شناسه خبر : 83361
دوشنبه 24 خرداد 1400 , 10:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دلنوشته فرزند شهید مدافع حرم در روز دختر برای پدرش

«فاطمه‌زهرا» و «زهرا» دو دختر شهید مدافع حرم «سعید انصاری» هستند که بسیاری آن‌ها را با فیلم وداعشان با پیکر پدر شهیدشان که پس از سه سال از شهادت به کشور بازگشت، می‌شناسند. در مراسمی که به مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شده بود، فاطمه‌زهرا انصاری دلنوشته‌ای را خطاب به پدرش قرائت کرد که فیلم آن را در ادامه می‌بینید.

دلنوشته فرزند شهید مدافع حرم در روز دختر برای پدرش+ فیلم

به گزارش دفاع‌پرس، شهید سعید انصاری متولد دی سال ۱۳۴۹ بود و در ۱۶ سالگی به جبهه‌های دفاع مقدس رفت. دو سال در گردان مقداد و کمیل حضور داشت و در این مدت بار‌ها شیمیایی شد که به خاطر عوارض شیمیایی به معده‌درد شدید مبتلا بود. عشق و علاقه‌اش به جبهه و دوستانش تا سال‌ها در جان او فروکش نکرد و بار‌ها اعلام کرده بود اگر جنگی در بگیرد او هم شرکت خواهد کرد. پیش از اعزام به سوریه چندین بار در قالب ماموریت‌های نظامی به کشور عراق سفر کرد. او که به خاطر حضور در جبهه ترک تحصیل کرده بود پس از پایان جنگ چهار سال دبیرستان را در منزل خواند و به صورت فشرده دیپلم گرفت و سپس با رتبه ۳۰۰ وارد دانشگاه علامه طباطبائی (ره) شد.

با شروع جنگ در سوریه، انصاری برای رفتن به جنگ سر از پا نمی‌شناخت، تا جایی که به نذر و نیاز متوسل شد. برای شهادت لحظه شماری می‌کرد و یکی از دعا‌های قنوت نمازش آرزوی شهادت بود. او پس از دوندگی‌های بسیار توانست به سوریه برود.

شهید انصاری در آخرین اعزام به سوریه ۲۰ دی به این کشور رفت و ۲۴ دی ۱۳۹۴ در سن ۴۴ سالگی به شهادت رسید تا اینکه پیکرش پس از چند سال از طریق دی ان‌ای در خان‌طومان کشف و شناسایی شد.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi