شناسه خبر : 85932
جمعه 23 مهر 1400 , 10:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ضوابط تأیید سوابق ایثارگران جهت بهره‌مندی از امتیازات

ضوابط تأیید سوابق ایثارگری جهت بهره مندی از امتیاز ایثارگران از جمله: تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر، کسر خدمت، معافیت و…

فاش نیوز - ضوابط تأیید سوابق ایثارگران جهت بهره‌مندی از امتیازهای در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات کشور (بخشنامه شماره ۳۵۰۹۸/۲۵۰/۱۴۰۰ مورخ ۳/۷/۱۴۰۰ وزارت جهاد کشاورزی)

معاونین محترم وزیر

رؤسای محترم سازمان جهاد کشاورزی کلیه استان‌ها

رؤسا و مدیران عامل محترم سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات

مدیران محترم کل دفاتر مستقل

موضوع: ضوابط تأیید سوابق ایثارگران جهت بهره‌مندی از امتیازهای در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات کشور

سلام علیکم؛

احتراماً، با عنایت به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترک با اداره کل امور اداری در تاریخ ۲۳/۰۶/۱۴۰۰ در خصوص ضوابط تأیید سوابق ایثارگری جهت بهره مندی از امتیاز ایثارگران از جمله: تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر، کسر خدمت، معافیت و…، به منظور پیشگیری از سفرهای بین شهری در شرایط همه گیری ویروس کرونا و سهولت خدمات رسانی، این دستورالعمل جهت اقدام لازم حضورتان اعلام می گردد.

الف: ایثارگران متقاضی جهت تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان خود، علاوه بر داشتن شرایط اولیه (داشتن ارتباط شغلی با یکی از ارکان مجموعه وزارت جهاد کشاورزی) می‌بایست دارای سابقه ایثارگری به شرح زیر باشند:

۱. رزمندگان جهادگری که سابقه حضور در جبهه آنان توسط اداره کل امور ایثارگران صادر شده است.

۲. رزمندگانی که سابقه حضور در جبهه آنان توسط نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، بسیج، ناجا) صادر شده است.

۳. ایثارگرانی که تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشند. (خانواده معزز شهدا، جانبازان و آزادگان)

 

ب: گواهی ایثارگران بندهای ۲ و ۳ در استان‌ها اعم از سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و ستاد سازمان می‌بایست به روزرسانی گردیده و استعلام سوابق حضور در جبهه داوطلبانه آنان با امضای معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان انجام پذیرد.

ج: استعلام سوابق حضور در جبهه داوطلبانه ایثارگران بندهای ۲ و ۳ در ستاد وزارت توسط اداره کل امور ایثارگران و ستاد سازمان‌های ملی، شرکت‌ها و مؤسسات توسط معاون توسعه مدیریت و منابع (و یا عناوین مشابه) سازمان مربوطه انجام پذیرد.

د: در خصوص آن دسته از جهادگران رزمنده‌ای که دارای اصل مدارک (گواهی حضور در جبهه، پایان مأموریت و…) صادره از ستاد مرکزی (پ م ج ج) و یا قرارگاه‌های چهارگانه کربلا، نجف، نوح نبی (ع)، حمزه سیدالشهداء (ع) می‌باشند نیازی به ارسال پرونده به مرکز نمی‌باشد و برای این گروه از جهادگران رزمنده پس از تأیید اداره امور ایثارگران استان گواهی حضور در جبهه توسط معاون توسعه مدیریت و منابع صادر گردد.

تبصره: در صورت مخدوش بودن، کپی بودن و یا هر گونه تشکیل در اصالت مدارک این گروه از جهادگران رزمنده، پرونده می‌بایست در مرحله اول در کمیسیون امور ایثارگران استان مطرح و سپس جهت تأیید نهایی به کمیسیون امور ایثارگران مرکزی ارسال گردد.

ح: با عنایت به اینکه کسر و معافیت خدمت سربازی در وزارت جهاد کشاورزی، حاصل فعالیت چشمگیر و بی بدیل تشکیلات پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی در هشت سال دفاع مقدس می باشد و این امر در میان کلیه دستگاه های اجرایی به غیر از نیروهای مسلح به وزارت جهاد کشاورزی تفویض گردیده است، لذا صرفاً جهادگران رزمنده و ایثارگر (پ م ج ج) می توانند از طریق وزارت متبوع از امتیاز کسر و یا معافیت خدمت سربازی بهره‌مند گردند و سایر کارکنان و بازنشستگان ایثارگر (غیرجهادگر) می‌بایست از طریق یگان اعزام‌کننده در این خصوص اقدام نمایند.

شایان ذکر است مسئولیت حسن انجام کار این بخشنامه قانوناً و شرعاً به عهده بالاترین مقام دستگاه و تأیید کننده سوابق می‌باشد.

سید حمزه رضوی- مشاور وزیر و مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
عزیزان چرا جانبازان بر اساس درصد تفکیک کردن و 25درصد بالا پوشش زیر25درصد خیر این تبعیض و ناراحتی برای عزیزان جانباز به وجود نمیارد؟؟؟چرا قانون تخفیف شهریه اجرایی نمیشود ولی 25درصد کامل پرداخت میشود؟؟؟
بشینید هی از دین پیغمبر ایثار شهادت و... سخن بگید ولی وقتی وارد اداره ای میشی که اسم نامش از زحمات توعه ولی آدم حسابت نمیکنن
و دوتا فوش بهت میدن تمام اعتقاداتت در یه آن از بین میره. /یا قانون هست ولی با تبعیض بالا درصد .یا قانون هست ولی اجرایی نمیکنن /این کار ها باعث میشه جانباز و خانواده به نظام بدبین بشن .
#مسئولان بی کفایت #بنیاد25درصد
باسلام واحترام خدمت عزیزان ایثارگر درخصوص استفاده ایثارگران از خدمات ایثارگری در جریان باشید که عده ای کمی از مسئولان نگاه مثبت یا حتی خنثی به این قضیه دارند وچه بسیار که نگاه منفی کارشکنانه دارند خصوصا در مسئله تبدیل وضعیت استخدام یا سهمیه استخدام . برای نمونه بنده حقیر قراردادی بودم با 10 سال سابقه با وجود چندین بخشنامه ودستورالعمل چندین بار اقدام کردم هر بار با برخورد سرد ومنفی حضرات قرار گرفتم در شرایط کنونی ایثارگری یعنی کولر وسط دی ماه .خصوصا عزیزان درصد پایین و چند ماه جبهه و زیر یک سال اسارت . یادم هست سال 92 در سفر استانی جناب رئیس مجلس وقت آقای لاریجانی توانستم با هزار مشقت وبصورت کاملا اتفاقی وخداخواسته یقه جنابشان را گرفته و بخشنامه 8 سال فوت شده را مطالبه نمایم و خدارا شکر ایشان همکاری موثر فرمودند (خداوند خیرشان بدهد) هرچند مورد غضب جناب رئیس ومدیر مافوق قرار گرفتم توانستم از حق وحقوق قانونی خود استفاده کنم . خواهشمنداست در این مورد نهایت دقت وتفکر را انجام دهید که بعضی اگر نخواهند کاری بشود دستورالعمل وبخشنامه یعنی کشک یعنی آش بی قاطق .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi