شناسه خبر : 87484
دوشنبه 29 آذر 1400 , 11:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رونمایی از کتاب"زندگی خانوادگی جانبازان" به قلم جانباز قطع نخاعی در قم/تصاویر

کتاب تحلیل جامعه‌شناختی "زندگی خانوادگی جانبازان" به قلم قاسم اویسی فردویی جامعه‌شناس، استاد دانشگاه تهران، جانباز نخاعی رونمایی و نقد شد.

کتاب "زندگی جانبازان با رویکرد جامعه شناختی" استخراج شده از رساله دکترای جامعه شناسی در دانشگاه تهران درسال 1397 و همچنین ثمره و تجربه تقریبا 40 ساله زیسته بنده به عنوان مولف کتاب است که در کنار چنین تجربه ای، 2سال و اندی مطالعه و پژوهش و مصاحبه با جانبازان قطع‌نخاعی سه استان تهران، قم و اصفهان، بسیار دقیق و قابل استناد می باشد.

دکتر قاسم اویسی جانباز نخاعی، نویسنده این کتاب، در سال 1344 در روستای "فردو" از توابع بخش کهک استان قم، در خانواده ای مذهبی متولد و در سال 1360 در سن16 سالگی به جبهه اعزام شده و در منطقه دارخوین، در پاتک دشمن به درجه جانبازی از ناحیه نخاع گردن نایل گردیده است.

از خصوصیات و ویژگی های برجسته این کتاب می توان گفت این اثر به خوبی توانسته لایه های پنهان و ناگفته های درون زندگی خانوادگی جانبازان را که عموما از طرف متولیان و یا از طرف خود جانبازان مورد سانسور و کتمان قرار می گیرد،  در این کتاب به صورت عیان و آشکار بیان شده است.

انتهای پیام

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi