعد خبرشو منعکس میکردید. روی سرمون پرشده ازشیره هایی که مالیدید، بس کنید.
متاسفانه ظاهرا حرف های آقای امیرآبادی در مورد تصویب همه مصوبات ایثارگران در کمیسیون تلفیق صحیح نبوده است.این نشان از بی توجهی به جامعه ایثارگران و به خصوص رزمندگان دارد.
تشکر از شبکه فاشنیوز
۳۵ سال بعداز جنگ است وهنوز معلوم نیست مجروحان را کی باید کمک کند وبه کجا مراجعه کنند بیمه ندارند
۳۵سال بعد از جنگ است وهنوز تعدادزیادی از رزمندگان که مجروحند شیمیاییند روانیند .اعصبیند .چشم ناقص گوش کر .لنگان لنگان وباخس.خس سینه سینه وضیعتشان نامعلومست وچون پیرند وناتوان وبیدراومد سربارند

ایا سازمان رزمندگان یک سازمان قوی ورور از بازیهای روزمره خواهد بود که مشکلات را کمتر کند................
ایا سازمانی بدور از فساد موجود در جامعه خواهد بود
ایا ایا بزودی فکری برای مستاجران معسر که این روزا اواره ترینند خواهد کرد
کل افرادی که به عنوان معسر در طی ۴۰ شناسایی شده اند حدودا ۱۰۰هزار نفرند وازاین تعداد شاید ۱۰درصد مستاجرن وبسیار اوضاع وحشت ناکیهم دارند درامد ندارند وبسیاری درد وبلا غم و غصه ومشکلات از پای درشون اورده
برای یک سازمان اگر مستقل باشد وکار بکند براحتی میشود مشکل انها را حل کرد امیداست که این چنین باشد
سلام علیکم و قلبی لدیکم. من قرص"سیتالوپرام هگزال40mgمیخوام، یکسالی هست که نتونستم پیداکنم، حتی به قیمت آزاد و هرچقدرهم قیمتش باشه میدم، ازجونم که بهترنیست، ازاین که خانواده م و عروس ودامادها و نوه ها ناراحت باشن خیلی خیلی عذاب میکشم، سال98تااول سال99 یکی از آزادگان شوشتر که بنده خدا باهم آشنایی هم نداشتیم، درفضای مجازی دیده بود این استغاثه منو ، پیغام داد و عکس قوطی قرص"سیتالوپرام هگزال40mg" را برام فرستاد و پرسید همینه؟ گفتم آره دمت گرم دستت طلا ، آدرسمو گرفت و چندروزبعد پستچی آورد انگار دنیا و آخرتو یک جا به من دادند خیلی خوشحال شدم، خداخیرش بده خیلی دعاش کردم، خیلی جوانمرد بود و هست ، دوبار هرمرتبه بسته برام فرستاد، و بالاخره تابستان99 پیغام داد که دیگه نتونستم پیداکنم، منم خیلی تشکرکردم و دعاش کردم، یعنی تاآخرعمرم دعاش میکنم. و الآن حدودهفت هشت ماه این قرص نتونستم پیداکنم، حالم خرابه، خواب ندارم، اشتها ندارم، اعصاب ندارم، حال وحوصله ندارم، فقط فاش نیوز نگاه میکنم. اگه درداروخانه ها و مراکزپخش دارو دوستی آشنایی قوم وخویشی باجناقی دارید لطفا بپرسید، اگه پیداکردید عکسش جعبه شو برام بفرستید ببینم همونه یا نه، اگه بود هرقیمتی که باشه میخوام، فقط شماره حساب یا شماره کارت بانکی مرحمت کنید تا پولشو تقدیم کنم، آدرس پستی میدم برام بفرستید. دمتون گرم. دوستتون دارم. سیدرضاحسینی نژاد،مشهدمقدس، بسیجی آزاده51ماه اسارت و جانباز55درصد
قابل توجه مدیر فاش نیوز
اولا این خبر کهنه است که گذاشته اید
دوما اگر چند روز دیگه اجرا نشد و حقوق ها افزایش نیافت به کی لعنت کنیم
سوما کاری کنید پیام های جدید زیر خبر قرار بگیره تا بدانیم کسی پیام جدید گذاشته شده است
سلام،جناب اقای امیرابادی،حقیر جانباز ۲۰درصد هستم ودر شش عملیات حضور داشتم ونزدیک به ۱۱ماه در جبهه بودم قرار بود هریکماه درجبهه یک درصد اضافه بشه ما که بجز شما که دل سوزانه برای ایثارگران زحمت میکشی کسی دیگه رانداریم فقط شما وخانواده گرامیتان رادعا میکنیم بخدا حق ۲۰درصد ها داره ازبین میرود نه فرزندمان را مشغول بکار میکنند نه دانشگاه میتونند درس بخونند هرمصوبه تصویب میشه فقط برای جانبازان ۲۵درصد میباشه ایا ۲۵درصد ها از اسمان اومدند روی زمین وما۲۰درصد ها زیر زمین بودیم اومدیم سر زمین.خلاصه کلام جناب امیرابادی عزیز وگرامی شمارو بخون شهدا به دستهای بریده حضرت ابوالفضل قسم میدهیم برای ۲۰درصد ها کاری انجام بدهید اول خدا بعدش شمارو داریم.خدانگهدارتان باشه
سلام خدا عمر با برکت بدهد به شما بزرگواران
سلام
آیا دولت را الزام به انجام قانون بودجه کرده اند هیچ توجه شده امسال پایان دوره ششم پنج ساله برنامه توسعه است دقیقا ثانیه پایانی آنهم بین دو دولت قابل اجرا است یا یک سرکاری است ۱۰ سال گذشت تو این زمان کوتاه ایثارگران را مسخره خود نکنن
با تشکر فراوان از فاش نیوز
چرا بنیادازبعضی کارهای سهل و آسان عاجزاست،زمانی خواستن حکمت کارت بدن، چقدر این دست اون دست کردن،زمانی هم که دادن ،دیگرکاربرد قبل رو نداشت، الان کانون بازنشستگان طی جلسه یی با بانک مهرایران، برای تمام بازنشستگان ن.م یک کارت خرید کالا۵میلیون تومان با اقساط۱۲ماهه که از حقوقشون کسرمیشه،البته باسودبسیار کم ۲ درصد میده،واقعا بنیاد با اینهمه ادارات عریض و طویل داشتن بانک دی،نمی تواند چنین چتر حمایتی برای حقوق بگیرانش داشته باشد،یا کلا بیخیال چنین حمایت هایی هست،در خاتمه یادآور بشم،اگر زمانی ،زبانم لال مسئولین خواستن چنین حرکتی انجام بدن،بانک دی رو بیخیال شن، چون ۵میلیون رو،با اون رویه های معمول محاسبه سود ، کار مزدی که اساس بانک دی هست احتمالا باید۱۵ میلیون پس بگیرند.یاعلی،مددی کن
سلام فکر کنم 15 یا 20 سال قبل به جانبازان 50 دزصد بالا یک پیکان اقصادی دادند پیکان فکر کنم10 سال رده خارج شده حالا این جانبازان که پیر شدند درد شان زیاد شده می توانند پیکان رده خارج سوار بشند ما جانبازان چه حساب کردید بدن شما سالم از مریضی روح روان جسم ما خبر ندارید
عرض سلام وادب واحترام خدمت آقای امیرآبادی وفراکسیون ایثارگران محترم مجلس یازدهم وآقای میلاد قنبری انشاالله مصوبه مجلس جهت جانبازان زیر 25 درصد معسر فروردین 1400بابت افزایش حقوق اجرایی شود ماجانبازان معسر زیر25درصد زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران برویم ودل ماخانواده های جانبازان که سالها منتظر هستیم اجرایی شوددعاگوی شماهستیم باتشکرجانبازان معسر زیر 25درصد ساتا
باعرض سلام وادب واحترام خدمت جناب آقای دکتر امیرآبادی عضو کمیسیون فراکسیون ایثارگران در مجلس شورای اسلامی وهمه عزیزان که مصوبه نمایندگان مجلس جهت جانبازان معسر زیر25درصد راپیگیری کردن وازاقای میلاد قنبری رئیس انجمن ایثارگران هم تشکر میکنیم آقای امیرآبادی محبت کنید تسهیلات جانبازان معسر زیر25درصد راهم تااجرای آن پیگیری کنید فیش حقوقی برای جانبازان معسر زیر25درصد صادرشودتابتوانیم وام ازدواج برای فرزندانمان ضامنشان بشویم ثواب داردچون مشکل ضامن دارندسنشان ازازدواج گذشته جکمت کارت هم صادرشوداین حق ماجانبازان معسر زیر25درصد است چون از سال 84تا87ماجانبازان معسر زیر25درصد دارای همه مزایا بودیم آقای قنبری رئیس انجمن ایثارگران انتظار داریم پیگیری مزایاباشندخداخیرش بدهدهرکه برای ماجانبازان معسر زبان خیربگذاردممنون وباتشکرجانبازمعسرزیر25درصدحالامی توانیم بگوییم بنیادشهیدوامورایثارگران
بسمه تعالی مدیر محترم فاش نیوز باعرض سلام و احترام اینجانب ناصر ستوده جانباز ۷۰٪ ساکن شهرستان جلفا آذربایجان شرقی میباسم با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و استخدامی کشوری و اینکه با دستور رئیس جمهور بر استخدام کلیه فرزندان جانبازان ۷۰ ٪ تا پایان دولت ، و عدم ثبت نام استخدام دو فرزند اینجانب در سازمان سنجش باستناد با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و استخدامی کشوری مورخه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ، و شرایط استخدام بعلت عدم همخوانی مدرک تحصیلی با دو شغل در نظر گرفته شده برای شهرستان جلفا که فرزندانم نمی توانند به استخدام دولت در بیایند. اینک جناب آقای اوحدی رئیس محترم بنیادشهید و امور ايثارگران عنوان نموده اند که هر جانباز حق انتخاب سه شغل در محل شهر خود را دارند وقتی دو شغل آنهم با مدرک تحصیلی فرزندانم مطابقت ندارد چگونه فرزندانم سه شغل محل را انتخاب کنند خواهشمند است با منتشر کردن این اعتراض که اکثر شهرستان های کشور و فرزندان شهدا و جانبازان با این مشکل مواجه شدند و نتوانستند برای استخدام ثبت نام کنید انشاالله جناب اوحدی بزرگوار این اعتراض فرزندان جانبازان را ببیند و راهکاری بیاندیشد. والسلام
مثلا رز مندگان 5 ماه چه کنند بغیر از 400 امتیاز هیچ شا مل حالشان نمی شود
رزمندگان بسیجی غواص بودنددردفاع مقدس فقط بسیجی هابودندحالامعسرفاقدبیمه درمانی نیروهای مسلح تاسف
آفتابه لگن 9 دست، شام و ناهار هیچی!!!
آقای امیرآبادی عزیز، این موارد که در برنامه ششم بودند شما بعنوان مجلس جدید چه کاری کردید؟؟ طرح تسری امتیازات جانبازان بالای 25 درصد به زیر 25 درصد چی شد؟؟ رزمندگان بالای شش ماه چی شد؟؟
من ایثارگر و جانباز 15 درصد کی باشم قرار بود حقوق ماه از فروردین 1400 بین 2200 تا 2700 افزایش یابد ولی این ماه 1250000 تومان واریز شده واقعا این چه وضعیه تازه مبلغ 2200000 چیه که از اون هم کسر می کنید اگه تصویب کردین چرا اجرا نمی کنید اگه الکیه چرا سایت ها رو پر کردین از این افزایش حقوق راست حسینی بگین چی تو سرتونه
نابراین سازمان رزمندگان در قانون سال 1400 زیر نظر وزارت دفاع تشکیل شد و حدود 108 هزار رزمنده معسر در آن دارای ردیف بودجه‌ای شدند که نزدیک به سه هزار و پانصد میلیارد تومان و بر مبنای ماهیانه دومیلیون و 200 هزار تومان مستمری در سال جاری به آنان پرداخت شود. جناب امیر آبادی جهت اطلاع حضرت عالی بنده از رزمندگان معسر در فروردین 1250000 تومان دریافت کردم. این همه 6ماه تومجلس شماورئیس محترم ونماینده گان حر ف ازتصویب 2200000میزنید.حال چی دارید بگوئید. کدام درست دم خروس یا قسم حضرت عباس.
این ماه که حقوق بعضی ازوالدین شهدا رو کم کردن
با سلام چرا کارت ایثار که نیروهای مسلح صادر کردند و گفتند طبق فرمایش ودستور رهبری سه چهارم مدت خدمت داوطلبانه محسوب سود اعمال نمیشود برای فوق العاده ایثارگری بارنشستگان اعمال نمیشود قابل توجه صندوقهای بازنشستگی اینکه کارت ایثار یعنی خدمت داوطلبانه در جبهه اگه کارت صادر میشود دیگه نامه و تاییدیه یگان صادر کننده معنا ندارد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi