شناسه خبر : 88275
شنبه 09 بهمن 1400 , 08:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مادر سه شهید از مشهدالرضا آسمانی شد

مادر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد» پس از سال‌ها تحمل دوری از فرزندان حماسه آفرینش، به شهیدانش پیوست.
 
مادر سه شهید از مشهدالرضا آسمانی شد
مرحومه کوکب تقوی مادر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد»، پس از سال‌ها تحمل درد و رنج دوری از فرزندان رشیدش در سن 88 سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع این اسوه صبر و مقاومت شنبه نهم بهمن ماه پس از نماز ظهر و عصر در صحن کوثر حرم مطهر رضوی برگزار و پیکر این مادر فداکار در رواق دارالحجه حرم امام علی ابن موسی الرضا(ع) آرام خواهد گرفت.
خانواده تقوی (الحداد) که اصالتاً ایرانی هستند و در دوران انقلاب ساکن عراق بودند، به دلیل فعالیت و طرفداری از انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام خمینی(ره)، سه فرزند این خانواده توسط دولت بعث عراق در نجف دستگیر و پس از شکنجه‌های فراوان در سیاه چاله‌های این رژیم منحوس در اول شهریور 1359 در دیگ آب اسید انداخته شده و به مقام شهادت رسیدند.  
همچنین داماد این خانواده «محمد خلیفاوی» در بغداد دستگیر و همراه برادران همسرش شهید می‌شود و همسرش «عالیه تقوی (الحداد)» و تنها فرزند خردسالش که دستگیر شده بودند پس از 18 ماه شکنجه‌های مختلف از زندان ابوغریب عراق آزاد می‌شوند که از این خانواده یک فرزند به نام احمد به یادگار مانده است.
حاج حسین تقوی پدر شهیدان «عادل، خالق و جمال الحداد» در سال 1394 در سن 83 سالگی آسمانی و طی مراسمی با شکوه در صحن جمهوری حرم مطهر رضوی تدفین شد.
منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi