شناسه خبر : 82589
یکشنبه 19 ارديبهشت 1400 , 10:23
اشتراک گذاری در :
عکس روز

به مناسبت سالگرد شهادت دلاورمردان ناو کنارک

دل به دریای آتش زدن

21 اردیبهشت سال گذشته در جریان تمرین دریایی گروهی از دلاورمردان نیروی دریایی ارتش، ناو موشک انداز کنارک دچار حادثه شد و ۱۹ تن از این نیروها به شهادت رسیدند.

آنچه می‌خوانید یادداشت همسر یکی از این شهدا به مناسبت اولین سالگرد شهادت شهدای رمضان ناو موشک انداز کنارک نیروی دریایی ارتش است:

هرکه مرد است قوی می‌میرد /  شیعه زاده علوی می‌میرد

شهدای رمضان سلام ،سلام بر ارواحِ بال گشوده رمضانیِ شما که باردیگرفضای زندگیمان رامعطرساخت.

بی شک آنقدر ولایی و علوی بودید که چون مولایمان علی(ع) در ماه رمضان آسمانی شدید و شهدای رمضان نام گرفتید.

از شما گفتن و نوشتن مقدمه نمی‌خواهد، هوای بارانی و غروب نمی‌خواهد،شما عاشقانِ محض خدا بودید که اینگونه دل به دریایِ آتشین زدید؛ شما دریایی بودید و دریایی پر کشیدید که به اقیانوس بپیوندید.

عطر نفس‌های ملکوتی شما نه تنها شهرغریب کنارک بلکه سراسر ایران رامعطر نمود و به احترام مظلومیتی که داشتید بارانِ سیل آسایِ‌اشک از دیدگانِ ایران و ایرانیان جاری شد.

بی شک وقتی که می‎رفتید اهل منزل شما را از زیر قرآن عبور داده و برسجاده عشق دعایتان کرده‌اند،اما امروز در حسرتِ بازگشت و دیدارتان سربه تُرابِ مزارتان می‌گذارند.

آفرین به غیرت شما که چه مردانه رفتید و میان آتش و خون دست و پا زدید و آفرین به همرزمانتان که چه جانانه و با پایِ دل و جان به استقبالتان آمدند و شما را تا معراج شهدا بدرقه کردند.

برادران شهید شما مایه عزت و آبروی ما و کشور عزیزمان هستید و تا همیشه نامتان جاودان در ذهن و در دلمان باقی خواهد ماند.

ای پرستوهای بال و پر شکسته به خون نشسته،با تمام احساس بوسه می‌زنم به بال‌های زخمی‌تان.باشدکه شفاعت کنید مرا نزد حضرت حق.کاش وارثان خوبی برایتان باشیم.

درپایان شعری را از سروده‌های خودم تقدیم می‌کنم به شهدای رمضان:

دردِ دلهام برای شهدا بسیار است/ بسته‌اند بارِسفر، چشم به راه بسیار است
چه علی اکبری در آتش و خون غلتیدند/ بعد ایشان عَلَمِ عشق و علمدارِ زمان بسیار است

منبع: کیهان
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام در تمام دورانهای تاریخ بشریت همیشه یک نفر از سوی خداوند ماموریت هدایت و پیشران مردم را بعهده داشته است که با نشانه های بیان شده شناخته میگردد تا احاد مردم پیروی کنند. در هیچ مقطع تاریخی وجود رهبران بسیار وجود نداشته و امکانپذیر نبوده است.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi