شناسه خبر : 88255
چهارشنبه 06 بهمن 1400 , 11:49
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برای نامگذاری معابر در شهر‌ها از نام شهیدان استفاده شود

قاضی‌زاده هاشمی گفت: در رابطه با نامگذاری معابر در شهر‌ها هیچ نامی جز نام شهید نمی‌توان گذاشت و لازم است که شورا‌ها و شهرداری‌ها در این زمینه ورود کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

برای نامگذاری معابر در شهر‌ها از نام شهیدان استفاده شودسید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته (سه‌شنبه) در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس اظهار داشت: مفهوم ایثار و شهادت به این دلیل اینکه ضامن مبارزاتی است که انبیا (ع) انجام داده‌اند، حائز اهمیت است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران حامل فرهنگ محرم و صفر زمان خود است و اصلی‌ترین وظیفه این بنیاد در حوزه ترویج ایثار و شهادت، حفظ مبانی اسلامی و صیانت از اخلاق و سیره عملی شهدا است.

وی اضافه کرد: امروز وظیفه داریم که جامعه را هدایت کنیم و بدون شک اگر ما مرجعیت دهیم جامعه هدایت می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در استان فارس پنج هزار خانوار شهدا و ایثارگران هنوز در انتظار دریافت مسکن هستند، گفت: ۳۳ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند که باید شرایط استخدام برای آن‌ها فراهم شود. از این مجموع برای ١٧ هزار نفر جهت شرکت در آزمون مجوز صادر شد.

رئیس‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: ۵۰۰ نفر از افرادی که شرایط استخدام دارند در استان فارس هستند که ۳۵۵ نفر در آزمون شرکت کرده‌اند و برای ۱۱۵ نفر اقدام شده است.

وی بر لزوم شکل‌گیری خط ویژه پذیرایی در بیمارستان‌ها تأکید کرد و افزود: ۳۵ درصد منابع ما نسبت به بخش درمان کم است و در حوزه مسکن هم تفاهم نامه‌ای برای حدود ۱۰ هزار واحد مسکن با استاندار سابق امضا شده که این امر تاکنون برای ۳۱۰ نفر تحقق پیدا کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: نیاز است که دیدار با خانواده شهدا در دستور کار مدیران استان قرار بگیرد و کارگروهی نیز برای برطرف شدن مشکلات و دغدغه‌های خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شود. در واقع همه دستگاه‌ها باید بخشی را به عنوان امور ایثارگران خود راه اندازی کنند.

وی گفت: شهیدپژوهی امر پسندیده و خوبی است اما زندگی با شهدا بالاتر از این امر است و باید زمینه‌ای فراهم کنیم تا دانش آموزان با شهدا انس بگیرند. اعتبار عمرانی برای بنیاد شهید پیش‌بینی نمی‌کنند و اعتبارات از محل سازمان برنامه و منابع استانی پیش‌بینی می‌کنیم.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi