شناسه خبر : 88263
پنجشنبه 07 بهمن 1400 , 11:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

توصیه جدید مقاومت یمن به امارات

انصارالله: نمایشگاه بین‌المللی اکسپو را جایی غیر از امارات برگزار کنید!

انقلابیون یمن در ادامه هشدارها به امارات برای خارج شدن از جنگ یمن اعلام کردند که دوبی مکان امنی برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اکسپو نیست و بهتر است تغییر کند.
پس از حملات اخیر انصارالله یمن به امارات، شیخ نشین ابوظبی بارها از سوی انقلابیون یمن تهدید شده است. مقامات یمنی هشدار داده‌اند که امارات اگر از جنگ یمن کناره‌گیری نکند باید به صورت مستمر منتظر حملات موشکی و پهپادی باشد. در جدیدترین تهدید، نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که شرکت کنندگان در نمایشگاه اکسپو بهتر است مقصد خود را تغییر دهند. این نمایشگاه بین‌المللی قرار است در دوبی برگزار شود. 
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر با استفاده از هشتگ «اکسبو» در اشاره به نمایشگاه اکسپو دبی، نوشت: « [در مصاف] با ما شاید شکست بخوری... توصیه می‌کنیم مقصد را تغییر دهید.»
همزمان با این بیانیه، پایگاه خبری مرکز اطلاع‌رسانی انصارالله یمن به نقل از «نصرالدین عامر» معاون وزارت اطلاع‌رسانی یمن نوشت: «به نظر می‌رسد که دوبی زیباتر باشد... آیا نیروهای ما در نمایشگاه (اشاره به اکسپو دبی) شرکت خواهند کرد؟ به خصوص آنکه چیزهای خوبی برای نمایش گذاشتن هم دارند.» یحیی سریع پیش از این نیز در پیامی به سرمایه‌گذاران خارجی در امارات هشدار داده بود. او پیش از عملیات اخیر علیه ابوظبی گفته بود: «پس از فجایع امروزی که نیروی هوایی ائتلاف سعودی-آمریکایی-اماراتی در حق ملت عزیزمان مرتکب شد، ما به شرکت‌های خارجی در کشور کوچک امارات توصیه می‌کنیم که این کشور را ترک کنند.» سریع در ادامه بیانیه یادشده هشدار داده بود: « تا زمانی که حکام امارات به تجاوز علیه ما ادامه می‌دهند، این یعنی شرکت‌های بیگانه در کشور کوچک ناامنی سرمایه‌گذاری کرده‌اند».
امارات از یمن برود
حمید عبدالقادر عنتر مشاور نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در صنعاء نیزهشدار داد که اگر امارات از ائتلاف متجاوز علیه یمن خارج نشود، حملات بیشتری از سوی یمنی‌ها دریافت خواهد کرد. عبدالقادر در اظهاراتی گفت: «یمن حق مشروع پاسخ دادن به هرگونه تجاوزی را دارد و این بخشی از سیستم بازدارندگی استراتژیک است.» او افزود:« ادعاهایی مبنی بر استفاده از سلاح ایرانی، ادعای مکرر دشمن سعودی- آمریکایی است که می‌خواهد به اشغال یمن، جزایر و سواحل آن مشروعیت بخشد.»
این مقام یمنی تصریح کرد: «سعودی‌ها و اماراتی‌ها در حال اجرای پروژه‌های آمریکایی در منطقه هستند... اگر تجاوز به یمن متوقف شود و نیروهای متجاوز از هر وجب از خاک یمن عقب‌نشینی کنند، در این صورت بین طرف‌های سیاسی بر سر یک راه‌حل سیاسی جامع توافق می‌شود.»
هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که با وجود اینکه عملیات طوفان با محکومیت‌هایی همراه بوده است؛ اما دنیا می‌داند که این یک پاسخ قانونی و برحق بود.
او تاکید کرد:« کشورهایی که عملیات نظامی یمنی‌ها علیه متجاوزان اماراتی و سعودی را محکوم می‌کنند، خودشان می‌دانند که این موضع را از سر رو دربایستی با این دو کشور و مرتبط بودن منافعشان به آنها انجام دادند.» این مقام یمنی تصریح کرد: «اگر کشورهای متجاوز از ما می‌خواهند که از پاسخ خودداری کنیم، باید تجاوز را متوقف کنند و به دنبال صلح باشند و خطاب به همه کسانی که ما را با گذاشتن در فهرست تروریسم تهدید می‌کنند، می‌گوییم که تروریست کسی است که از هفت سال پیش مردم یمن را می‌کشد و محاصره می‌کند.»
از سوی دیگر، علی الموشکی نائب رئیس‌ستاد مشترک ارتش یمن گفت که عملیات «طوفان یمن-۲» نشانگر افزایش توانمندی بازدارندگی یمن است. الموشکی به شبکه خبری المسیره گفت که این عملیات نشان داد که قدرت یمن می‌تواند به عمق کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی برسد. وی تأکید کرد، این عملیات نشان داد که ما سلاح، نیرو و اطلاعات زیادی در اختیار داریم و کشورهای ائتلاف یقین کنند که زیر نظر ما قرار دارند.
این مسئول یمنی با اشاره به اینکه نیروهای یمن، بانکی از اهداف حساس و دقیق کشورهای ائتلاف در اختیار دارند، خاطر نشان کرد: «ما سلاح‌های نقطه‌زن و پهپادهایی داریم که به داخل هر کشور متجاوز یا حامی ائتلافی که بخواهیم می‌رسد.» الموشکی همچنین گفت که هدف قرار‌دادن پایگاه «الظفره» پیام مهمی بود؛ زیرا جنگنده‌ها از این پایگاه برای بمباران ملت یمن، حرکت می‌کردند. وی در پایان خاطرنشان کرد که نیروهای یمنی در دفاع از شهروندان و اراضی این کشور، هیچ مانعی ندارند.
خبر دیگر اینکه، منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند، «اسحاق هرتزوگ» رئیس‌رژیم صهیونیستی یکشنبه آتی در اولین سفر رسمی یک رئیس‌جمهور اسرائیل به امارات وارد «ابوظبی» پایتخت این کشور امیر نشین می‌شود. سفر اسحاق هرتزوگ در بحبوحه تنش‌های فزاینده پس از حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی انجام می‌شود.
در همین ارتباط، «روعی کایس» تحلیلگر امور عربی در رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود درباره خطرناک بودن وضعیت امنیتی برای این سفر در زمانی که امارات زیر حملات انتقامی صنعاء قرار دارد، هشدار داد. این تحلیلگر صهیونیست نوشت: «مطمئنا اعلام چنین دیداری آنهم در زمانی که حوثی‌ها در تلاش برای جست‌وجوی اهداف خوب در امارات هستند، عاقلانه نیست.» کایس ضمن اعلام اینکه اوضاع در امارات عادی نیست و هنوز هم ممکن است اتفاقاتی بیفتد، افزود، چنین سفری باید در روز خود نه یک هفته قبل علنی می‌شد.
امارات به دنبال گدایی حمایتِ آمریکاست
از سوی دیگر، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس‌هیئت عالی مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن در توئیتر نوشت: «برخی ریز کشورهای ائتلاف متجاوز به یمن از بحران خودامنیتی در رنجند مانند امارات که بدون کمک گرفتن از عصای آمریکا نمی‌تواند بایستد و برای گدایی کردن حمایت آمریکا تلاش می‌کند. امارات با خروج واقعی از باتلاق یمن دیگر نیاز به گدایی حمایت آمریکا ندارد اما در صورت ادامه حملاتش به یمن هیچ حمایتی به حالش فایده‌ای ندارد و امنیت را برای این کشورش محقق نخواهد کرد.»
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi