شناسه خبر : 85887
سه شنبه 20 مهر 1400 , 11:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«من جانباز نیستم» به چاپ دوم رسید

«من جانباز نیستم» به چاپ دوم رسید

کتاب «من جانباز نیستم» اثر سید میثم موسویان، شامل خاطرات احمد پیرحیاتی از جانبازان بروجردی به چاپ دوم رسید.

کتاب «من جانباز نیستم» که به همت نشر معارف منتشر شده است؛ بیان‌کننده خاطرات احمد پیرحیاتی است. شخصی که جوانی و زندگی‌اش را در راه انقلاب و جنگ گذراند و جانباز شد. وی هم مثل تمامی شهدا و رزمندگان، سختی‌های بسیاری متحمل شد تا این وطن، وطن بماند.

این کتاب روایت صادقی از مبارزات این جانباز بروجردی است کما اینکه قلم روان کتاب و خاطرات بسیار خوب احمد پیرحیاتی، این کتاب را ویژه و خواندنی می‌کند.

در بخشی از کتاب اینگونه آمده است: «بعد از پاوه، به نوسود رفتیم و تا پایمان به نوسود باز شد، دور تا دورمان را بستند. اگر برای هر کس نوسود یک رنگ داشته باشد، تنها رنگش برای من، رنگ آن زن کُردی است که ایستاده بود بالای سر بچه‌اش و سنگ را می‌برد بالا و با حرص فرود می‌آورد و باز می‌برد بالا و با حرص فرود می‌آورد. صدای خِس‌خِسِ او به گوش ما می‌رسید. شَتَک زدن خون به صورتش را از پشت سنگ می‌دیدیم و حیرت‌زده از اینکه این دیگر چه جنایتی است؟! هنوز چند ماهی از صحافی کتاب گوشت و استخوانی که تانک لعنتی با جمجمه رفیقمان درست کرده بود، نمی‌گذشت و حالا روحیه دیدن جمجمه به شکل کتاب‌ درآمده یک بچه را نداشتیم......»

منبع: ایسنا
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi