شناسه خبر : 87093
یکشنبه 14 آذر 1400 , 08:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نخستین یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان برگزار شد

 

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، عصر روز شنبه 13 آذر در یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: زندگی انسانی که برای بندگی آفریده شده از مسیر ایثار ادامه دارد و بر همین اساس بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است.
 
نخستین یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان برگزار شد/ بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است

 دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای وکیل و حقوق‌دان گفت: «شهادت»، فتح قله زندگی هر انسان خداجوی است. زمانی که حرف از ثواب یا مقام والایی است، ناخودآگاه با مقام شهید مقایسه می‌شود. زندگی انسانی که برای بندگی آفریده شده از مسیر ایثار ادامه دارد و بر همین اساس بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر این فراز از کلام رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند؛ «شهادت قله است و دامنه دارد و انسان از طریق دامنه، قله را فتح می‌کند»، تأکید کرد: دامنه این قله «سبک زندگی شهدا» است. شهادت برای کسانی که دامنه را طی می‌کنند، عطیه‌ برجسته الهی است.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه در میان هر قشری و گروهی شهدای برجسته زیادی داریم افزود: هیچ نقطه‌ای از سرزمین ما نیست که شهید نداشته باشد و در میان تمام اقوام کسانی بودند که به این قله رسیده‌اند و به مقام شهادت نائل شدند. شهدا شاخصی برای نمره دادن به عملکرد ما در این دنیا هستند برای رسیدن به نمره قبولی باید راه شهدا را بپیماییم و به انگیزه الهی شهیدان در طی این مسیر الهی توجه داشته باشیم.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: شهادت یک مکتب است و بر روی این مفهوم باید کار شود. در سرزمین ما، مردم و جوانان به الگو نیاز دارند اگر ما الگوسازی نکنیم اشخاص دیگری این کار را می‌کنند و به مردم ما مسیرهای اشتباه و الگوهای غلط داده می‌شود.
گفتنی است، نخستین یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان به همت بسیج مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در حوزه هنری برگزار شد.
در این مراسم پیکر شهید گمنام عملیات بدر (شرق دجله) تشییع و از ۱۷ خانواده شهدا با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام قدرتی معاون حقوقی قوه قضائیه، علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده و سخنگوی دولت و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری تجلیل شد.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi