شناسه خبر : 84274
شنبه 02 مرداد 1400 , 16:52
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پاسدار مدافع حرم، اولین مدال طلای تاریخ المپیک تیراندازی ایران را به ارمغان آورد

سروان جواد فروغی، از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از مدافعان حرم نیز بوده و در حال حاضر کادر درمان بیمارستان بقیه الله سپاه است.....

فاش نیوز - مدال طلای ورزشکار کشورمان در روز دوم المپیک توسط پاسداری که پرستار است برگ زرین دیگری در کتاب افتخارات کشورمان شد.

المپیک توکیو| جواد فروغی؛ پاسدارِ پرستاری که تلاش کرد و «طلا»ش کرد

مسئولان برگزار کننده المپیک با برگزاری این دوره در توکیو، فقط محل اهدای مدال طلا به ورزشکار ایلامی کشورمان را عوض کردند چرا که همین چند هفته پیش بود که موفق شد در کرواسی هم مدال طلای جهانی تپانجه را به دست بیاورد تا امیدوار باشیم که قرار است در همان روز اول ایران و ایرانی را خوشحال کند.

زمانی که جواد فروغی در جام جهانی کرواسی مدال طلای تپانچه بادی ۱۰ متر را بر گردن آویخت، خیلی‌ها به مدال او در المپیک توکیو امیدوار شدند، اگرچه محسن نصر اصفهانی سرمربی‌ تیم‌ ملی تپانچه اعتقاد داشت نباید بر اساس مدال جهانی روی مدال المپیک حساب کرد اما فروغی همه معادلات را بهم ریخت و توانست نام خود را به عنوان نخستین طلایی ایران ثبت کند.

جواد فروغی که سالها به عنوان پرستار و کادر درمان مشغول به کار بود، به صورت کاملا اتفاقی تیراندازی را آغاز کرد و شاید در شروع کار فکر نمی‌کرد روزی نخستین مدال‌آور تیراندازی ایران لقب بگیرد.

وی مدال‌های زیادی را در کارنامه ثبت کرده و قطعا مدال طلای المپیک مهمترین آن به شمار می‌رود. این تیرانداز ایلامی کشورمان در کنار رشادت‌هایی که به عنوان پرستار برای کمک به هموطنان در بحران کرونا داشته، امروز هم افتخارآفرینی کرد تا باز هم نام ایران و ایرانی را بر زبان‌ها جاری کند.

فروغی خود از جمله پرستارانی بود که به ویروس کرونا مبتلا شد اما با غلبه بر آن و با بازگشت به تمرینات تیم ملی، توانست خود را برای حضور در بزرگترین آوردگاه جهانی آماده کند. وی در گام نخست در سال ۹۸ موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو در مسابقات قهرمانی آسیا شد اما آنجا پایان موفقیت‌های او نبود.

فروغی در ادامه کار در جام جهانی هند و کرواسی مدال طلای تپانچه بادی را کسب کرد و با قرار گرفتن در جایگاه نخست در رده‌بندی جهانی تاریخ‌ساز شد. احترام نظامی او در زمان برافراشته شدن پرچم مقدس کشورمان علاوه بر بالا بردن غرور ملی، نشان داد که یک پاسدار در هر جبهه‌ای برای اعتلای نام کشورش تلاش می‌کند. طلای فروغی پاداشی بزرگ برای ورزشکاری بود که علاوه بر تمرین، با توکل با پروردگار معامله کرد تا نیاز به مبادله با کسی نداشته باشد.

گفتنی است که سروان جواد فروغی، از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از مدافعان حرم نیز بوده  و در حال حاضر کادر درمان بیمارستان بقیه الله سپاه است.

همچنین براساس آخرین اخبار رسیده، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب در تماس تلفنی با جواد فروغی، کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی و شکستن رکورد المپیک را به وی تبریک گفت.

رئیسی در این تماس ابراز امیدواری کرد سایر ورزشکاران ایرانی هم با افتخارآفرینی، دل مردم ایران را شاد کنند.

رئیس جمهور منتخب همچنین در گفتگو با دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی، از زحمات مربیان تیم ملی تیراندازی و مدیران فدراسیون تقدیر کرد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با ایسنا ، در واکنش به انتشار خبری به نقل از سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در کلاب هاوس مبنی بر اینکه "اسپوتنیک خط تولیدی به ایران داده که به درد ما نمی خورد"، ضمن رد این عنوان
..
به این نوع دلایل:
همه قراردادهای ایران باید علنی و اطلاع رسانی بشود.
مانند ۲۵ ساله چین و ۲۰ ساله روسیه :
زیرا دولت دقت ندارد.
و بعضاً نظرات شخصی میشود .
و مجلس هم
با دستور رئیس مجلس همه امور
در چند ثانیه تصویب می شوند.

نمایندگان که نمی توانند روی حرف رئیس نکته ای بگویند .
پس مطبوعات و دانشگاهیان و مردم می توانند دقت و بررسی کنند .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi