شناسه خبر : 91246
دوشنبه 13 تير 1401 , 10:53
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خواهشا به تسهیلات زیر۲۵% ها هم توجه کنید

جانباز شیمیایی 20درصد- همانطورکه مستحضرید بارها امام راحل در باب خدمات‌رسانی به ایثارگران بیانات ارزشمندی فرموده‌اند که به طور نمونه شیواترین آن یادآوری می‌گردد: نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره به دست فراموشی سپرده شوند.

 همچنین رهبر معظم انقلاب در وصف جانبازان بیان فرمودند: گاه فضیلت جانبازان از شهدا افضل‌تر است. و دستور قانون راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان را ابلاغ کردند. حال، با توجه به گذشت چندین دهه از آن دوران باشکوه لزوم توجه به ایثارگران و بازماندگان آن حماسه‌های بی‌نظیر برای همه مردم و مسئولین عیان و روشن است. رزمندگانی که بدون توجه به مال و منال دنیا و هیچ چشمداشتی برای دفاع و حفظ و حراست از نظام و تمامیت ارضی میهن، پیر و جوان، راهی جبهه‌های نبرد شدند و خود را وقف نظام کرده و بهترین دوران عمر خود را در طبق اخلاص گذاشتند و پس از ۸ سال حماسه با جسمی خسته و روانی پریشان و بدنی پر از تیر و ترکش به خانه و کاشانه برگشتند ولی الان همه جانبازان زیر ۲۵ درصد در میانه گیر و دارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمام بخشنامه هایی که فقط روی کاغذ و نه عملی است در رفت و آمدند و این موضوع آنان را رنجورتر و خسته‌تر کرده است.

 رزمندگانی که مدت‌ها رو در روی دشمن مبارزه کردند اینک در کهنسالی و میانسالی فاقد هرگونه پشتیبانی و درآمد و حمایت و تسهیلات و خدمات بوده و شرمنده اهل و عیال خود در پستوی خانه‌هایشان بر این همه پیچ و خم زندگی نظاره‌گر بوده و اشک بی تفاوتی و تبعیض می‌ریزند. تبعیض برای اینکه تمام فرزندانان جانباز 25درصد به بالا که حقشان هست تسهیلات و خدمات در تمام زمینه ها دارند ولی خود جانبازمثلا20درصد شیمییایی نه؟

فرزند جانباز 25درصد به بالا می تواند رایگان در دانشگاه ها درس بخواند ولی خود جانباز20درصد شیمیایی نه؟ و...متاسفانه جانبازان زیر ۲۵ درصد مورد بی مهری و توجهی تمام نمایندگان مجلس، ریاست جمهوری، بنیاد شهید و ...قرار گرفته اند و این درحالی است که این بزرگ مردان با حضور مقتدرانه در هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران اوج علاقه خود به کشور و فداکاری و از خودگذشتگی در مسیر دفاع از ارزش های انقلابی را به تصویر کشیدند.

 از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به خصوص فراکسیون ایثارگری خواستار توجه جدی به این بخش هستیم. امیدوارم رییس جمهور مردمی و انقلابی، قانون تسری امتیازات جانبازان ۲۵ درصد را برای جانبازان زیر ۲۵ درصد که مجلس تصویب و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده اجرایی کند. ماندیم ما برای حمایت از خودمان که مظلوم و تنها و بی کس واقع شدیم چکار کنیم؟ کاش شما بفرمایید ما می بایست چه کنیم و چه کاری تا صدای ما به گوش قانونگذاران برسد؟؟ ما داغون شدیم از همه نظر ای بزرگان لشگری و کشوری مطمئن باشید یک ساعت در جبهه اونم خط مقدم دلیلی جز حضور داوطلبانه نیست ،نبوده و نخواهد بود پس این دور از انصاف است این همه تبعیض ، نهایت ظلم است .....
 چرا که زیر ۲۵درصدی ها، از دریافت حداقل خدمات رفاهی و تسهیلات دولتی محروم هستند. بی‌تدبیری مسئولین و تبعیض در قانون‌گذاری و اجرای آن، بی‌مهری در حق این ایثارگران است. نزدیک به نیم‌ قرن از آغاز جنگ تحمیلی می‌گذرد، سن ایثارگران مذکور افزایش یافته و متعاقب آن دردها و آسیب‌های حاصله از جانبازی نیز در بدنشان کهنه‌تر، بیشتر و گاهی غیرقابل‌تحمل شده است. آیا وقت آن نرسیده که عدالت و تساوی برای تمامی ایثارگران، بدون درنظر گرفتن مقدار و درصد جانبازیشان، اجرا شود؟

 امیدواریم که مقامات و مسئولین ذیربط، با همت و درایت همیشگی‌شان، با اجابت این درخواست قانونی هرچه سریع‌تر تسری تسهیلات زیر 25درصد به 25درصد عدالت را اجرا کنند.
با احترام

اینستاگرام
ممنون. ماشالله به این متن جامع و کامل. دولت یه شبه قانون موجر و مستاجر رو تصویب میکنه ولی 40 سال قانون تسری رو نه. بگردید دنبال علتش
لید خبرش این هم میتونست باشه:
مجلس و دولت و بنیاد شهید لطفا بعد از 40 سال قانون تسری جانبازان زیر25 درصد را عملی و اجرا کنید
احسنت و خوب در متنتان به نکته درستی اشاره و بیان داشتید"این همه تبعیض ، نهایت ظلم است ....."
به نام خداعرض ادب عدالت ترازوی خدادرزمین است امامامحروم ازاین عدالت حتی درگرفتن درصد
خسته نباشید دوستان عزیز ...ش....
تصویب قوانینی که هیچوقت اجرایی نمیشوند زیاد مهم نیست
مگر نه اینکه تصویب شده مستمری جانبازان ورزمندگان معسر حداقل.......بشد ود حال حاضر میبایست ۵۷۰۰ ت باشد
ویا قرار ومصوب کردن اجاره ها۲۵درصد اضافه شوند تا مردم کمتر اذیت بشند اجرا شد
و......
قوانینی که ضمانت اجرایی ندارند
افرین و درود سالها است که در این درد می سوزیم ومتاسفانه دوستان در قدرت همه 25 به بالا هستند اگر تضاد منافع وجود دارد و احساس می کنید با اجرایی این قانون و عدالت حقوق شما و خانواده محترم شما کمرنگ می شود این درست مخالف نگاه دوران جنگ که شعار و عمل برادری و ایثار است به داد ما و خانواده ما برسید.من خودم درس را رها کردم و حدود 5 یال است که دفاع از دکتری هوا است چون پول ندارم و فرزندان من هم هیچ هیچ و همسرم نیز می سوزد و می سازد بسیار متین و درست گفتنید واین خودش عین عدالت است به فریاد ما برسید.
فقط چاره اش جمع شدن همه جانبازان در بنیاد مرکز و جلسه با روساست
چرا قانون ماده 51 بین ایثارگران شاغل با لای 25 درصد اجرا میشه .. ولی کارکنان ایثارگر زیر 25 درصد از این امتیاز محروم هستند ؟؟؟تا کی تبعیض ؟؟؟؟؟؟
درود و سلام حرف دل خیلی از جانبازان زیر ۲۵درصد بوده احسنت بر نویسنده متن جانباز زیر ۲۵درصد تسهیلات ندارد درصورتی که فرزند جانباز ۲۵ درصد اکثر مزایا را دارد.درصورتی که یک روز رنگ وبوی جبهه را ندیده و نچشیده،. عجب قانونگزار عادلی بوده !
با سلام خدمت تصمیم گیران به ویژه ریاست محترم بنیاد
حرف نهایی زیر 25 درصدی ها این است که همان تسهیلات 25 درصدی ها را حداقل به نسبت عادلانه به زیر 25 بدهند نه اینکه کامل محروم کنند..
مثلا 25 درصد سهمیه کنکور به 25 بالا می دهند . در حالیکه تنها 5 درصد به زیر 25 درصدی..حق این است 20 درصد سهمیه بدهند به زیر 25 درصدی..یا بلیط هواپیما 50 درصد 25 درصدی ها تخفیف می دهند به زیر 25 درصد 30 درصد تخفیف بدهند...یا شهریه دانشگاه 25 درصدی 100 درصد معاف است زیر 25 درصدی حداقل 50 درصد بدهند..نه اینکههر چی بودجه و امتیاز و مسکن شهری و زمین و اسمان و..هست فقط 25 درصد بالا باشه این ظلم اشکار و عین تبعیض هست.لعنت خدا بر کسی که اولین بار بنیان این ظلم اشکار را گذاشت...چرا باید فرزند جانباز 25 درصد این همه تسهیلات داشته باشد ولی فرزند جانباز 20 درصد محروم باشد؟ کجای این عدالت هست؟ اقای دکتر قاضی زاده کمبود بودجه دلیلی برای ظلم به زیر 25 درصدی هست.همین امتیازات و بودجه ای که هست ب نسبتی که در بالا عرض کردم تقسیم کنید.هم عدالت هست و هم قشر بیشتری از جانبازان احساس بیعدالتی نمی کنند و احساس میکنند به حقشون رسیدند و بیشتر پای کار هستند با تشکر
من پس سه سال اندی موفق شدم. 5درصد جانبازی بگیرم. ولی دریغ از کوچکترین خدمات! به هر جا که مراجعه میکنم. میگن بالای 25درصد. فقط یه بیمه تکمیلی داره که اونم از قبل بودم. بیمه اتیه سازان تامین...ماندم که چرا این همه دوندگی برای چی بود.و اینها چرا فراخوان دادن برای گرفتن جانبازی
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi