شناسه خبر : 90210
پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 , 13:59
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نمایشگاه کتاب در جبهه/عکس

در جبهه نیز نمایشگاه کتاب برپا می‌شد، رزمنده‌هایی بودند که برای تغذیه فکری رزمنده‌ها کتاب به جبهه می‌بردند.

 هر ساله اواسط اردیبهشت همزمان با بهار کتاب و برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حال و هوای خاصی در محافل هنری و فرهنگی حاکم می‌شود.

سال‌هاست نمایشگاه کتاب میعادگاه دوستداران کتاب و برگزارکننده نشست‌های نقد و تفسیر کتب است. ارتباط مستقیم بین مخاطبان و نویسندگان و ناشران باعث می‌شود از هر جهت نمایشگاه کتاب متفاوت از هر نمایشگاه دیگری باشد.

کتاب به عنوان غذای روح دریچه روشنی رو به آگاهی و دانش است، آدمی در هر زمان و شرایط می‌تواند از این خوراک تغذیه کند و از این حیث زمان و مکان‌نمی‌شناسد.

در ایام دفاع مقدس با وجود شرایط سخت بر کشور به خصوص در جبهه‌ها که زیر آتش گلوله و تیر دشمن بود مطالعه و تدریس و علم نیز جریان داشت. کلاس‌های سوادآموزی برقرار بود و روح زندگی به صورت خاصی حاکم بود.

تصویر زیر نمایشگاه کتاب کوچکی را در جبهه نشان می‌دهد که همزمانی انتشار آن با ایام برپایی نمایشگاه کتاب خالی از لطف نیست.

نمایشگاه کتاب در جبهه+ عکس

انتهای پیام/ ۱

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi