شناسه خبر : 85129
دوشنبه 15 شهريور 1400 , 12:34
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رئیس جمهور! توروخدا تبدیل وضعیت!

عدالت - *  مطلب اول  *
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیس الساداتی
رئیس جمهور محترم دولت سیزدهم امروز در نوبت دوم سخنرانی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بعد از سخنان موافقان و مخالفان درباره کلیات برنامه و کابینه معرفی‌شده به مجلس فرمودند: یکی از مشکلاتی که غیر از موضوع معیشت و کسب و کار در کشور داریم، آسیب دیدن اعتماد مردم است و این اعتماد باید برگردد و بازسازی شود، برگشت این اعتماد در گروی عمل به وعده‌ها است.

وی افزود: عمل به وعده‌ها می‌تواند اعتماد را بازسازی کند و برگرداند و بنای بنده به‌عنوان یک خدمتگزار و دولت این است که به وعده‌ها عمل کنم. شما هم در مجلس شورای اسلامی مساعدت کنید در کمیسیون‌ها و صحن که دولت موفق شود و به وعده‌های خود عمل کند.

رییس جمهور گفت: این همان جلوه‌ای از صداقت است که مردم می‌بینند آنچه گفته می‌شود عمل می‌شود و اعتماد بازسازی خواهد شد. من چه در دوره انتخابات و چه در جلسات بعد از انتخابات عرض کردم بنای من عمل به وعده‌ها است و آن هم با یک ادعا نمی‌شود اثبات کرد جز این‌که مردم ببینند که دولت و وزرا و مسئولین مربوطه به وعده‌هایشان عمل کردند.

رئیسی با بیان اینکه "بنده به آنچه عرض کردم، اعتقاد دارم و از خداوند برای عمل به وعده‌ها مدد می‌گیرم"، همچنین ادامه دادند: این که کسی تصور کند این وعده در واقع برای دوره انتخابات بوده است که هیجان ایجاد کند نه این گونه نیست چرا که ما در محضر خداوند متعال و شهدا هستیم سخنی که می‌گوییم باید قابل باور و بنای بر عمل باشد، این نقطه محوری است که مطرح شده است و مطرح خواهد شد.
رییس محترم دولت سیزدهم افزودند: در مجلس قانون تصویب کردید. این قانون با گذشت چند سال اجرا نشد، زمانی که من به قوه قضاییه آمدم، گفتم باید آیین نامه این قانون تهیه شود دوستان آیین نامه تهیه کردند و اشکالی که داشتند که موادی از این قانون ابهام دارد که البته گفتم ابهام قانون به معنای عدم اجرای آن نباید باشد بلکه باید اجرایی شود، آیین نامه را تصویب کردیم سامانه را راه اندازی کردیم بسیاری از مسوولان اموالشان را اعلام کردند و این سامانه به کارش ادامه داده است.

وی ادامه داد: اعتقاد و باور ندارم اگر قانون ابهام داشت باید آن را متوقف کرد با تعامل با مجلس بسیاری از ابهامات قابل رفع است به سوابق نگاه کنید ما اموال را اعلام کردیم، ضمن این که برای این که قانون را اجرا کنم خودمان ابتدا اموال را اعلام کردیم، در آن زمان که رییس قوه قضاییه بودم باید این موضوع را به رهبری اعلام می کردم که من اولین نفری بودم که این کار را انجام دادم.

* مطلب دوم *
روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب: ​رئیس جمهور منتخب مردم ایران در روز جمعه به صورت سرزده به آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) رفت.

در این دیدار صمیمی آیت الله رئیسی با تأکید بر اینکه جانبازان در میدان جهاد و ایثار به ایفای نقش اساسی پرداخته و با جانبازی خود، مدال افتخار و نمره قبولی گرفته‌اند، اظهار داشت: در دولت سیزدهم رسیدگی به امور ایثارگران، جانبازان و خانواده عزیز ایشان را به طور ویژه در دستور کار خواهیم داشت.

 وی خدمت به جانبازان را وظیفه همه مدیران و مسئولان کشور دانست و بر پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی جانبازان از ابتدای شروع بکار دولت جدید تأکید کرد.

رئیس جمهور منتخب در گفتگو با کادر درمانی این آسایشگاه نیز، کار ایشان را سخت، مهم و اثرگذار توصیف کرد و افزود: شما به بهترین خلق خدا خدمت می‌کنید و این تلاش‌ها نزد خدا اجر و ثواب بالایی دارد.

در این دیدار جانبازان حاضر در آسایشگاه امام خمینی (ره) هم ضمن ابراز خرسندی بسیار از حضور رئیس جمهور منتخب و آرزوی توفیق برای دولت سیزدهم، به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود پرداختند.


*مطلب سوم *
 در ادامه دیدار مقامات دولتی و کارگزاران نظام با رئیس‌جمهور منتخب، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، روز دوشنبه با حضور در دفتر رئیس جمهور منتخب با حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دیدار کرد.

 رئیسی در این دیدار با تاکید بر اینکه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران ولی نعمتان ما هستند،‌ اظهار داشت: هر خدمتی که نگرانی خانواده ایثارگران را برطرف کند، وظیفه همگانی ما است و باید همه همت و تلاش خود را بکار بگیریم تا دغدغه ها و نگرانی های این عزیزان در بخش های مختلف از جمله مسکن، درمان و اشتغال برطرف شود.
رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: لازم است مسائل و مشکلات خانواده ایثارگران بطور کامل احصاء شده و راهکارهای متناسب با حل و فصل آنها، ارائه و اجرایی شود.

*نتیجه گیری *
خب عزیزان فکر کنم همین اندازه از صحبت های رییس جمهور کافی باشه
 
حال میبایست به جناب سید ابراهیم  رئیس الساداتی رییس‌جمهور محترم منتخب مردم عرض کنم
با سلام
احتراما
با توجه به مطلب بالا و فرمایشات حضرت عالی
تقاضا داریم تبدیل وضعیت ایثارگران عزیز را پیگیری فرمائید

چرا که با وجود گذشت 10سال و سنگ اندازی های زیاد و مطرح کردن ابهامات برای جلوگیری از این موضوع و بعضا کارشکنی و حرکاتی خلاف قانون و خارج از تعهدات قانونی و وظایف مسئولین و تحریف قانون توسط آنان و از آن سو تلاش و حمایت نمایندگان مجلس و نهاد ها و سازمان های ایثارگران برای اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران و استفساریه ها و مصوبات فراوان که به تایید شورای نگهبان نیز رسیده هنوز هیچ اقدامی برای اجرای قانون انجام نشده.
با عنایت به بند (د) تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و گذشت ۶ ماه از تصویب آن و با توجه به صحبت های شما راجع به اجرای قوانین و عمل به وعده هایی که داده می شود و حمایت هایی که از ایثارگران فرموده اید
از جناب عالی خاضعانه تقاضامندیم با توجه به قوانین موجود در کشور جمهوری اسلامی ایران از جمله ماده ٢ قانون مدنی و قانون اساسی و دیگر، دستور دهید تا هر چه زودتر اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در همه دستگاهای مشمول ماده (٢)قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اجرایی گردد.

زیرا تا به این لحظه اکثریت وزرا، مسئولین ،مدیران و هرکس به طریقی در ادارات سعی به جلوگیری از اجرای قانون را دارد و در حقیقت حتی این قانون را قبول ندارند

پس از آمدن بخشنامه با عنوان این که شما شامل نمی شوید
به دلیل عدم پرداخت بیمه کامل یا شرکتی بودن یا... و از ثبت اطلاعات کامل حتی با وجود آمدن بخشنامه در بسیاری از دستگاه ها، باز هم مانع تراشی می کنند.

از شما تقاضا داریم  دستور فرمائید کلیه وزارتخانه ها من جمله وزارت دفاع و صنایع زیر مجموعه آن (صنایع دفاعی) و دیگر صنایع و شرکت ها و کارخانجات که یک به یک آنها تا کنون گفته اند (( در ستاد کل نیروهای مسلح ( مجموعه های لشگری (نظامی و انتظامی) و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و... ) و نیز بخش های خصوصی سازی شده اصل ۴۴ قانون اساسی و... امکان پذیر نمی‌باشد )) هرچه سریعتر قانون را اجرا بفرمایند.
با تشکر جمعی از ایثارگران

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام
این خبر رو تازه سرچ کردم و دیدم
واقعا جناب رییس‌جمهور دولت سیزدهم
نمیدونم چی بگم با این چیزها و این موضوع که از سال 98تا حالا از شما درخواست رسیدگی شده و شما چه اقدامی انجام داده اید!؟

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از ارسال نامه به رئیس قوه قضاییه در خصوص تعیین تکلیف کارکنان ایثارگر شرکتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در حاشیه  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور در خصوص بکارگیری کارکنان ایثارگر مجلس خاطر نشان کرد: در این چارچوب با عنایت به لغو مصوبه قانونی برنامه ششم توسعه و بی توجهی دیوان عدالت اداری به آن، فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اقدام به ارسال نامه به حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضاییه کرد.

 وی توضیح داد: نامه‌ای از سوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی به آقای رئیسی ارسال و در آن اعلام شده که دیوان عدالت موضوع استخدام شرکتی ها را نادیده گرفته است و در واقع رد کردن قانون برنامه ششم توسعه است.

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم خاطر نشان کرد:
 نمایندگان ایثارگر مجلس در این نامه از رئیس قوه قضائیه خواستار اعمال ماده ۷۷ برای حل و فصل موضوع استخدام کارکنان ایثارگر  شرکتی شده‌اند.

 سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین تحولات مربوط به موضوع ماموریت آموزشی فرزندان ایثارگر اشاره کرد و اظهار داشت: این مصوبه بر اساس بخشنامه ای از سوی دیوان عدالت اداری ملغی اعلام شد  اما اخیرا نمایندگان ایثارگر مجلس طی درخواستی از کمیسیون اجتماعی خواستار دقت نظر در مورد موضوع ماموریت آموزشی شد و  رئیس کمیسیون با این درخواست موافقت کرد و مقرر شد طی این هفته به آن رسیدگی شود.
منبع خبر خود فاش نیوز شناسه خبر 69968

لازم به ذکر است
به تازگی نیز در سایت کمپین رزمندگان و جانبازان کشور نامه ای از رییس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت جناب آقای :نوروزی به رییس جمهور حال حاضر ،در تاریخ 1400/5/20منتشر شده که خواستار رسیدگی به قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در بودجه سال 1400شده اند.
باسلام وعرض ادب خالصانه بر تمامی مردان پاک ان زمانه .که بی دریق وبی ریا وعاشقانه سینه خود را سپر تیر های کالیبر پنجاه دشمن میکردند.ونمی گرفتند هیچ مزدی ویا بهای ،یا بهانه.مگر شما که مدعی هستید وپا پیش گذاشتید ،تا رسیدگی کنید.بر مشکلات این عزیزان ،کو پس چی شد ان همه وعده های داده شده در پشت صفحه تلویزیون ومجلس وجراید واین همه سایت،ها که هریک دارند از گفته های شما سند ومدرک..به نظر خودتان دیگر وقتش نیست .برگردید.وپشت سر خود را ببینید وبا خودکمی هم بیاندیشید.چه کاشتید وچه برداشتی ،کردید از عمر خود برای این خلق خدا در گذر زمانه.جناب اقای رییسی ،این حقیر پیشنهادی دارم .برای مسکن این عزیزان رزمنده .با اماری که هر استان ومراکز وناحیه های بسیج وایثارگران دارند.الویت بندی شود.بر ان کسانی که مستاجر وبی اشیانه وسرپناه هستند.،در هر استان منطقه ویا مناطقی را در نظرگرفته وبه هر رزمنده متراز یکصد متر زمین که کار های قانونی واجرای وبستر سازی ان توسط بنیاد وشهرداری ودستگاه اجرای .انجام شود وساخت ان را بر عهد خود رزمنده گذاشته ومصالح ساخت وساز را خود دولت .بدهد وتا ساخت دو یا سه واحد را ازاد گذاشته وخانواده وخود رزمنده متعهد شود تا اقصاد بهای زمین وزیر ساخت ومصالح مصرفی را از حقوق بطور عادلانه برداشت شود..وسهمیه هر استان در بوجه هرسال تعین شود.من فکر میکنم ظرف مدت پنج تا هشت سال همه انان صاحب خانه شودند ..جمعیت ایران در زمان انقلاب سی وپنج میلیون نفر بوده ود حال حاضر حدود هشتادو پنج میلیون نفر است.یعنی در مدت این چهل وسه سال افزیش نفرات در هر سال بطور متوسط .یک میلیون دویست وپنجاه نفر. همه این تعداد که بی خانه نیستند.هر خانوار را میانگین جهار نفر باشند .کل جمعیت بی خانه باشند.میشود بیست و یک میلیون نفر وهمه این تعداد باز بی خانه نیستند.سرجمع بشوند پنج میلیون خانوار.که ظرف شش تا هشت سال .کسی بی خانه نخواهد بود.مشکل خیلی ها .که بهای اجاره را بالا میبرد.خریدن زمین که بزرگترین مشکل است..وبه نظر من بزرگترین ضربه را بر خانواده اجاره وکرایه خانه بر اقتصاد وپیکر خانواده میزند هر کس زمین میخواهد اعلام کنید وماهیانه از حقوق انان اقصاد زمین را کم کنید..این بزرگترین کمک بر خانواده ها هست وخورد خورد ساخته شده ونه فشار بر خانواده است ونه بر دوش دولت .ودست مافیای مسکن هم بریده خواهد شد حق یار ویاورتان.
باسلام جناب اقای رییسی ریاست جمهور محترم .من از شما خواهش میکنم .کل اداره جات بازرس سر کشی کند ویا سایت ودفاتر بازرسی که گزارشات مردمی را بگیرد وبا متخلفین برخورد جدی به عمل اورید تا ریشه فساد اداری واختلاس وباند بازی ها ریشه کن شود .از بس که مسولین قبلی شعار دادن ولی عمل نکردن .مردم را بد بین وگمراه کردن .از خود مردم کمک بخواهید ببینید با جون ودل به میدان میایند یانه.درب را بر روی ملت بگشاید ونتیجه کار را در کوتاه مدت خواهید دید.نه اینکه دربهای گفتگو بر روی مردم بسته شود.وبعد فسادها زیاد وزیادتر شود.انشاالله.همت مردانه با کمک مردم ایران سرافراز وپاینده خواهیم داشت .مبارزه با فساد.وباند بازی ها وجناح بندی وجناح بازی ها باید ریشه کن شود.وهمه حول یک محور باشند .نه هر گروه وجناح با دید گاه خود پیش رود.محتاتانه وکارشناس شده از خود اساتید ومردمی .موفق باشید .با یک یا علی به همت شما ورهبری وملت.پوزه دشمن را بر خاک می مالیم.ما اماده برای هر نوع خدمت صادقانه وبی بها وبهانه .وخالصانه .یا علی مدد.نگذارید خون شهدا وزحمت رزمندگان وجانبازان به حدر رود.
با سلام خدمت رئیس جمهور عزیزایران تروخدا پیگیری کنین تبدیل وضعیت جانبازان درست بشه ۸ساله به صورت پیمانی دراسکله رجای هرمزگان کارمیکنم بخشنامه اومده تبدیل وضعیت بشیم ولی به ما میگین برین به رئیس بنیاد شهید بگیید بیاد تواسکله دنبال کارتون بگیره هیچ احترامی به خانواده شهدا ایثارگران نمیزان اونی که شهید شده واسه ملتش مردمش شهید یاجانباز ازده شده واسه ناموس ملت بعد اینا باما همچین برخوردی میکنن به خدا آتیش میگیرم تروخداپیگیر تبدیل وضعیت ما جانبازان بشین هیچ امنیت شغلی نداریم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi