شناسه خبر : 81818
سه شنبه 17 فروردين 1400 , 11:09
اشتراک گذاری در :
عکس روز

با وقاحت تمام

آمریکا تروریست‌های تکفیری در ادلب را دارایی راهبردی خود خواند

نماینده ویژه سابق واشنگتن در امور سوریه، تروریست‌های تکفیری فعال در این کشور را برای آمریکا یک سرمایۀ راهبردی خواند.

همزمان با سخت‌تر شدن شرایط آمریکا در منطقه غرب آسیا، پیوند میان این کشور، هر روز بیشتر بر ملا می‌شود.
چند ماه پس از انتشار خبرهایی مبنی بر پیوستن تروریست‌های القاعده به جبهه سعودی-آمریکایی در نبرد «مارب» یمن، اکنون خبر می‌رسد که آمریکا قصد دارد حمایت خود از تکفیری‌های فعال در سوریه را علنی کند.
در ارتباط با همین رویکرد سیاسی آمریکا، اخیرا شبکه آمریکایی «فرونت لاین» با «ابو محمد جولانی» سرکرده گروه تروریستی «تحریرالشام» در «ادلب» گفت‌و‌گو انجام داد، و تلاش کرد از این طریق، چهره زشت تکفیری‌ها را تطهیر کند. جولانی هم در این مصاحبه گفت که گروه تحریرالشام(یا همان جبهه النصره سابق)، هیچ خطری برای آمریکا ندارد.
دیروز نیز «جیمز جفری»‌،نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه، رسما و به صراحت، تروریست‌های تکفیری فعال در سوریه را «یک دارایی» برای راهبرد فعلی آمریکا در سوریه دانست.
جفری در گفت‌و‌گو با شبکه «پی.بی.اس» اظهار داشت: آنها (هیئت تحریرالشام) در بین گزینه‌های مختلف مرتبط با ادلب، کمتر از بقیه بد هستند و ادلب یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در سوریه است. سوریه نیز یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در خاورمیانه است.
جفری که تا نوامبر ۲۰۲۰ (آذر گذشته) که بازنشسته شد، ناظر بر سیاست دولت«دونالد ترامپ»در قبال سوریه بوده است.
گروه تحریرالشام کنترل بخش‌هایی از استان ادلب در شمال غرب سوریه را در دست دارد. نیروهای سوری اواخر ۲۰۱۹ عملیاتی را برای آزاد‌سازی ادلب اجرا کردند، اما این عملیات، در پی مداخله ترکیه، در اوایل سال ۲۰۲۰ متوقف شد. در مارس ۲۰۲۰ (فروردین سال گذشته) در ادلب آتش بس برقرار
شده است.
به نقل از ایسنا
 
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi