شناسه خبر : 91263
دوشنبه 13 تير 1401 , 16:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تظاهرات گسترده در تل‌آویو در اعتراض به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها

صدها نفر از ساکنین تل‌آویو علیه افزایش سرسام‌آور هزینه‌های زندگی و بهای مسکن دست به اعتراض زدند.

تظاهرات گسترده در تل‌آویو در اعتراض به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها

همچنان که رژیم صهیونیستی با انحلال کابینه و اختلافات داخلی دست و پنجه نرم‌ می‌کند، بیش از دو هزار نفر از ساکنین تل‌آویو دست به اعتراض زدند.

روزنامه «تایمز آف اسرائیل» روز یکشنبه نوشت، ساکنین تل‌آویو در تجمعی شبانه در یکی از میادین اصلی به افزایش سرسام‌آور بهای مسکن و هزینه‌های زندگی اعتراض کردند.

علاوه بر این اعتراضات، کمپین اعتراض به افزایش قیمت‌ها در رسانه‌های اجتماعی نیز توانست ۲۲ هزار حامی پیدا کند.

مسئولان سازماندهی این تظاهرات اعلام کردند فقط به دنبال ایجاد سر و صدا نیستند و خواستار اقدام عملی هستند. به گفته آن‌ها قرار است لیستی از درخواست‌ها و تقاضاهای روشن این کمپین تهیه شود.

حدود دو هفته نیز پیش هزاران نفر روز شنبه در شهر «رم» پایتخت ایتالیا در تظاهراتی به دعوت اتحادیه‌های کارگری تجمع کردند در حالی که تظاهرات ضد دولتی دیگری در شهرهای «جنوا»، «تریست» و «کالیاری» برگزار شد.

از سال گذشته، افزایش قیمت سوخت و مواد خوراکی به‌دلیل مشکل در زنجیره‌های جهانی تأمین تظاهرات‌هایی را در کشورهای مختلف به دنبال داشته است.

جنگ در اوکراین و تحریم‌های گسترده غرب علیه روسیه نیز ظرف ماه‌های گذشته این بحران را تشدید کرده است. مسکو هشدار داده اعمال این تحریم‌ها، کمبود سوخت شدید در کشورهای غربی را به دنبال خواهد داشت و در نهایت اثرات تحریم‌ها گریبان‌گیر تحریم‌کنندگان خواهد شد.

به نقل از فارس

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi