شناسه خبر : 86006
یکشنبه 25 مهر 1400 , 11:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پوزه هر دشمنی را به خاک می‌کوبیم

پوزه هر دشمنی را به خاک می‌کوبیم/ ارتشِ فاقد معنویت، پوشالی است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: اخلاق و معنویت یکی از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با پشتیبانی این ویژگی‌ها، در برابر هر دشمنی ایستاده و پوزه آن را به خاک می‌کوبد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در آیین تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل اظهار داشت: بیست و چهارم مهرماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به همه کارکنان این سازمان تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: جمله مهم امام خمینی در خصوص رسالت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش این است که کار عقیدتی سیاسی نزدیک کردن دل‌ها به سوی پروردگار است. این جمله جای تفکر دارد و ما باید با بصیرت و معنویت این نگاه عمیق حضرت امام را به منصه ظهور برسانیم.

وی با اشاره به مولفه‌های توان رزم گفت: توان رزم مولفه‌های فیزیکی و غیرفیزیکی را در بر می‌گیرد که انتهای این مولفه ها ما را به توان بازدارندگی می‌رساند.

امیر سیاری برخورداری از توپ، تانک، ناو، جنگنده، زیردریایی و تجهیزات زمینی و هوایی را از مولفه‌های فیزیکی قدرت عنوان کرد و ادامه داد: آموزش، انضباط و… از مولفه‌های غیرفیزیکی قدرت هستند.

وی با اشاره به اینکه مولفه‌های برتر ساز قدرت نیز از دیگر مولفه‌های ایجاد قدرت هستند؛ افزود: همین مولفه‌های برتر ساز همچون بصیرت، ایمان به خدا، معنویت گرایی و روحیه سلحشوری بودند که در ۸ سال دفاع مقدس موجبات پیروزی ما در برابر ارتش بعثی تا بن دندان مسلح شد.

وی با اشاره به اینکه برخورداری از نیروی انسانی کیفی یکی از مهمترین مولفه‌های فیزیکی قدرت محسوب می‌شود افزود: نیروی انسانی کیفی می‌تواند یک سازمان را رشد و ارتقا دهد. نیروی انسانی کیفی و ارزشمند نیروی انسانی است که می‌تواند تجهیزات بومی بسازد و خود را برای انجام مأموریت‌های خطیر آماده کند.

سیاری با بیان اینکه اولین ویژگی نیروی انسانی کارآمد برخورداری از سلامت جسمانی و روحانی است گفت: سلامتی روحی از بعد معنوی بسیار مهم است و برخورداری ارتش از این روحیه در راستای اجرای ماموریت‌های خطیر، بر عهده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تعریف شاخص‌های نیروی انسانی توانمند گفت: نیروی انسانی سالم و توانمند به نیرویی اطلاق می‌شود که بتواند تجهیزات بسازد، تاکتیک خلق کند، اقتدار ایجاد کند و بازدارندگی داشته باشد.

وی تفاوت ارتش‌های مقتدر و پوشالی را در عامل معنویت عنوان کرد و افزود: ارتشی که از معنویت برخوردار نباشد ارتش پوشالی است. عملکرد بیست ساله ارتش آمریکا در افغانستان به ما نشان می‌دهد که مجهزترین ارتش دنیا که برای از بین بردن طالبان وارد افغانستان شده بود پس از ۲۰ سال اشغال این کشور و از بین بردن زیرساخت‌های آن و کمک به رشد مواد مخدر در نهایت افغانستان را دوباره تحویل طالبان دادند و به سرزمین خود بازگشتند.

ارتش آمریکا به جهت عدم برخورداری از عنصر حیاتی معنویت و اخلاق به این وضعیت اسفبار رسید

معاون هماهنگ کننده ارتش داشتن بصیرت را امر مهمی دانست و گفت: در این فضای غبار آلود و پیچیده آنچه ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند، بصیرت و نزدیکی دل به خداوند متعال است.

امیر سیاری اخلاق و معنویت را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این ویژگی‌های منحصربفرد، ارتشی قدرتمند از ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته است و به پشتیبانی این ویژگی‌ها است که مقتدرانه می‌گویم در برابر هر دشمنی با اقتدار ایستاده و پوزه آن را به خاک می‌کوبیم.

وی ادامه داد: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به خوبی توانسته به ماموریت‌های که بر عهده او گذاشته را به بهتر شکل ممکن انجام می‌دهند.

منبع: مشرق نیوز
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi