شناسه خبر : 84301
شنبه 09 مرداد 1400 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دیوارِ هیچ تحریمی انقدر بلند نیست!

اکثر مسئولان این دولت چون خودشان کاسبان تحریم هراسی بودند، لذا نتوانستند تحریم ها را بردارند....

فاش نیوز - هر اتفاقی در این دنیا حکمتی دارد و وقوع انقلاب اسلامی برای مردم ایران حکمتی بزرگ بود. مردمی که با جان و مال خود برای اهداف این انقلاب ایثار و جانفشانی می کنند، جوانانی که ایمانشان به انقلاب، دشمنان ایران را به ذلت کشانده است. جوانانی که دلاوران جنگ های محال و فاتح میادین دشوار لقب گرفته اند.

برای هر انسان مومنی توانگری و فقر دو روی یک سکه اند. ایمان، به توانگری و تنگدستی نیست؛ چرا که همانا توانگری گمراهان، موجب توانا شدنشان در کشتار و جنایت و غارت بیشتر مردم است.

نزد خدا تنها انجام درست و کاملِ وظیفه ای که او بر دوش هر کدام از مردم نهاده، مهم است. ارزش واقعی یک انسان به عملکرد اوست نه مقام یا ثروت ظاهری اش و این عملکرد، فقط اگر در راه رضای خدا باشد ارزشمند است. ثروت واقعی هر انسانی میزان ایمان او است و در حیطه وظایف مسئولان انقلاب تکرار اشتباهات گذشته اصلا پذیرفتنی نیست.

قدر یک روز عمرِ مسئولین اعتدال، به کوتاهی یا بلندی آن نیست. یک روز مسئولیت در بندگی خدا اگر در خدمت به مردم بگذرد، از هزار سال عمر در مسئولیت بی ثمر بهتر است.

هر دولتی جدا از هر سلیقه ای که دارد، تکلیفی دارد که باید خدمت به مردم را فقط در راه اهداف انقلاب به جلو ببرد و چه پیروز بشود یا نشود، مُکلف است مقابل ظلمی که به انقلاب و مردم می کنند بایستد. چرا که انقلاب برای برداشتن ظلم آمده، نه قبول ظلم. این سنت و قانون انقلاب است و هر دولتی که با قانون انقلاب زندگی نکند، طبق همان قانون منفور مردم و خدا خواهد شد. همچون دولت اصلاحات و سازندگی و اعتدال که خود عبرت دیگران شدند.

در زمانی که آمریکا همواره منافع خود را در تقابل با ایران تعریف می کند و در حالی که انرژی هسته ای، قدرت موشکی و نفوذ منطقه ای، این سه قدرت اصلی ایران، مرکز درگیری سُلطه گران جهانی شده است، چرا آنها با این همه تحریم هنوز خود را طلبکار می دانند؟

ارزش واقعی یک انسان به عملکرد اوست نه مقام یا ثروت ظاهری اش و این عملکرد فقط اگر در راه رضای خدا باشد ارزشمند است

همه اینها به خاطر طرز مذاکرات دولت روحانی با آمریکائیان در اتاق های گفتگوهای محرمانه خبر می دهد؛ وگرنه چرا باید جواد ظریف همان زمان بگوید توافق بد بهتر از توافق نکردن است و یا بگوید من در مذاکرات از کلمه دشمن استفاده نمی کنم. پُر کردن قلب رآکتور خودباوری جوانان ایرانی با بُتون بین جهانیان چه معنی می دهد جز ننگی برای دولتی که قیام کربلا را درس مذاکره می داند.

 قطعا این تصمیم نادرست از نفس سرکشِ مسئولینی سرچشمه گرفته که زبان تیزی دارند و منتقدان و دلسوزان نظام و انقلاب را ترسو و بزدل و بی سواد و بی شناسنامه و ده ها اسم بی اهمیت دیگر می خواندند و برعکس مدیران نجومی بگیر رانت خوار و دو تابعیتی و مال بیت المال خور را مدیران ارزشمند می نامیدند.

 آیا این نتیجه وصیت نامه امام راحل است که این دولت در پیش گرفته بود؟ آیا اینها از تاریخ عبرت نمی گیرند؟ امام قیام کرد و با دشمنان و منافقان انقلاب جنگید تا لیبرال ها در راس امور نباشند؛ حال می بینیم که اکثریت مسئولان دولتی کسانی هستند که اگر دشمن شناس باشند، اسلام شناس نیستند و اگر هم اسلام شناس باشند، دشمن شناس نیستند چون حتی یک لیبرال واقعی هم نیستند و ادای لیبرال ها را در می آورند.

ارزش واقعی یک انسان به عملکرد اوست نه مقام یا ثروت ظاهری اش

اکثریت مسئولین دولت روحانی مسئولینی بودند که سواد کافی برای صحبت و درک کافی برای سکوت ندارند. اینها اصلا شخصیت انقلابی ندارند و نمی توانند از شخصیت انقلاب برای دفاع از حق مردم دفاع کنند. برای همین است که در این دولت، حرف حق فراموش شده و ارزش های انقلاب به انحراف کشیده شد چون عده ای تلاش کردند و همین الان هم در سعی و تلاش اند تا ملت را از باور انقلابی تهی کنند.

 تا یک سال و نیم قبل، نزدیک شش سال بود که سخن دشمنان انقلاب از دهان مسئولان رفاه زده دولت گفته می شد که علنا خواستار پایان انقلاب و حذف اسلام انقلابی بودند و شعارهای انقلاب را بر نمی تابیدند. اینها اگر عظمت و بزرگی می خواهند خدا به ایشان نخواهد داد، چون لایقش نیستند.

 حسن روحانی و اکثریت مسئولان دولتش با ثروت های افسانه ای ایمان واقعی را از دست داده اند و این مصیبتی است که باید دل هایشان را به درد آورد. اینها نه لطف خدا را می طلبند و نه یاری او را می خواهند وگرنه از فراموشی احساسات انقلابی سخن نمی گفتند. مگر می شود با احساسات زودگذر یک انقلاب، رژیم تا دندان مسلح ستم شاهی و پشتیبانان چپاولگر سیصد ساله خارجی آنان را از خاک پاک ایران بیرون کرد و چهار دهه با قدرتمندان عالم در همه سطوح جنگید و پیروز شد؟

دولتی که نه باور انقلابی دارد، نه مصلحت مردم را می داند و نه منافع کشور را، دولتی که حذف هویت انقلاب را شرط توسعه کشور می‌ دانند. دولتی که در برجام دو و سه می خواست سایت های موشکی ایران را هم بتون ریزی کند، اینک هیچ چیزی بیش از سخنان دروغ و فریبکارانه این دولت در سایت ها و رسانه ای زنجیره ای برای مردم ایران زیان بار و خطرناک نیست چرا که تلاش دارند سخنان خود را در قالب دوستی و خیرخواهی برای مردم ایران بیان کنند.

آقای روحانی باید بداند همه انسان ها حافظه دارند و بدون حافظه نه تاریخی وجود داشت، نه فرهنگی، نه علمی و نه هنری... ایشان نمی تواند سخنان چندی قبلش را در مورد فراموش کردن احساسات زودگذر انقلاب، از حافظه ملت ایران پاک کند. چون کلیدی برای این کار وجود ندارد که دوباره آن را بر سر دست گیرد.

اکثر مسئولان این دولت چون خودشان کاسبان تحریم هراسی بودند، لذا نتوانستند تحریم ها را بردارند. در واقع تنها تلاش این دولت در آن شش سال فقط نابودی روحیه حماسه ای و انقلابی‌ مردم و جوانان انقلابی ایران بود.

روحانی و مسئولان دولتش که خود مسبب تحریم‌ها بودند، برای لغو همان تحریم‌ها با مقصر‌سازی تفکر انقلابی و نچرخیدن سانتریفوژها هدف خود را تنش زدائی و اعتماد جهانی اعلام کردند. در حالی که تنش زدایی با جهان از طرف این دولت نفاق بود نه تدبیر، چون اینها ادعا می کردند تنش، زمانی میان ایران و آمریکا کم می شود که هر کدام از ما از خواسته های خود عقب نشینی کنیم.

در حالی که آنها دلارهای نفتی متحجرین عرب را خرج می کنند تا مدام برای ایران تنش ایجاد کنند و تنش یک امر حقیقی نیست بلکه یک امریست که اوضاع و شرایطی خاص به سوی آن سوق داده می شود؛ مانند صدها ائتلاف علیه تروریست ها در هتل های ترکیه و اروپا و ریاض و کنفرانس های متعدد دوستان سوریه و یا حمله به عراق و افغانستان و غیره.. همه اینها تنش های گذرا هستند و آنها نمی توانند از اینها قدرت بیافرینند.

 تیم مذاکره کننده آقای روحانی برای دومین بار به دشمنانی اعتماد کرد که آنها فقط طبعِ خیانت و سُلطه را می شناسند. آنها قدرت استعماری خود را از راه مذاکره و اعتماد به دست نیاورده اند که بخواهند آن را از طریق توافق و تعهد از دست بدهند؛ لذا سخن گفتن از مذاکره و صلح را نشانه ضعف و درماندگی طرف مقابل می دانند. در نظر آنها قدرت، هیچ گاه چیزی را خواهش نمی کند؛ بلکه آن را به دست می آورد.

اکثریت مسئولین دولت روحانی مسئولینی هستند که سوادی کافی برای حرف زدن و شعور کافی برای سکوت کردن ندارند

 اینجا سرزمین ایران اسلامی است که راهبردهای آن توسط مقام معظم رهبری اداره می شود. رهبری که اولویت های هر مرحله از نبرد را به خوبی می شناسد. اینکه چندی قبل فرمودند: آمریکائیان از شیطان هم خطرناک ترند. چون شیطان فقط اغوا و وسوسه می کند و قدرت کشتار غارت و جنایت انسانها را ندارد. در حالی که آمریکا با رسانه های جهنمی خود فریب می دهد، اغوا می کند و کشتار و جنایت و چپاول هم می کند. مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را به صلاح مردم و انقلاب ندانستند و این تنها یکی از دلایل به حق رهبری شایسته ایشان در جانشینی خلف صالح امام خمینی (رضوان اله علیه) می باشد.

 همه مسئولان و مردم باید مانند چشمان رهبری باشند و چشمان یک رهبر ارزش بسیار دارد زیرا همچون آینه امنیت، رفاه و اقتدار کشور را منعکس می کند و از آنجا که چنین وظیفه سنگینی بر عهده مردم و مسئولان نهاده شده نباید کوچکترین دروغ، انحراف و بی نظمی بدون مجازات باشد.

 مقام معظم رهبری خوشبین نبودن مذاکره با آمریکا را به کَرات به دولت یادآوری کردند حال دولت باید مسئولیت کاری که کرده است را به گردن بگیرد و کوتاهی در این امر به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

 منتقدان بارها به دولت تذکر دادند که آمریکائیان دشمن ما هستند و توافق با دشمنی که فقط به مرگ ما رضایت می دهد معنی ندارد ولی این خاصیت این دولت است که همیشه ادِله هایشان سست، نظراتشان پُر از شُبهه و وعده هایشان فریبکارانه باشد، اینها بنده مقام و طمع اند و اینک از ترس و ناچاری مجبور شده‌اند از ارزش های انقلاب دفاع کنند؛ در حالی که بچه های انقلاب ثابت می کنند به کید منافقان واقف اند و آن را در هم می کوبند.

 برجام، مرگ یک توافق نبود. مرگ آرمان های دولت لیبرال مسلکی بود که حقوق مسلمِ یک ملت را در مذاکره به حراج گذاشت. هنوز هم اراده‌ای برای تغییر سیاست‌ های خود ندارند و نیات قبلی خود را در پوشش جدیدی ادامه می ‌دهند و این همان خاصیت منافقان است که کلام حق را با نیت باطل بر زبان جاری می کنند. الفاظ حسن روحانی و یاران همفکرش دیگر نمی تواند کسی را فریب دهد.

 سیمان کردن قلب راکتور علم و دانشِ جوان ایرانی به امید تعامل سازنده با جهان، توقف چرخه پیشرفت و امتیازگیری بود نه چرخش زندگی مردم، دولتی که خود به آنچه می گوید واقف نیست و سختی راه خدا، اینان را از ادامه راه انقلاب پشیمان کرده است.

 راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان داد ادِله این دولت، دیگر پیش دوستانشان هم خریدار ندارد. چرا که در مقابل اراده ملت ایران دیوارِ هیچ تحریمی انقدر بلند نیست که بتواند مردم ایران را به چیزی که نمی خواهند وادار کند.

مردم ایران اگر در صلح و آرامش به سر می برند و دارای استقلال و اقتدار کامل هستند، به خاطر رهبری ولایت گونه مقام معظم رهبری است که نمی گذارند انقلاب هیچ گاه از مسیر اصلی اش منحرف شود و در سایه همین رهبری ولایت گونه ایشان است که هیچ دشمنی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد و این همان ماهیت انقلاب است که امنیت ملی ایران است.

خدایا تو خود به دل های اعتدالیان آگاهی و بهتر می دانی فقط عده بسیار معدودی از آنان به ادامه راه انقلاب ایمان واقعی دارند. پس حالا که وظیفه اطاعت از رای مردم را به مردم ایران واگذار کرده ای، پس صبر انقلابیون واقعی را هم به آنها عطا کن که توئی خداوند بخشنده و مهربان و به همین نام لقب گرفته ای. 

 آمین یا رب العالمین.

| داریوش احمد رضا بهمنیار

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi