شناسه خبر : 84126
یکشنبه 27 تير 1400 , 15:05
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«دفتر تنهایی» منتشر شد

موضوعات این اشعار هم از آیینی و دفاع مقدسی گرفته تا انواع موضوعات آزاد، در وصف مادر، ایثار و شهادت، غزل‌های عاشقانه و...

فاش نیوز -  اولین مجموعه اشعار غیر موضوعی جانباز بهروز ساقی، در موضوع و قالب های مختلف به چاپ رسید.

 مجموعه شعر دفتر تنهایی، مشتمل بر اشعاری در موضوعات ایثار و شهادت، عاشقانه، مادرانه و.... و در قالب های سنتی، نیمایی و نو و سپید منتشر گردید.

این مجموعه به همت انتشارات فتح‌الفتوح، با تیراژ 1000 نسخه به چاپ رسیده است.

در مقدمه و برای معرفی این اثر پر احساس آمده است:

این اولین مجموعه از اشعار و سروده‌هایم در قالب‌ها و سبک‌های مختلف می‌باشد که به‌صورت غیرموضوعی جمع‌آوری و آماده‌ی چاپ و انتشار گردیده است. از نظر زمانی هم این آثار، دوره‌های مختلف اواخر دهه‌ی 60 تا اکنون را شامل می‌شود. همچنین اگرچه اکثر سروده‌های این مجموعه در سبک و قالب‌های سنتی است، اما اشعاری در قالب‌های نو نیز در آن وجود دارد. موضوعات این اشعار هم از آیینی و دفاع مقدسی گرفته تا انواع موضوعات آزاد، در وصف مادر، ایثار و شهادت، غزل‌های عاشقانه و... را در بر می‌گیرد.

باوجود متنوع بودن آثار، نامأنوس‌ترین بخش کار، سروده‌های با مضامین عاشقانه و تغزلی است که آوردنش در این مجموعه، در نظر بعضی شاید کمی عجیب یا جالب به نظر برسد؛ اما غزل، شعر تعهد است و انواع عارفانه و الهی آن تا عاشقانه و زمینی‌اش، بخش مهمی از ادبیات ما را تشکیل می‌دهد؛ همچنان که عشق و محبت نیز ساختار و قالب شکن است و در عین حال، به‌طور اجتناب‌ناپذیری در تمامی زوایای زندگی بشر جریان دارد؛ و نه تنها ضرورت حضورش احساس می‌شود؛ که اگر نباشد باید نگران بود؛ زیرا بی‌تعصبی، بی‌تعهدی، هرزگی، لاابالی‌گری و در نتیجه بی‌ایمانی از بلیات و معضلات امروزه‌ی دنیای مدرن و بلای زندگی‌سوز جوامع امروزی به‌شمار می‌رود.

گفتنی است از این شاعر و نویسنده، پیش از این نیزآثار دیگری با اسامی «گلستان آتش»، «در ردیف باران»، «خم می نی»، «عشق هاواسیندا»، «تنها در مقابل شیطان» و «مرامنامه نسل ما» به چاپ رسیده است.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
ایکاش یک بیت از آن شعرهای تنهایی رو می گذاشتی ؟
سلام اقای دکتر
تبریک عرض می کنم تولد کتاب جدیدتان را.
پایدار باشید.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi