شناسه خبر : 86018
دوشنبه 26 مهر 1400 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اصلاح قوانین ایثارگری با استفاده از تجربیات ایثارگران محقق می‌شود

قاضی‌زاده هاشمی در نشستی صمیمانه میزبان جمعی از اعضای مجمع ایثارگران قوه قضائیه بود و خواستار اصلاح قوانین ایثارگری با استفاده از ظرفیت‌ها و تجربیات ایثارگران شد.

 

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران عصر روز گذشته (شنبه) در نشستی صمیمانه میزبان جمعی از اعضای مجمع ایثارگران قوه قضائیه بود.

رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران ضمن ابراز خرسندی و استقبال از اینگونه نشست‌ها اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال حاضر نقش یک سازمان خدمات‌رسان را دارد. در صورتی که باید یک سازمان حقوقی باشد و تحقق این امر کمک ایثارگران فعال در حوزه‌های قضایی و حقوقی را می‌طلبد.

وی در ادامه افزود: حضرت امام خمینی (ره) بنیاد را با دو مأموریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ کرامت و ارتقاء مادی و معنوی ایثارگران بنیان گذاشتند. بر این اساس بنیاد شهید و امور ایثارگران باید یک نهاد معاضدتی و راهبردی برای اجرای قوانین و مقررات حوزه ایثارگری می‌بود که با یک ابزار قوی اقدامی و اجرایی، تحقق وعده‌های حوزه ایثارگری را پیگیری کند.

قاضی‌زاده افزود: متأسفانه بنیاد در مسیر انجام این مأموریت قرار نگرفته و بیشتر نقش خدماتی پذیرفته شده است لذا به‌جای اینکه مطالبه‌گر حقوق جامعه ایثارگری در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف باشد، به یک سازمان پاسخگو در سطح خرد تبدیل شده است.

رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران با بیان اینکه ساختار خدماتی بنیاد شهید و امور ایثارگران عادت در رفتار سازمانی، یک نوع ذائقه در جامعه هدف و یک توقع در افکار عمومی ایجاد کرده است، اضافه کرد: تصمیم ما این است که بنیاد را از نهاد خدماتی به یک نهاد معاضدتی و راهبردی تبدیل کنیم و از آنجا که زیرساخت بنیاد شهید و امور ایثارگران معاونت حقوقی است، این معاونت با کمک افراد خبره در امور حقوقی مثل شما می‌تواند ما را در تحقق این هدف یاری کند.

وی در ادامه به وظایف مشاوران ایثارگران در سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر مانند قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: یک بخش از این وظایف رسیدگی به امور ایثارگران داخل سازمان، بخش دیگر رسیدگی به امور ایثارگران ارباب رجوع آن سازمان و یک بخش هم اصلاح قانون و مقررات آن سازمان است؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش می‌کند مشاوران ایثارگران در دستگاه‌ها به صورت رسمی و جدی فعالیت کنند و در هر سازمان دفتر و مرکز امور ایثارگران شکل بگیرد.

قاضی‌زادهه در پایان ضمن قدردانی از حضور قضات ایثارگر در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف ما در دوره جدید این است که در قدم اول زیرساخت‌های حقوقی و قوانین ایثارگری را اصلاح کنیم که در این راه می‌خواهیم از کمک و ظرفیت‌های علمی و تجربه سنگین شما بهره ببریم.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
آقای قاضی زاده هم کاری برای جانبازان زیر ۲۵ درصد نمیکند خودش با ۳ ماه جبهه شده جانباز البته با بند پ
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi