شناسه خبر : 87083
شنبه 13 آذر 1400 , 12:54
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وداع جانسوز افغانستانی‌ها با پیکر مطهر شهدای فاطمیون

وداع جانسوز افغانستانی‌ها با پیکر مطهر شهدای فاطمیون+عکس وفیلم

مراسم وداع با پیکر مطهر شهیدان غلامرضا جعفری و علی میرزایی از مدافعان حرم فاطمیون با حضور خانواده‌های آنان در معراج شهدای تهران برگزار شد.

مراسم وداعی جانسوز با پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون بعد از گذشت 5 سال از شهادتشان  بعد از ظهر امروز؛ چهارشنبه 10 آذرماه 1400 در معراج شهدای تهران برگزار شد. شهیدان غلامرضا جعفری و علی میرزایی هر دو مهاجر افغانستانی و ساکن شهرستان ورامین بودند که در سال 1395 در خانطومان به شهادت رسیدند اما پیکرهای پاکشان در منطقه ماند و 5 سال مفقودالاثر شدند. حالا با بازگشت این پیکرهای مطهر به کشور، خانواده‌های آنان توانستند ساعاتی با عزیزشان دیدار کنند. این وداع طی مراسمی با حضور پدران و مادران، خواهران و برادران، فرزندان و بستگان شهدا برپا بود و ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) زینت بخش این محفل شهدایی بود.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

 

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

شهید میرزایی هنگام شهادت 21 سال داشت. هنوز ازدواج نکرده بود و حالا برادرهای کوچکش با اشک‌های زلالشان در کنار مادر و پدر بدرقه‌اش می‌کردند. او ساکن پاکدشت بود و وقتی پدر و مادر در افغانستان بودند تصمیم گرفت راهی سوریه شود. اما شهید جعفری، 34 سال داشت و دارای او سه دختر بود. دختران او حالا در وداع با پدر در معراج زبان گرفته‌اند و هر کدام با روش خود با پدر صحبت می‌کنند. غلامرضا در ایران به دنیا آمد و بزرگ شد و خانواده تشکیل داد اما زندگی کردن با شیرینی دخترها را به سوریه رفتن ترجیح نداد و شهادت نصیبش شد.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

 

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

شاید جانسوزترین صحنه‌های این وداع غم انگیز را مادران این دو شهید مظلوم افغانستانی رقم زدند. مادرانی که وقتی چشمشان به پیکر کفن پوش شده فرزندشان افتاد به لالایی خواندن با گویش زیبای افغانستانی پرداختند و پیکر را در آغوش گرفتند.

 

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , معراج شهدا ,

شهید غلامرضا جعفری فرزند شیرعلی متولد سال 1361 بود که 16 خرداد 1395 در منطقه حلب سوریه و در سن 34 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. از وی سه دختر به یادگار مانده است. شهید علی میرزایی فرزند عیوض نیز متولد 1374 است. او هنوز ازدواج نکرده بود که سال 1395 در 21 سالگی به شهادت رسید. هویت پیکر مطهر این شهدا که 5 سال پیش در منطقه خانطومان به شهادت رسیده‌اند در جریان عملیات تفحص پیکر مطهر شهدای سوریه پیدا شده و هویتشان از طریق آزمایش DNA  شناسایی شد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi