شناسه خبر : 85953
شنبه 24 مهر 1400 , 11:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تعبیر«شهید مدافع حرم» برای احترام به «مادر و همسر»

خاطرات شهدا|تعبیر شنیدنی «شهید مدافع حرم» برای احترام به «مادر و همسر»

شهید مسلم خیزاب از شهدای مدافع حرم تعبیر جالبی را برای احترام به همسر و مادر را به فرزند خود آموزش داده‌است که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

«روزبه‌روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه‌ی ما رواج پیدا کند.»، این جمله کوتاه برشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در 27 بهمن ماه سال 1393 در خصوص اهمیت نام و یاد شهدا است.

خبرگزاری تسنیم در نظر دارد هر روز خاطره‌ای از سبک زندگی، سیرۀ اخلاقی شهدا و روزهای سخت دفاع مقدس را منتشر کند.

نه تنها خـودش رعایت می‌کرد، به محمدمهدی هم اینگونه یاد داده بود. به هرکجا که می‌خواستند وارد بشوند اول «ریحانه» وارد می‌شد.

خـودش می‌ایستاد دست محمدمهدی رو هم می‌گرفت و می‌گفت اول مامان !!

گاهی که محمدمهدی اعتراض می‌کرد و مسلـم اینگونه جواب می‌داد: مادر چـادر به سر داره.... و چادر یادگار حضرت زهرا(س) است و ما باید به احترام حضرت زهرا(س) بایستیم تا اول مامان داخل بشوند.

شهید مدافع حرم مسلم خیزاب

منبع : کتاب پاکی و پایداری

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi