شناسه خبر : 85988
یکشنبه 25 مهر 1400 , 08:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اهدای مدال طلای «محمدرضا گرایی» به شهید گمنام

«محمدرضا گرایی» قهرمان جهان در کشتی فرنگی مدال طلای خود را به شهید گمنام مدفون در خانه کشتی تقدیم کرد.
 
اهدای مدال طلای «محمدرضا گرایی» به شهید گمنام/متن پیام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران
مراسم اهدای مدال طلای محمدرضا گرایی در مسابقات جهانی کشتی فرنگی به شهید گمنام مدفون در خانه کشتی صبح روز شنبه 24 مهر با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در جوار مزار شهید گمنام در خانه کشتی برگزار شد.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم با بیان اینکه از دو سال پیش افتخار میزبانی این شهید گمنام را در خانه کشتی داریم افزود: به برکت این شهید گمنام مشکلات یکی پس از دیگری از پیش پای ورزشکاران ما برداشته می‌شود و در حال حاضر بهترین کمپ کشتی دنیا را داریم.
رئیس فدراسیون کشتی افزود: امیدوارم این تصمیم محمدرضا گرایی و این فرهنگ در ورزش نهادینه شود.
محمدرضا گرایی قهرمان المپیک و جهان نیز در این مراسم گفت: قبل از رقابت‌های جهانی نروژ عهد بستم که در صورت کسب مدال طلا در این مسابقات مدال خود را به شهید گمنام کمپ تیم‌های ملی اهدا کنم.
وی ادامه داد: ۲ سال است که در خانه کشتی تمرین می‌کنم و در این مدت ما با این شهید گمنام زندگی می‌کردیم. شبی که برای مسابقات به نروژ می‌رفتیم با شهید گمنام قول و قراری گذاشتم و این مدال طلا را بر اساس همین قول به شهید تقدیم می‌کنم.
در پایان این مراسم سردار سلیمانی ضمن بازدید از خانه کشتی و گفت‌و‌گو با رئیس فدراسیون کشتی از اقدامات این فدراسیون در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد فضای معنوی با استفاده از آثار ماندگار شهدای کشور در عرصه کشتی تقدیر و تشکر کرد و مقرر شد با همکاری بسیج ورزشکاران و فدراسیون کشتی مستندی از شهدای ورزش کشتی و فضای معنوی ایجاد شده بعد از تدفین شهید گمنام در مجموعه خانه کشتی با مشارکت بسیج ورزشکاران و خانه کشتی تولید و پخش شود.

گفتنی است دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به همین مناسبت پیامی را به شرح زیر صادر کرد:
پهلوان ارجمند جناب آقای محمدرضا گرایی
سلام‌علیکم
ایران اسلامی میراث معنوی رادمردانی است که راه و رسم جان‌فشانی و ایثار را رونق بخشیدند. اقدام ارزشمند و شایسته جنابعالی در نذر مدال جهانی خود به شهدا بار دگر یاد و خاطره شهدای معزز جامعه ورزشی را زنده کرد. شهدایی همچون طوقانی، نوفلاح، رضایی مجد، برادران پورزند و 5 هزار شهید جامعه ورزشی که به فرموده مقام معظم رهبری به افتخاری بالاتر از سکوی قهرمانی رسیدند.
بی‌تردید ملت غیور ایران به داشتن فرزندان قهرمان و افتخارآفرینی چون شما به خود می‌بالد. «نذر ایثار» جنابعالی به شهدا و اهدای مدال طلای خویش به شهید گمنام کمپ تیم‌های ملی به جهانیان نشان داد که ورزشکاران سرزمین اسلامی ما به افتخاری بالاتر از سکوی قهرمانی می‌اندیشند.
ضمن تبریک و تهنیت خدمت جنابعالی در کسب مدال طلای جهان و المپیک در رشته کشتی، بصیرت و نگاه متعالی شما را در حفظ و پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی ارج می‌نهم.
امید که به فضل الهی همواره مایه سربلندی و سرافرازی ملت ایران باشید.
منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi