شناسه خبر : 85754
چهارشنبه 14 مهر 1400 , 09:41
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بزرگ‌ترین شاخصه شجاعت شهید سلیمانی

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۶۲ در جمع رزمندگان لشکر ۴۱ ثار الله به نکاتی اشاره می‌کند که حاکی از علت شجاعت خاص او در جبهه‌های نبرد بود.

 

 عملیات والفجر یک، روز ۲۰ فروردین ۱۳۶۲ در ارتفاعات دهلران با رمز«یا الله یا الله یا الله وانصرنا علی القوم الکافرین» آغاز شد و مدت هشت روز طول کشید.

هدف از اجرای این عملیات، تکمیل تصرف به کوه‌های«حمرین»، دستیابی به ارتفاعات استراتژیک منطقه و پیشروی به سوی مراکز تمرکز دشمن بود. 

ما از نثار جانمان در راه خداوند پروایی نداریم

در این عملیات، پاسگاه فرماندهی دشمن و تعدادی از پاسگاه‌های رژیم بعث منهدم شد و خاکریزهای اول و دوم از دشمن آزاد شدند.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صوتی از سخنان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۶۲ در جمع رزمندگان لشکر ۴۱ ثار الله را قبل از عملیات والفجر یک منتشر کرد.

متن پیاده شده از صوت شهید سلیمانی به شرح زیر است:

«برادران!

ما یک مأموریت داریم که خداوند به ما واگذار کرده است که کسی هم در آن دخالت ندارد. خدا به ما مأموریت داده است که در راهش و برای نجات مستضعفین بجنگیم.

ما باید شجاعانه بجنگیم، خون بدهیم و کشته شویم. خداوند توصیه فرموده است که از کشته شدن نهراسیم و وعده آخرت به ما داده است.

ما در راه این هدف و در آن خطی که خداوند برای ما ترسیم کرده است، می‌جنگیم و از چیزی هم پروا نداریم. ما از کشته شدن (در راه خدا) از جانمان غبطه نمی‌خوریم، بلکه از بدبختی خودمان و از اینکه در این دنیای بی‌ارزش زنده‌ایم، غبطه می‌خوریم.»

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi