شناسه خبر : 90125
پنجشنبه 22 ارديبهشت 1401 , 13:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

رئیس بنیاد شهید: موضوع ایثار و شهادت متعلق به تمام مردم است

تقدیر از عوامل سریال «مسافران شهر»؛

قاضی‌زاده هاشمی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران آماده است تا اسناد شهدا و ایثارگران را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا منجر به خلق آثار جدید شود، اما در دیدار‌های عمومی معمولاً بحث‌هایی مطرح می‌شود که در نوشته‌ها قابل دسترسی نیست و حضور مستقیم هنرمندان در بین والدین معظم شهدا و ایثارگران و صحبت با آنان می‌تواند بسیار الهام بخش باشد.

 «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز (سه‌شنبه) در مراسم تقدیر از عوامل سریال «مسافران شهر» که در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد، اظهار داشت: پیش از حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران به مدت ۲۰ سال مشغول خدمت در بخش‌های گوناگون بودم و امروز فرصت حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران را اجر و توفیق بسیار بزرگی از جانب خداوند می‌دانم.

رئیس بنیاد شهید: موضوع ایثار و شهادت متعلق به تمام مردم است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: عزیزان سریال مسافران شهر نیز به نوعی از چنین اجر و توفیقی بهره‌مند شده‌اند و لطف خداوند بوده که فرصت فعالیت برای شهدا و ایثارگران برای شما مهیا شد و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بابت ترویج این فرهنگ از شما تقدیر و تشکر می‌کند.

وی در خصوص گرامیداشت جنگ‌ها در کشور‌های مختلف گفت: جنگ به‌ صورت ذاتی امری نامطلوب و مخرب است، اما به‌ نوعی هویت ساز است. جوامع نیاز به الگو، قهرمان و مرجع دارند. قهرمانان کسانی هستند که حماسه می‌آفرینند. افرادی مانند آتش‌نشان‌ها، محیط‌بان‌ها و... نیز جان خود را در مسیر اهداف مهمی به خطر می‌اندازند و هرقدر چیزی که برای آن ایثار می‌کنند بزرگ باشد، جایگاه آن افراد نیز بالاتر است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه وقتی از ابزار هنر برای نشان دادن ایثار استفاده می‌شود در واقع نگاهی به آینده صورت می‌گیرد، افزود: تلویزیون کار ساخت فرهنگ را بر عهده دارد و باید بازتاب‌دهنده حقیقتی باشد که در گذشته برای دفاع از کشورمان به وقوع پیوسته است و در تمام سبک‌ها برای ذائقه‌های مختلف امکان استفاده از این اتفاقات وجود دارد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: تاریخ ما دارای مظاهر مذهبی و ملی زیادی برای حماسه‌آفرینی است و آینده ما هم با همین حماسه حفظ خواهد شد. امروز هم شاهدیم که قلب‌های مهربان مردم منجر به حفظ جامعه شده است و اگر رشد این جامعه را می‌خواهیم باید به سمت ترویج فرهنگی برویم که نقطه اوج آن شهادت است. ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران از چنین اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگ استقبال می‌کنیم و در حد توان از آن حمایت خواهیم کرد و امیدواریم شاهد حضور بیش از پیش هنرمندان در این مسیر باشیم.

وی ادامه داد: موضوع ایثار و شهادت متعلق به تمام مردم است و هیچ‌کس از آن بی‌بهره نیست. بنیاد شهید و امور ایثارگران آماده است تا اسناد شهدا و ایثارگران را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا منجر به خلق آثار جدید شود. البته در دیدار‌های عمومی معمولاً بحث‌هایی مطرح می‌شود که در نوشته‌ها قابل دسترسی نیست و حضور مستقیم هنرمندان در بین والدین معظم شهدا و ایثارگران و صحبت با آنان می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد.

دفاع مقدس فرصتی برای معرفی بزرگان کشورمان به کل بشر است

سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما نیز در ادامه مراسم تقدیر از عوامل سریال «مسافران شهر» اظهار داشت: در کشور ما بزرگان بسیاری چون شهید سلیمانی، شهید همت، شهید بابایی، شهید ستاری و... زندگی می‌کردند که دفاع مقدس اوج رونمایی و بروز این بزرگان بود.

وی تاکید کرد: اگر عارف بزرگی مثل حضرت امام خمینی (ره) نبودند، این فرصت تاریخی نصیب ما و کل بشریت نمی‌شد. هنر و رسانه فرصت مغتنمی برای معرفی این انسان‌های بزرگ دارد که به صورت کامل از این فرصت‌ها بهره برداری نشده است.

مدیر شبکه پنج سیما افزود: وقتی درک درستی از واقعیت دفاع مقدس داشته باشیم از شعار زدگی وکار‌های سفارشی جدا می‌شویم تا حقیقت ناب، خود را نشان دهد. این رویکردی است که باید در تولید آثار دفاع مقدسی داشته باشیم و به لطف خدا در سریال «مسافران شهر» این فرصت مهیا شد.

اشناب تصریح کرد: انسان‌های بسیار بزرگی در کشورمان هستند که هنوز آن‌ها را به خوبی نمی‌شناسیم، اما امیدواریم در آینده بتوانیم تصویرگر و بازتاب دهنده روایت انسان‌هایی بزرگ باشیم که در موقعیت‌های مختلف حماسه آفرینی کرده اند.

وی با اشاره به جفا‌های صورت‌گرفته در حق فرهنگ ایثارگری گفت: جمهوری اسلامی ایران حق دفاع را همواره برای خود امری ضروری می‌داند و بر آن نیز تأکید می‌کند. جفایی که در حق این فرهنگ صورت گرفته این است که دشمن با مغلطه، جنگ‌طلبی را به جای دفاع معرفی می‌کند و این وظیفه ما است که به شکل‌های گوناگون به تبیین دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در همه دوره‌ها بپردازیم.

در این مراسم با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از «سعید اشناب» مدیر شبکه پنج سیما، «مجید خادمی‌زاده» مدیر گروه فیلم و سریال، «مصطفی جعفریحیی» مدیر روابط عمومی، «رسول آذرسرا» مدیرگروه معارف شبکه پنج سیما، «احمد معظمی» و «سیروس حسن‌پور» کارگردانان این سریال، «هاشم علی‌اکبری» مدیر تولید، «محمد بدرلو» دستیارکارگردان، «پرویز امیری» تهیه‌کننده، «فریبا کوثری»، «آرین اویسی» و «نسرین نکیسا» بازیگران سریال مسافران شهر تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi