شناسه خبر : 88234
پنجشنبه 07 بهمن 1400 , 12:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نفس حضور در جبهه را کمرنگ نکنید

ایثارگری و جانبازی واژه‌ای‌ است بسیار مقدس و بامعنا و فراتر از عدد و رقم و درصد...

جانباز شیمیایی - ایثارگری و جانبازی واژه‌ای‌ است بسیار مقدس و بامعنا و فراتر از عدد و رقم و درصد...

 کسی که برای دفاع از تهاجم و تجاوز دشمن از مملکت خود دفاع و عارضه ای را بدست آورده است جانباز است. اینکه 43 سال بگویند اگر کسی 25درصد به بالا باشد جانباز به حساب می آید و خودش و همسر و خانواده اش می توانند از تسهیلات استفاده کنند و بقیه زیر 25 نه که الان هم همین گونه است، جانباز به حساب نمی‌آید و خود و فرزندانش از این تسهیلات برخوردار نمی‌شوند.

  به تعبیری شخصیت و ایثار و ازخودگشتگی و رشادت و مجاهدت و غیرت و حماسه آفرینی دفاع از سرزمین را به عدد و رقم تقلیل می‌دهد و اصلا خوب نیست. پس اصلا نباید مسئولان و مدیران مملکت کیفیت را فدای کمیت کنند! اینکه بگوییم افرادی که فقط 25 درصد به بالا هستند به همراه خانواده هایشان از همه تسهیلات کار، اشتغال، تحصیل رایگان در دانشگاه ها و... باشند و حتی این تابلوی تسهیلات در ورود به دانشگاه های آزاد و پیام نور و علمی کاربردی را هم در سطح شهرها با عنوان تسهیلات به جانبازان و خانواد های فقط 25درصد به بالا بچسبانیم و سوهان روح جانبازان و خانواده های زیر 25درصد بشویم. اصلا درست نیست و بنیاد شهید بخشنامه به دانشگاه ها کند که دیگر در سطح شهر نچسبانند..

 آیا فکر نمی‌کنید چنین رویه‌ای به جای رویش، ریزش ایجاد خواهد کرد؟ جانباز زیر 25 جانباز علنا به حساب نمی‌آیند، جامعه در قبال چنین عبارت‌هایی چه واکنشی خواهد داشت؟ بنابراین مراقب باشید قشر ایثار‌گر و جانباز جامعه را با هر عدد و رقمی که در دفاع از مملکت‌شان حضور داشته‌اند سرخورده نکنید و مهم‌تر اینکه خانواده‌ ایثارگران را دچار سوء ظن و مهم‌تر این‌که دچار کمیت‌سازی نکنید.

 کسی که حتی یک‌روز و یک درصد عارضه هم دارد و برای دفاع از ناموس و وطنش در مقابل دشمن ایستاده است، از احترام ویژه‌ای در نزد جامعه برخوردار می‌شود و جانباز محسوب می گردد و وظیفه دولت و بنیاد شهید است که تسهیلات ارایه دهد.

 چرا با عدد و رقم سازی نفس حضور در جبهه جنگ و همین‌طور مقاومت در برابر ظالم را از قلب به محاسبات ذهنی می‌بَرید؟ بنابراین هر کسی که عنوان جانبازی را یدک می‌کشد، باید جانباز به حساب بیاورید و با تبصره‌بافی و ماده و بند‌سازی و همچنین با عدد و رقم سازی جایگاه این قشر را در نزد جامعه مخدوش نکنید! برای امنیت‌بخشی به شغل و معاش فرزندان ایثارگران و همین‌طور جوانان مملکت بند و تبصره‌های من‌درآوردی را حذف کنید و فضایی ایجاد کنید که همه جامعه در دفاع از مملکت مثل دوران جنگ تحمیلی با قلب‌شان آماده حضور باشند.

 چنین تقسیم‌بندهایی مثل بذر نامرغوبی‌ست که در فرآیند زمان میوه نخواهد داد! هوشمندانه کف مطالبات قشر ایثارگر جامعه را یکسان‌سازی کنید و در شرایط امروز جامعه بین صدآفرین و هزار آفرین که فقط لفظ و عدد و رقم است، تفاوت قائل نشوید چرا که نیت‌های همه شهدای عزیز، جانبازان گرامی، آزادگان سرافراز و رزمندگان دلاور در خصوص دفاع از مملکت‌ و مکتب‌شان یکسان و ارزشمند بوده است.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
این معیار گذاری ها فقط بخاطر بودجه است. وگرنه طبق فرموده مقام معظم رهبری حتی کسی که یک روز هم به جبهه رفته است دارای ارزش است. البته اگر حقوق های نجومی قطع شود و املاک مازاد در اختیار ادارات دولتی و شبه دولتی و بانک ها واگذار شود و یک درصدی از فروش ارز مسافران عازم خارج از کشور به بنیاد شهید واریز شود دیگر بحث تبعیض بین ایثارگران که عمدتا در بین جانبازان به بالای 25 و زیر 25 و در بین رزمندگان به بالای 6 ماه و زیر 6 ماه تقسیم می شود از بین می رود.
این‌‌هرقانون‌مصوبی‌است‌ویاتصویب‌میشه‌صرفابرای‌بالای۶ماه جبهه‌است‌وپائین‌ترازاون‌حتی‌یکروزرااثلا‌به‌حساب‌نمی‌آورند‌ نتیجه‌اش‌شده‌همین‌‌چنددستگی‌درمیان‌ رزمندگان‌وایثارگرانودرنهایت‌طردشدن‌‌رزمندگان‌پائین‌تراز۶ماه!!!
بنده 21 ماه جبهه اول دارم وسال شصت در جبهه بودم تا کنون هیچ دریافتی نداشتم پس این قوانین را که مجلس تصویب می کند برای کی وکجا کار میکند.
چرا 4ماه 18روز حضور داوطلبانه درخط مقدم جبهه ایثارگی تلقی نمیشود؟
این یک ظلم گران در حق ماست
این یک بی انصافی در حق ماست
این یک توهین به ماست
این یک جفا وبی عدالتی در حق ماست
چراقانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را اصلاح نمیکنید؟!!
شماکه ادعا مجلس ودولت انقلابی دارید ماهم که طرفداران پر وپاقرص انقلابیون هستیم چرا تعلل میکنید حداقل سابقه حضور در جبهه را از 6ماه به 4ماه تقلیل بدهید تا ماهم ایثارگر تلقی بشویم؟
تورا به جان حضرت آقا شعاربرای رزمندگان کنار بگذارید عملا کاری برای مان بکنید دیگه از شعار خسته شده ایم 34سال از پایان جنگ میگذرد هنوز اولویت به رزمندگان 4ماه سابقه نرسیده است!!!!
یعنی زرمنده زیر شش ماه آدم نیست؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi