شناسه خبر : 88056
دوشنبه 27 دي 1400 , 10:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برآورد بانک جهانی تغییر کرد

رشد اقتصادی ایران به ۳/۱ درصد افزایش می‌یابد

در حالی که رسانه‌های غربگرا طی روزهای اخیر به عناوین مختلف مشغول سیاه‌نمایی اقتصاد کشور و دستاوردهای دولت سیزدهم هستند بانک جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد اقتصاد ایران در سال 2021 بیش از 3 درصد رشد دارد.
این نهاد بین‌المللی که در گزارش خرداد ماه خود رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۱ را ۲,۱ درصد پیش‌بینی کرده بود در جدیدترین گزارش خود رشد ۳,۱ درصدی را برای اقتصاد ایران در این سال برآورد کرده است.

به گزارش تسنیم‌، اقتصاد ایران در حالی طی سال 2021 رشد 3.1 درصدی را تجربه کرده است که همچنان تحت تحریم‌های موسوم به حداکثری آمریکا و همچنین محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا قرار داشته است.
بانک جهانی همچنین پیش‌بینی کرده است اقتصاد ایران در سال جاری میلادی رشد 2.4 درصدی را تجربه کند.
این نهاد بین‌المللی در گزارشی که خرداد ماه منتشر کرد رشد اقتصادی ایران در سال 2021 را 2.1 درصد و برای سال 2022 را 2.2 درصد پیش‌بینی کرده بود. بر اساس برآورد بانک جهانی رشد اقتصادی جهان در سال 2021 به 5.5 درصد رسید و انتظار می‌رود این رقم در سال جاری میلادی به 4.1 درصد کاهش یابد.
اقتصاد آمریکا هم در سال میلادی گذشته رشد 5 درصدی، منطقه یورو رشد 5.2 درصدی و چین رشد 8 درصدی داشته‌اند.

 
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi