شناسه خبر : 85520
چهارشنبه 31 شهريور 1400 , 08:50
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نمایشگاه ‌«در لباس سربازی»به روایت مقام معظم رهبری

نمایشگاه ‌«در لباس سربازی» گزارشی از مستند دفاع مقدس به روایت مقام معظم رهبری است

مدیر حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: نمایشگاه ‌دائمی «در لباس سربازی» گزارشی از مستند دفاع مقدس به روایت حضرت آیت الله خامنه‌ای است، که به حقیقت می‌تواند گوشه‌ای از روایت این دوره سرنوشت‌ساز را آشکارتر کند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ایمان عطارزاده، معاون هماهنگی و مدیر حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد موضوع نمایشگاه «در لباس سربازی» گفت: نمایشگاه «در لباس سربازی» روایتی از موضوعات تاریخی ارائه می‌کند. البته نقطه اتکای این نمایشگاه  مربوط به فداکاری‌های بزرگ ملی که سرمایه‌ همیشگی یک ملت محسوب می‌شوند، است. لذا نمایشگاه «در لباس سربازی» از این منظر اهمیت و ضرورت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: در حقیقت اگر منطق و تاریخ پیروز مقاومت را به تعبیر شهید حاج قاسم سلیمانی به سلسه جبال البرز مثال بزنیم، دفاع مقدس مانند کوه دماوند، قله و نماد و اوج این فرهنگ و الگوی پیروز و راهگشا است که نباید اجازه داد بدخواهان ملت، حقایق نورانی آن را با تحریف و بدگویی خراب و نسل‌های آینده را از این گنج و سرمایه سعادت آفرین محروم کنند.

عطارزاده با اشاره به محور اصلی نمایشگاه «در لباس سربازی» تصریح کرد: با توجه به اینکه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نقش‌های متنوع و گسترده‌ای در دفاع مقدس داشته‌اند و به نوعی از میان شخصیت‌های اصلی انقلاب، ایشان تنها فردی بوده‌اند که علاوه بر مسئولیت‌های مهم ستادی و فرماندهی نیروهای مسلح،  توفیق حضور در خط مقدم جبهه‌ها را از آغازین روزهای دفاع مقدس داشته‌اند و از نزدیک شاهد بسیاری از مسائل این حوزه بوده‌‌اند، به همین دلیل می‌توان جامع‌ترین و متقن‌ترین روایات از دفاع مقدس را  با مرور خاطرات، مکاتبات، روزنویس‌ها و بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یافت.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر نمایشگاه ‌دائمی «در لباس سربازی» گزارشی از مستند دفاع مقدس به روایت  حضرت آیت الله خامنه‌ای است، که به حقیقت می‌تواند گوشه‌ای از روایت این دوره سرنوشت‌ساز را برای علاقه‌مندان، آشکارتر کند. البته در این نمایشگاه، برای اولین بار بخش‌هایی از اسناد مهم و منتشر نشده دفاع مقدس در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

عطارزاده با تأکید بر دست اول بودن منابع و آثار استفاده شده در نمایشگاه «در لباس سربازی» اظهار کرد: با توجه به دریای بی‌کران موضوعات و معارف دفاع مقدس، در نمایشگاه « در لباس سربازی » مجموعه اسناد مهم، متقن و دیده ‌نشده موجود در مورد موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جهت برای بهره‌برداری فعالان این عرصه منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به سایر اهداف از برگزاری نمایشگاه « در لباس سربازی » ابراز کرد: یکی  از مهم‌ترین اهداف نمایشگاه «در لباس سربازی»، ارائه فهرستی از موضوعات و سوژه‌ها به فعالان و تولیدکنندگان فرهنگی است تا با بهره‌مندی از این گنج‌های اسنادی و پژوهشی، فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس را گسترش و تعمیق ببخشند.

عطارزاده در واکنش به اینکه چه کسانی می‌توانند از نمایشگاه «در لباس سربازی» بازدید کنند؟ خاطرنشان کرد: نمایشگاه در لباس سربازی در نخستین مرحله پس از افتتاح,  میزبان فعالان و نخبگان عرصه دفاع مقدس است و در مراحل بعدی نیز میزبان عموم مردم خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به مراحل برگزاری نمایشگاه «در لباس سربازی» یادآور شد: مراحل آماده‌سازی محتوایی نمایشگاه در لباس سربازی از سال 1398 در دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب آغاز شد و با همکاری بنیاد حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پس از طی مراحل اجرایی در شهریورماه سال 1400 با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح می‌شود.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi