شناسه خبر : 81811
سه شنبه 17 فروردين 1400 , 09:58
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اعطای نشان فداکاری به شهید «سرپرست»

برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «عباس سرپرست» تعلق گرفت.

 

اعطای نشان فداکاری به شهید «سرپرست»برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس فرماندهی، رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام، «عباس سرپرست» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، شهید عباس سرپرست در سال ۱۳۲۰ در شهرستان الیگودرز از توابع استان لرستان به دنیا آمد. دوره دبیرستان را در دبیرستان حکیم نظامی تهران سپری کرد و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.

در سال ۱۳۴۳، در آزمون دانشکده افسری پذیرفته و به استخدام ارتش درآمد. دوره‌های مختلف دانشکده را با موفقیت طی و رسته‌ی دژبان را برای ادامه خدمت انتخاب کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به شخصیت علمی، اخلاقی، فن‌بیان و نویسندگی که داشت، به لشکر ۲۸ سنندج منتقل شد و در سمت «مسئول عقیدتی- سیاسی» لشکر، در ارشاد و تقویت روحیه کارکنان (در شرایطی که شهر سنندج در کنترل و تسلط عناصر ضدانقلاب بود و پادگان در محاصره کامل قرار داشت) نقش بسزایی ایفا کرد.

وی با انتشار مقالاتی با مضامین ارزشی، وطنی و اسلامی در پی تحکیم و تفهیم اهداف والای انقلاب اسلامی بود. شهید سرپرست از اوایل سال ۱۳۵۹ در نماز جمعه شهر سنندج سخنرانی می‌کرد. به لحاظ تأثیرگذاری که سخنرانی‌های وی بر افکار عمومی مردم داشت، مورد شناسایی ضدانقلاب واقع شد. سرانجام در روز هفدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۵۹ در میدان صبحگاه پادگان سنندج مورد هدف تک‌تیراندازان ضدانقلاب قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi