شناسه خبر : 85321
سه شنبه 23 شهريور 1400 , 09:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ایثارگرانی که می‌توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند

کارمندان مشاغل تخصصی که دارای تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر باشند با درخواست خود می‌توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند...

فاش نیوز - برابر بند (الف) ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشاغل تخصصی که دارای تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر باشند با درخواست خود می‌توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند.

در بند (ر) ماده (۸۷) قانون برنامه  پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران آمده است:

ایثارگرانی که به موجب قوانین و مقررات مربوط از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر بهره‌مند می‌باشند با داشتن مدرک کارشناسی، مشمول بند (الف) ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و می‌توانند تا سی و پنج سال خدمت کنند.

بنابراین مستند به این بند، ایثارگران با داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و بدون در نظر گرفتن مشاغل تخصصی می توانند تا ۳۵ سال در دستگاههای اجرایی مشغول خدمت باشند.

حوزه شمول بهره مندی از این قانون ایثارگرانی هستند که به موجب مقررات، دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی بوده و با بهره مندی از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر می توانند  تا ۳۵ سال خدمت کنند.

دربند (الف) ماده (۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران،  شهید، مفقودالاثر، جانباز،  اسیر،  آزاده و رزمنده  ایثارگر شناخته می شوند.

برابر بند (ز)ماده (۸۸) قانون برنامه ششم توسعه،  فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز پنجاه درصد (۵۰%) و بالاتر به استثنای تسهیلات خودرو، حق پرستاری، کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. لذا فرزندان شهدا نیز با دارا بودن مدرک کارشناسی، مشمول این مصوبه مجلس می باشند.

البته رزمندگان با حداقل شش ماه  حضور داوطلبانه در جبهه برابر جز (۶) بند (ث) ماده (۸۸) می توانند از این مزایا بهره مند شوند. بنابراین رزمندگان غیر داوطلب و یا دارای کمتر از شش ماه خدمت داوطلبانه در جبهه مشمول این قانون نخواهند بود.

در بند (چ) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه، جانبازانی که به خدمت اعاده می شوند را بدون قید دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی  مشروط بر آنکه سن آنان کمتر از ۶۵ سال باشد، مشمول ادامه خدمت تا ۳۵ سال دانسته است.

آیا مقنن قصد داشته، جانبازان اعاده به خدمت شده را از سایر ایثارگران در خصوص دارا بودن شرط مدرک تحصیلی کارشناسی برای خدمت تا ۳۵ سال استثنا کند؟ پاسخ به این سوال و  رفع ابهام بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

| یوسف مجتهد

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
چرا 35 سال ؟؟؟ کاری کنید در 25 سال بازنشته بشیم تا هم افراد جوان بیان سر کار و هم دیگر جسمان توان کار 30 سال را ندارد
کسی که کارافتادن شده، یعنی نمیتونه کارکنه ،دولت بایستی هوای این جانبازان کارافتاده راداشته باشد .
چون من معلم با داشتن موج انفجار ومصرف یک مشت قرص چگونه بچه های مردم که ۳۵نفرند.
هم آموزش ،وهم تربیت، وهم ساکت نگهدارم .واقع حقوق هم داشته باشم
.اصلا جنس مجروحیت من با شلوغی کلاس جور در نمیاد.
اعصاب داغون ،گوش سوراخ چرکی ،سردرد،افسردکی ،مصرف قرص وخواب آلودگی ،پرخاس به بچه های بی گناه .....
جانباز بازنشسته حالت اشتغال
-قای معلم نگفته که باید ۳۵سال خدمت کنند ~فته می توانند تا۳۵سال خدمت کنند شما با همون ۳۰سال برو کسی سبد میوه نمی فرسته برات و ا~ه خواستی ۳۵سال هم میتونی
یا حق
کاهش حقوق هم داشته باشم
درود بر شما که از هر فرصتی برای پایمال کردن حقوق ایثارگرا دریغ نمیکنید
اینو آویزون گوشتون کنید...


هر کس در ۳۰ سال برای زن و بچه و عروس و داماد دوران بازنشستگی خودش( و هر بهانه دیگه ای که میاورند) چیزی پس انداز نکرد در ۵ سال هم نخوهاد کرد مگر به دزدی و فساد. والسلام

محمد آقا صحبت من افت حقوق بود .که حتی یک سال هم معلم از جنس مجروحین اعصاب با شلوغی کلاس جور در نمیاد .
۱-افت حقوق
۲-عدم تطابق مجروحیت نوع کار
۳-رسیدگی معیشتی بیشتر به این نوع مجروحان .
والسلام
با سلام به زحمت کشان بزرگ برادر بزرگ جناب آقای مجتهد در مورد معوقات ایثارگران آقایان بنیاد ، فراموشی بهشان دست داده که مابقی %50 افزایش حقوق جانبازان پرداخت نکردن حرف هم می‌زنیم میرن تو جاده خاکی ، کمکان کنید لطفاً با سپاس و درود فراوان
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi