شناسه خبر : 85538
چهارشنبه 31 شهريور 1400 , 11:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تقصیرهای روحانی، گردن احمدی‌نژاد موفقیت‌های رئیسی به نام روحانی(!)

با این وضعیتی که محافل سیاسی و رسانه‌ای حامی دولت روحانی تحلیل می‌کنند، تا روز آخر، کار این دولت، تقصیرها متوجه دولت احمدی‌نژاد بود ولی دستاوردهای رئیسی، متعلق به روحانی!
جهان نیوز با انتشار این تحلیل آمیخته با طنز می‌نویسد: این روزها طرفداران دولت روحانی و همچنین اصلاح‌طلبان در فضای مجازی واکنش طنزآلودی به اقدامات و عملکرد دولت رئیسی نشان می‌دهند. دولت رئیسی در طی حدود کمتر از دو ماهی که سکان امور اجرایی کشور را در دست گرفته، موفقیت‌های جالب توجهی کسب کرده است. از جمله این موارد واردات واکسن و تسریع در روند واکسیناسیون عمومی بوده که باعث رضایت خاطر مردم در این حوزه شده. تا جایی این دستاورد ملموس بود که طی یک هفته رکورد تزریق 8 میلیون دُز واکسن در کشور شکسته شد. پس از این ماجرا بود که برخی از حامیان روحانی عنوان کردند این دستاورد برای دولت وی بوده است و نه رئیسی.
روزنامه کارگزارانی سازندگی در این حوزه نوشت: «درحالی هواداران دولت سیزدهم واردات انبوه واکسن کرونا از چین و کوواکس و دیگر کشورها را به دولت نوپا نسبت می‌دهند که همه گزارش‌ها می‌گوید آنچه دولت رئیسی امروز درو می‌کند، در دولت روحانی کاشته شده است.»
این درحالی است که «کریم همتی»، رئیس جمعیت هلال احمر در این‌باره بیان کرد: «رئیس‌جمهور پس از آغاز دولت سیزدهم، تماس‌های تلفنی با سران کشورهای چین و روسیه داشت و همین امر سبب شد تا روند واردات واکسن تسریع شود.»
ماجراهای طنزآلود دستاوردسازی اصلاح‌طلبان و نزدیکان روحانی از عملکرد رئیسی برای دولت قبل به همین جا ختم نمی‌شود. «حسام‌الدین آشنا» مشاور جنجالی روحانی پس از اتفاقاتی که در حوزه واکسن و پیوستن ایران به سازمان شانگهای افتاد در توئیتی که با ادبیات خاص وی همراه بود نوشت: «از واکسن تا شانگهای قصه همان قصه است.» جالب اینجاست که هم در حوزه واکسن و هم پیمان شانگهای بهانه دولتمردان قبل وجود تحریم‌ها بود اما حالا با پیوستن ایران به پیمان شانگهای و حل مشکل واکسن، با یک فرصت‌طلبی خاصی عنوان می‌کنند که این موارد دستاوردهای دولت روحانی بوده است!
نکته طنزآمیز دیگر این است که تا 8 سال از دولت روحانی همه اتفاقات ناگوار به دولت قبل یعنی دولت احمدی‌نژاد نسبت داده می‌شد اما در این نزدیک
دو ماه که اتفاقات خوبی در حوزه سلامت و تجارت بین‌الملل در کشورمان رخ داده، اصلاح‌طلبان این موارد را به دولت روحانی نسبت می‌دهند!
تقلای افراطیون مدعی اعتدال و اصلاحات برای مصادره به مطلوب عملکرد مثبت آقای رئیسی و دولت وی، به قدری پرحجم است که این عبارت، تبدیل به یک دستمایه مطالبه عمومی شده، تا جایی که مردم به طنز و هجو می‌گویند «از وقتی رئیسی روی کار آمده، روحانی خوب کار می‌کند»!

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ، متاسفانه دعواهای جناحی همچنان محتوای اخبار و گزارشها و فضای مجازی میباشد که بعلت عدم اعتماد مردم به آمارهای محتلف رسمی عملکرد دولتها که در سایه شوم فقدان روشی علمی برای نظارت و ارزیابی بوده باعث بروز دعواهای جناحی و ادامه آن گردیده است.
تنها اقدام متصور برای تمام شدن دعواهای جناحی ارزیابی عملکرد توسط قوه قضاییه است که اکثریت مردم بنام محاکمه مطالبه کردند لیکن با تغییر نام محاکمه به ارزیابی عملکرد دولت میتوانند در قوه قضاییه با استفاده از کمیسیونهای تخصصی بین رشته ای نسبت به ارزیابی عملکرد و دستیابی به آمارهای قابل اعتماد اقدام شود تا نتیجه قطعی فارغ از هرگونه دعوای جناحی اعلام گردد. البته روش علمی نظارت و ارزیابی عملکرد میبایست توسط محققان و پژوهشگران تبیین و مورد استفاده قرار گیرد اما معلوم نیست به چه علت برخی مسئولان ارشد مانع شدند.
بدیهی است فقدان روش علمی ارزیابی عملکرد دولتها باعث هدر رفتن سرمایه های کلان بوده که میتوان بودجه های هزینه شده را نسبت به حجم اقدامات که بهیچوجه متناسب نبودند مورد سنجش قرار داد و از سوی دیگر وجود تورم بی سابقه و رکود چندین ساله این سوال را در اذهان متبادر کرده که بودجه های کلان کجا هزینه شدند لذا دشمنان به سرعت جواب دادند در شرایط رکود چندین ساله بودجه های تخصیص شده در کشورهای محور مقاومت هزینه شدند در حالیکه پس از اعتراف صریح وزیر خارجه از تریبون رسمی در خصوص وجود پولشویی در کشور برخی اعتقاد دارند بودجه ها در بازارهای ارز طلا خودرو و املاک پولشویی شده است به هرحال شفافیت عملکرد دولت حق مردم است علیهذا لازم و ضروری است حقایق کشف و توضیح داده شوند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi