شناسه خبر : 91145
پنجشنبه 09 تير 1401 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بازگشت پیکرهای مطهر ۳۵ شهید تازه تفحص شده به کشور

همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع) پیکرهای پاک و مطهر ۳۵ شهید تازه تفحص شده از مرز بین‌المللی شلمچه وارد کشور شدند.

بازگشت پیکرهای پاک و مطهر ۳۵ شهید تازه تفحص به کشور

به گزارش دفاع‌پرس از اهواز، همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع) پیکرهای پاک ۳۵ شهید تازه تفحص شده امروز از مرز بین المللی شلمچه وارد کشور شدند.

سردار «سیدمحمد باقرزاده» فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در آیین استقبال از پیکرهای مطهر این شهدا در مرز شلمچه اظهار داشت: این شهدا در جریان عملیات تفحص تا اول تیرماه سال جاری کشف شدند که با استقبال عشایر قهرمان ایل قشقایی از استان فارس و حضور مردم شهیدپرور شهرهای آبادان و خرمشهر به نمایندگی از ملت ایران به کشور بازگشتند.

وی افزود: این شهدا مربوط به عملیات های والفجر مقدماتی، خیبر، بدر، کربلای ۵ و تک دشمن در اواخر جنگ، مناطق عملیاتی فکه، شرق دجله و شلمچه هستند.

سردار باقرزاده گفت: پیکرهای مطهر این شهدای عزیز امروز به اهواز منتقل و مراسم بزرگداشتی در معراج شهدای اهواز در جوار آن ها برگزار می شود و پس از آن برای شناسایی به تهران منتقل خواهند شد.

در آیین تبادل پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس، اجساد ۹ سرباز عراقی نیز تحویل مقامات این کشور شد.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi