شناسه خبر : 88064
دوشنبه 27 دي 1400 , 11:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مادران شهدا الگوی مقاومت هستند

دیدار معاون اول رئیس جمهور با مادر شهیدان جوادنیا/ مخبر: مادران شهدا الگوی مقاومت هستند

معاون اول رییس جمهور با حضور در منزل شهیدان جوادنیا، با مادر شهیدان احمد، علی، یونس و محمد جوادنیا دیدار کرد.

  محمد مخبر عصر امروز (یکشنبه) همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانم فاطمه عباسی مادر شهیدان جوادنیا دیدار و گفتگو کرد.

معاون اول رییس جمهور در این دیدار، ضمن گرامیداشت مقام شامخ خانواده های معظم شهدا، مادران و همسران شهدا را بانوانی از خود گذشته، فداکار و انقلابی توصیف کرد و گفت: مادران و همسران شهدا عزیزان خود را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و امروز الگوی صبر و مقاومت برای جامعه هستند.

مخبر گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی جایی فرموده بودند: تا کسی شهید نباشد، شهید نمی شود. شرط شهید شدن، شهید بودن است. ایشان تاکید داشت که برای شهید شدن باید شهید زندگی کرد و خودش هم مصداق بارز همین سخن بود، از همین منظر مادران شهید هم دارند شهیدوار زندگی می کنند. مخصوصا کسانی که هرچه داشتند را تقدیم راه خدا کردند؛ شما هم اجر شهید دارید، شاهدی بزرگ برای روزگار ما و مایه افتخار همه هستید.

خون شهید آشکار کننده حقایق است

وی‌ ادامه داد: شهادت، آشکار کردن حقایقی است که پنهان می کنند و یا می خواهند بپوشانند و انکار کنند. شهید با مرگ خویش، پرده این فریب را بر چهره دشمن پاره می کند، به همین خاطر هم هر وقت خون شهیدی بر زمین ریخته شده، حقیقتی آشکار شده است. الان هم این فرهنگ شهادت است که در نظام جمهوری اسلامی توانسته نقشه های دشمن را بر آب کند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: در فرهنگ ما شهادت مرگی نیست که دشمن تحمیل کند، شهادت مرگی است دلخواه که شخص با تمام آگاهی خودش انتخاب می کند، بنابراین چیزی را نمی بازد و از دست نمی دهد بلکه به چیزهایی دست پیدا می کند که به گفته پیامبر بزرگ اسلام برتر از آن چیزی متصور نیست، انسان وقتی عبارات قرآن و ائمه را درباره شهید می شنود واقعا متعجب می‌شود. وقتی شهید به تعبیر قرآن حی حقیقی است و نزد خدا روزی می خورد، به صدّیق تعبیر می شود و با خدا معامله می کند؛ آنوقت باید نسبت به این جایگاه غبطه و حسرت خورد، این موضوع را نسل جوان و امروزین ما باید درک کند، این مفاهیم بزرگ را باید به نسل های آینده منتقل کنیم و این وظیفه ای دشوار برای ما و همه خانواده های شهداست.

منبع: فارس
منبع: مشرق نیوز
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi