شناسه خبر : 84909
چهارشنبه 03 شهريور 1400 , 12:04
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دستورالعمل تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران (۴)

مغایرت‌های اجرای بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه

مواردی در بخش‌نامه مشترک دو سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص دستورالعمل نحوه اجرای بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور وجود دارد که با قانون مصوب مجلس مغایر است...

فاش‌نیوز - بخشنامه مشترک دو سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص دستورالعمل نحوه اجرای بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور دارای نکات مفیدی است که شرح آن گذشت، لکن مواردی در این بخش‌نامه وجود دارد که با قانون مصوب مجلس مغایر است و محدودیت هایی را ایجاد کرده که این محدودیت‌ها در اجرای این قانون برای ایثارگران مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

 لذا به ذکر آنها خواهیم پرداخت تا ایثارگران متوجه باشند و در دستگاهی که شاغل هستند و با این مشکل مواجه می شوند، در پیگیری برای حل مشکلات مرتبط و خلاف قانونِ بخشنامه اقدام کنند.

۱-  در بخشنامه ابلاغی به کرات از عبارت خدمت بطور تمام وقت استفاده شده است تا این معنا را القا کند خدماتی که به صورت غیر تمام وقت انجام شده، مشمول تبدیل وضعیت استخدامی نمی شود.

 این موضوع با مصوبه مجلس در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مغایر است و در این مصوبه ذکری از خدمت تمام وقت و غیر تمام وقت نشده است. تحقیقا" قرینه ای که در مصوبه مجلس وجود دارد نشان می دهد خدمات غیر تمام وقت نیز مشمول تبدیل وضعیت استخدامی خواهند شد. عبارت " از محل اعتبارات جاری و تبصره ماده ۳۲ و ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری "  بیانگر این موضوع است. 

 در ماده ۱۷ قانون استخدام کشوری به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شده است که از طریق مناقصه و با عقد قرارداد با شرکت ها و موسسات غیر دولتی بر اساس فعالیت مشخص، حجم کار معین، قیمت هر واحد کار و قیمت کل به طور شفاف و مشخص بخشی از خدمات مورد نیاز خود را تامین کنند.

| یوسف مجتهد

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام . سازمان تامین اجتماعی هیچ اقدامی برای نیروهای شرکتی ایثارگر تا الان انجام نداده بنده برادر شهید هستم و چند ساله که نیروی شرکتی در بیمارستان هستم و همش دارن از کلمات در بخشنامه برداشت های غلط به نفع خودشون سواستفاده میکنن تو رو خدا به داد ما برسید چندین بار نامه دادیم ولی هیچکس جوابی به ما نمیدهد
با سلام
با توجه به عدم اجرای دقیق تبدیل وضعیت ایثارگران مطابق بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ و حذف بسیاری از مشمولین این قانون در شرکت های تابعه وزارت نیرو طبق تفاسیر غلط خواهشمندیم جهت اجرای دقیق این قانون را پیگیری فرمایید
جمعی از نیروهای ایثارگر(گشت وبازرسی وسدوشبکه ) شاغل در شرکت های آب منطقه ای
با سلام و خداقوت به شما عزیزان
من فرزند جانباز هستم و به مدت ۹ سال برای آب منطقه‌ای بوشهر به صورت تمام وقت کار میکنم و کارشناس حقوقی هستم، متاسفانه بعد از تصویب قانون و اعلام منابع آب ایران اعلام کردند چون قرار داد ما به صورت مشاوره هست این طرح شامل ما نمیشه، متاسفانه به هر ارگانی هم مراجعه کردم نتیجه ای حاصل نشد، از شما خواهشمندم که پیگیری نمائید تا جانبازان و ایثارگران و فرزندان آنها به حق خودشون برسند.
سپاسگزارم
من از جانبازان مخابرات هستم فقط سال ۹۹ ازما مدارک گرفتند و تا کنون هیچ اقدامی نکردند
مخلصیم ،انصافا پیر شدیم از انتظار
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi