شناسه خبر : 88288
شنبه 09 بهمن 1400 , 11:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پیام «عصای موسی» در حمله سایبری به صهیونیست‌ها:

شما را زیر نظر داریم از جایی که تصور نمی‌کنید هدف قرار می‌گیرید

گروه هکری موسوم به «عصای موسی» دوربین‌های مداربسته خیابان‌ها و شرکت زیر مجموعه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را «هک» و تصاویر آن را منتشر کرده است.
گروه هکری «عصای موسی»، بامداد جمعه با انتشار تصاویری در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که دوربین‌های مداربسته خیابان‌های فلسطین اشغالی را هک کرده است. این گروه هکری که پیشتر نیز در حملات سایبری خود به نهادهای رژیم صهیونیستی موفق عمل کرده بود، این بار در پیامی به دو زبان عبری‌ و انگلیسی تحت عنوان «ما با چشمانِ شما می‌بینیم»، نوشته که: «ما سال‌ها، در هر لحظه و در هر قدم شما را زیر نظر داشتیم. این تنها بخشی از نظارت ما بر فعالیت‌های شما از طریق دسترسی به دوربین‌های مدار بسته داخلی است. گفته بودیم در حالی که تصورش را هم نمی‌کنید، شما را هدف قرار خواهیم داد.» گروه عصای موسی همچنین تصاویر دوربین‌های مداربسته مشرف به صنایع نظامی رافائل یکی از مهم‌ترین مراکز ساخت تسلیحات رژیم صهیونیستی را منتشر و اعلام کرد در آینده تصاویر داخل مرکز اصلی رافائل را نیز منتشر خواهد کرد. 
گروه هکری عصای موسی پیشتر نیز فایل‌هایی را شامل اطلاعات جزئی از صدها نظامی عضو ارتش رژیم اشغالگر قدس و تصاویر شخصی از «بنی گانتس» وزیر جنگ این رژیم را در محیط «دارک نت» و «تلگرام» منتشر کرده بود. این اولین بار نبود که بنی گانتس هدف حمله سایبری قرار می‌گرفت. سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) نیز در ماه‌های اخیر اعلام کرده بود که نظافتچی خانه بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اطلاعاتی را در اختیار یک گروه هکری قرار‌داده است.
روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» در ارتباط با جاسوس مذکور گزارش داده بود که او از وسایل خانه گانتس، از جمله رایانه او عکس گرفته و به منظور اثبات جدی بودنش تصاویر را برای نماینده گروه هکری «سایه سیاه» فرستاده است؛ گروهی که رسانه‌های عبری‌زبان مدعی شدند وابسته به ایران است.در بخشی از گزارش مذکور همچنین اشاره شده بود که این فرد امکان نصب بدافزاری را که اجازه دسترسی به رایانه گانتس را بدهد مطرح کرده بوده است.
این اولین بار نبود که رسانه‌‌های صهیونیستی ادعای هدف قرار گرفتن گانتس را مطرح می‌کردند و انگشت اتهام را به سمت ایران می‌گرفتند. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ خبر داده بود که «نداف آرگامان» رئیس‌شین‌بت جلسه‌ای محرمانه با گانتس داشته و در این جلسه به او گفته که تلفن همراه وی به دست افراد مرتبط با ایران هک شده است.
در آن زمان، گانتس با ادعای اینکه هیچ اطلاعات امنیتی در تلفن همراه وی وجود نداشته و هکرها نمی‌توانند از آن برای اخاذی از وی استفاده کنند، «یوسی کوهن» رئیس‌وقت سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را به همکاری با نتانیاهو و تلاش برای تخریب چهره خود متهم کرد.
در ماه‌های گذشته نیز نهادها و شرکت‌های رژیم صهیونیستی به طور مکرر هدف حملات سایبری قرار گرفتند. روز هشتم آبان روزنامه «جروزالم‌پست» گزارش کرد که گروه هکری موسوم به سایه سیاه سرورهای شرکت اینترنتی رژیم صهیونیستی سایبرسرو (Cyberserve) را مورد حمله هکری قرار‌داده و آن را از دسترس خارج کرده و تهدید به افشای اطلاعات آن کرده است.
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi