شناسه خبر : 87023
چهارشنبه 10 آذر 1400 , 09:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«الفبای شهادت»

کتاب «الفبای شهادت» شامل مجموعه آثار برگزیده همایش بین‌المللی «نیمکت‌های سوخته»، توسط انتشارات «معبر آسمانی» به چاپ رسیده است.

 

 از تبریز، کتاب «الفبای شهادت» شامل مجموعه آثار برگزیده همایش بین‌المللی «نیمکت‌های سوخته»، به کوشش «مریم جلیلی» و «لیلا مهین حسین‌نیا» توسط انتشارات «معبر آسمانی» وابسته به اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، به چاپ رسیده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب نوشته شده است:

 

 

وقایع بلندی که در تاریخ هشت سال نبرد حق علیه باطل در سرزمین آسمانی ایران به وقوع پیوسته، بسیار بیشتر از آن است که بتوان در چهارچوب قلم جایشان داد؛ اما ضرورت حفظ و حراست و نیز انتشار این وقایع، امانت بزرگی است بر دوش نسل امروز؛ چراکه ارتباط دیروز و فردای این سرزمین با امروز رقم خواهد خورد. ثبت و ضبط وقایع مربوط به هشت سال دفاع مقدس از مهم‌ترین وظایفی است که اهالی قلم بر دوش خود احساس می‌کنند.

جنایت تاریخی صدام در حق دبیرستان دخترانه «زینبیه» و دبستان «ثارالله» شهر «میانه» از جمله دردناک‌ترین رویداد‌های تاریخ هشت سال دفاع مقدس است. دانش‌آموزانی که در ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۵ بی‌گناه پشت نیمکت‌های این مدرسه به خاک و خون کشیده شدند، نشانه‌های حقانیت جبهه ایران اسلامی بودند.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام. کتاب رو از کجا میشه تهیه کرد؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi