شناسه خبر : 83648
شنبه 05 تير 1400 , 11:49
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خدمتی که امام رضا(ع) برای جامعه اسلامی انجام دادند

از آنجا که این روزها مصادف است با ایام ولادت باسعادت امام رضا (ع)، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صوتی را از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد خدمتی که امام رضا (ع) درمورد گرایش مردم به سمت پذیرش ولایت اهل بیت (ع) با وجود فضای اختناق‌آمیز هارونی در طول ۲۰ سال امامت خود به انجام رساندند، منتشر کرد.

کاری که امام رضا (ع) برای جامعه اسلامی انجام دادند/ عجز دستگاه عباسی برای مواجهه گسترش ولایت اهل بیت (ع) میان مردم

محتوای این صوت به شرح زیر است:

«عمر مبارک امام رضا (ع) ۵۵ سال بوده است و مدت امامت ایشان هم نزدیک به ۲۰ سال بوده است. با اینکه (مدت امامت ایشان) مدت زمان کمی بوده است، اگر به آن توجه کنیم، تأثیری که (کار امام رضا (ع)) بر واقعیت دنیای اسلام گذاشت و به گسترش و عمقی که به «معنای حقیقی اسلام» و پیوستن به اهل بیت (ع) و آشنا شدن مردم با مکتب این بزرگواران منجر شد، داستان عجیب و دریای عمیقی دارد.

زمانی که امام رضا (ع) به امامت رسیدند، دوستان، آشنایان و علاقه‌ مندان به ایشان می‌گفتند که علی‌بن موسی (ع) در این فضای اختناق هارونی چه می‌توانند بکنند؟

بعد از این ۱۹، ۲۰ سال که پایان امامت امام رضا (ع) و شهادت ایشان است، وقتی شما می‌بینید که همان تفکر ولایت اهل بیت (ع) و پیوستن مردم به خاندان پیامبر (ص) چنان گسترشی در دنیای اسلام یافته است که دستگاه دیکتاتور و ظالم بنی‌عباس از مواجهه با آن عاجز است و این کار را امام علی‌ بن‌ موسی‌ الرضا (ع) انجام داده‌اند.»

 

download

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi