شناسه خبر : 91200
یکشنبه 12 تير 1401 , 10:51
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نه اداره سمعک میده نه بنیاد نه بیمه!!!

جانباز45درصد- مثلث اداره. بنیاد. بیمه دی

بنده مجروح سر وگوش وریه وجاهای دیگربدن هستم ودرپرونده وصورت سانحه زمان عملیات هم ذکرشده. اما برای دریافت سمعک به هرجایی می روم می گویند در تعهد ما نیست. نه بنیاد نه بیمه دی ونه اداره محل کارم هیچکدام این را قبول نمی کند وهرکدام به دیگری پاس می دهند!

اداره محل کارم می گوید ما اعتباری که برای خرید کمک توانبخشی جانبازان نداریم ودرقانون هم همچنین اعتباری در بودجه اداره پیش بینی ویاتخصیص داده نشده است لذا امکان پذیر نیست که لوازم کمک توانبخشی(سمعک) برای جانباز شاغل بخریم و این کاربرعهده ی بنیاد شهیدوامور ایثارگران است.

به بنیاد شهیدو اموایثارگران رفتیم وتقاضاکردیم که طبق آنچه درپرونده جانبازی هست برای من وسیله کمک توانبخشی (سمعک) بخرند آنجا به کل جواب رد دادند وگفتند که امکان پذیر نیست وچون قرارداد بیمه تکمیلی با شرکت بیمه دی هست باید با بیمه دی صحبت کنید.
القصه درچرخه ی این دور باطل به بیمه دی رفتیم وتقاضا کردیم که برایمان کاری کنند.گفتند خرید سمعک در قرارداد و تعهد بیمه دی ذکر نشده است و خرید آن امکان پذیر نیست. و باید خودتان تهیه کنید.
و بدین سان به ابتدای این دور باطل رسیدم و هیچی دستم نگرفت!!!

حقیرنوجوانی کم سن وسال بودم که بادستکاری کپی شناسنامه به عنوان بسیجی داوطلب درعملیات ایام دفاع مقدس شرکت کردم. بر اثر انفجارخمپاره سخت مجروح شدم.
هیچ نقص پرونده هم ندارم وکل مدارک تکمیل است و از سال های قبل تا حالا ازجیب شخصی خودم مجبورم دستگاه را تهیه کنم و درسال های اخیر این وسیله خیلی گران شده و خرید آن درتوانم نیست.ودربین اداره. بنیاد وبیمه دی مرتب در چرخشم و معلوم نیست این دور باطل کی به انتها می رسد؟!
معاونت بهداشت ودرمان چرا فکری به حال امثال بنده نمی کنند؟ وما را از این بلاتکلیفی خارج کنند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
برادر شما که در نوجوانی اینقدر در دستکاری شناسنامه و تغییر تاریخ تولدتان تخصص داشتید اکنون در تعمیر سمعک خود مهارت پیدا کرده و خودکفا شوید.
خداوکیلی حیف از این همه استعداد و نبوغ که به هدر رود
ممنون از لطف جنابعالی بابت راهنمایی که فرمودین.
ولی نگفتین بااین سن وسال کدام آموزشگاه تعمیرات را آموزش میدهند.!!!؟

نکته: آن دستکاری کپی شناسنامه برای رفتن به پیشواز مرگ(شهادت) ناشی ازعشقی بود که معمار انقلاب خمینی کبیر(ره)دروجود امثال بنده ایجادکرده بود که باتمام وجود وبدون چشمداشت مادی برای دفاع از وطن ونظام وانقلاب پیش قدم شویم.

ودرانتها: باشه بنابه فرمایش شما پیگیری تعمیرات خواهیم شد که نگرانی شما هم برطرف شود!!!
سلام علیکم
همانطورکه مستحضرید بارها امام راحل در باب خدمات‌رسانی به ایثارگران بیانات ارزشمندی فرموده‌اند که به طور نمونه شیواترین آن یادآوری می‌گردد : نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره به دست فراموشی سپرده شوند. همچنین رهبر معظم انقلاب در وصف جانبازان بیان فرمودند: گاه فضیلت جانبازان از شهدا افضل‌تر است. و دستور قانون راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان را ابلاغ کردند. حال، با توجه به گذشت چندین دهه از آن دوران باشکوه لزوم توجه به ایثارگران و بازماندگان آن حماسه‌های بی‌نظیر برای همه مردم و مسئولین عیان و روشن است. رزمندگانی که بدون توجه به مال و منال دنیا و هیچ چشمداشتی برای دفاع و حفظ و حراست از نظام و تمامیت ارضی میهن، پیر و جوان، راهی جبهه‌های نبرد شدند و خود را وقف نظام کرده و بهترین دوران عمر خود را در طبق اخلاص گذاشتند و پس از ۸ سال حماسه با جسمی خسته و روانی پریشان و بدنی پر از تیر و ترکش به خانه و کاشانه برگشتند ولی الان همه جانبازان زیر ۲۵ درصد در میانه گیر و دارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمام بخشنامه هایی که فقط روی کاغذ و نه عملی است در رفت و آمدند و این موضوع آنان را رنجورتر و خسته‌تر کرده است. رزمندگانی که مدت‌ها رو در روی دشمن مبارزه کردند اینک در کهنسالی و میانسالی فاقد هرگونه پشتیبانی و درآمد و حمایت و تسهیلات و خدمات بوده و شرمنده اهل و عیال خود در پستوی خانه‌هایشان بر این همه پیچ و خم زندگی نظاره‌گر بوده و اشک بی تفاوتی و تبعیض می‌ریزند. تبعیض برای اینکه تمام فرزندانان جانباز 25درصد به بالا که حقشان هست تسهیلات و خدمات در تمام زمینه ها دارند ولی خود جانبازمثلا20درصد شیمییایی نه؟ فرزند جانباز 25درصدبه بالا میتواند رایگان در دانشگاهها درس بخواند ولی خود جانباز20درصد شیمیایی نه؟و...متاسفانه جانبازان زیر ۲۵ درصد مورد بی مهری و توجهی تمام نمایندگان مجلس، ریاست جمهوری، بنیاد شهید و ...قرار گرفته اند و این درحالی است که این بزرگ مردان با حضور مقتدرانه در هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران اوج علاقه خود به کشور و فداکاری و از خودگذشتگی در مسیر دفاع از ارزشهای انقلابی را به تصویر کشیدند. از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به خصوص فراکسیون ایثارگری خواستار توجه جدی به این بخش هستیم. امیدوارم رییس جمهور مردمی و انقلابی، قانون تسری امتیازات جانبازان ۲۵ درصد را برای جانبازان زیر ۲۵ درصد که مجلس تصویب و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده اجرایی کند. ماندیم ما برای حمايت از خودمان که مظلوم و تنها و بی کس واقع شدیم چکار کنیم؟ كاش شما بفرماييد ما مي بايست چه كنيم و چه كاري تا صداي ما به گوش قانونگذاران برسد؟؟ ما داغون شدیم از همه نظر ای بزرگان لشگری و كشوری مطمئن باشيد يك ساعت در جبهه اونم خط مقدم دليلي جز حضور داوطلبانه نيست ،نبوده و نخواهد بود پس اين دور از انصاف است اين همه تبعيض ، نهايت ظلم است .....
چرا که زیر ۲۵درصدی ها، از دریافت حداقل خدمات رفاهی و تسهیلات دولتی محروم هستند. بی‌تدبیری مسئولین و تبعیض در قانون‌گذاری و اجرای آن، بی‌مهری در حق این ایثارگران است. نزدیک به نیم‌ قرن از آغاز جنگ تحمیلی می‌گذرد، سن ایثارگران مذکور افزایش یافته و متعاقب آن دردها و آسیب‌های حاصله از جانبازی نیز در بدنشان کهنه‌تر، بیشتر و گاهی غیرقابل‌تحمل شده است. آیا وقت آن نرسیده که عدالت و تساوی برای تمامی ایثارگران، بدون درنظر گرفتن مقدار و درصد جانبازیشان، اجرا شود؟
امیدواریم که مقامات و مسئولین ذیربط، با همت و درایت همیشگی‌شان، با اجابت این درخواست قانونی هرچه سریع‌تر تسری تسهیلات زیر 25درصد به 25درصد عدالت را اجرا کنند.
با احترام
به نام خداعرض ادب علی رغم دارابودن تمامی مدارکات مستندومسجل شده همدردتم چون من هم خیلی چیزارو واجبم اما عملاهیچ
با سلام و روزبخیر
جناب جانباز 45 درصد عزیز
لطفا یا با سایت تماس بگیرید یا شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید که جهت پیگیری مشکلتان ان شالله حرکت مثمرثمری انجام گردد.
فاش نیوز های عزیز ودوست داشتنی
سلام وعرض ادب این حقیر راازدوردستها پذیرا باشید.
سپاس وبازهم سپاس از آن پایگاه خبری از بابت لطف ومحبتی که به بازماندگان هشت سال دفاع مقدس دارید.
کاش مسئولین مربوطه (بویژه بنیاد شهیدوامورایثارگران)حداقلی از احساس مسئولیت شمابه ایثارگران را داشتند.
ما ازکاروان شهداء جامانده ایم وشرمنده ی روی شهدائیم.

سن که بالا رفت دردها زیادتر وتن رنجورترگردید وهزینه های زندگی وسروسامان دادن به بچه ها که کم هم نیستند وصددر صد هم بیکارونان خورمنند را به تورم وگرانی اضافه کنید دیگر طاقت را طاق نمود که باعث نگارش آن درددل گردید.
ناشناس نوشتم که خجالت زده ی روی ایثارگران وخانواده ی عزیز شهداء نشوم.
همین روزها بازنشست میشوم و اگرخدابخواهد مشکل هم برطرف خواهدشد.(سالهاست خودم این وسیله کمک توانبخشی را تهیه می کنم.) واین هم برروی مابقی سالهای گذشته.

خداوند بزرگ ومهربان پشت وپناهتان.
سلام برادر عزیز
از لطف شما ممنونیم و انجام وظیفه می کنیم
بعد از انتشار مطلب شما در بخش اصلی این پایگاه خبری از بیمه دی تماس گرفتند و اعلام کردند که شما را ارتباط بدهیم تا مشکلتان را پیگیری و ان شاءالله حل کنند
لطفا برای اینکه سوء تفاهمی هم برایشان پیش نیاید تماس بگیرید تا هم مشکل شما حل شود و هم سازمان های پیگیری کننده تصور نککنند که مطالب و مشکلات واقعی نیست!
با تشکر
اجرتان باامام شهداء.
اندک آبرو واجری که پیش خدای بزرگ ومهربان داریم به خاطر این جزئیات دنیوی هدرنرود.
با تصویر همین مطالب مجددا به بیمه دی می روم.
اگر اقدام نشد مجدد حضورمی رسیم.
بازهم قدردانی حقیر را پذیرا باشید.
رضای خدا در خدمت به خلق خداست.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریتزریق ژل و بوتاکسفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi