شناسه خبر : 91932
چهارشنبه 12 مرداد 1401 , 12:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مدارک و شرایط:

کارت ایثار چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

سپاه پاسداران هم مانند ارتش یک روش غیر حضوری برای ثبت نام کارت ایثار در نظر گرفته تا رزمندگان در صورت تمایل بتوانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام ...

فاش نیوز - کارت ایثار که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در حال واگذاری می باشد، به حدود 6 میلیون نفر یعنی تمام کسانی که در زمان دفاع مقدس در جبهه های جنگ حضور داشته اند تعلق می گیرد.

بر پایه این گزارش، رزمندگان اعزامی از طرف نیروهای سپاه و ارتش باید از طریق یگان های خود برای نام نویسی جهت دریافت کارت ایثار اقدام نمایند.

تعدادی از مهم ترین شرایط لازم جهت دریافت این کارت برای رزمندگان سپاهی و ارتشی به این شرح است:

 •  رزمندگان باید حداقل ۴۵ روز یا بیش تر در جبهه حضور پیدا کرده باشند.
 •  باید مدارک و اطلاعات مبنی بر این حضور وجود داشته و در سامانه های مربوط به هر ارگان بارگذاری شده باشند.
 •  واجدین شرایط دریافت کارت ایثارگری می توانند جزء هر کدام از گروه های زیر باشند:
  1. آن دسته از رزمندگانی که از تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۶۷ در جبهه حضور داشته اند.
  2. رزمندگان پایور (شاغل یا بازنشسته)، نیروی انتظامی (شهربانی، مستخدمین کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و پلیس قضایی) که در مناطق عملیاتی، جنگی و یا امنیتی حضور داشته اند.
  3. کارکنان وظیفه ( کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی، ژاندارمری )
  4. پاسداران افتخاری، جوانمردان و نیروهای مردمی رزمنده که در زمان دفاع مقدس تحت اختیار نیروهای انتظامی بودند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران دو روش اصلی برای ثبت نام کسانی که در دوران جنگ تحمیلی تحت هدایت این نیرو به نبرد با دشمن پرداخته اند، قرار داده است. روش اول مراجعه حضوری به یگان های ارتش می باشد. روش بعدی هم استفاده از سامانه معرفی شده توسط این ارگان برای دریافت کارت ایثار است. رزمندگان می توانند از طریق هر کدام از این راه ها که تمایل داشته باشند، اقدام کرده و مراحل لازم ثبت نام کارت ایثارگری ارتش خود را طی کنند.

با توجه به این که بدون این مدارک امکان نام نویسی برای کارت ایثار ارتش وجود ندارد، حتما آنها را همراه داشته باشید. این مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشند.

 •  اصل شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندان او به همراه کپی از تمام صفحات آن ها
 •  اصل کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندانش به همراه کپی پشت و رو از همه آن ها
 •  اصل و کپی کارت پایان خدمت خود رزمنده
 •  کپی از آخرین مدرک تحصیلی رزمنده
 •  دو قطعه عکس پرسنلی خود رزمنده

نشانی اینترنتی سامانه ارتش جمهوری اسلامی ایران یعنی aja.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید.

مانند مراحل نام نویسی برای دریافت کارت ایثار ارتش، اولین روش در نظر گرفته شده برای رزمندگان سپاهی هم مراجعه حضوری به یگان های سپاه می باشد. در این روش فرد رزمنده باید به صورت حضوری به مراکز سپاه شهرستان خود مراجعه نموده و درخواست کارت ایثار را ارائه دهد. به طور معمول، پیامک هایی هم از طرف خود سپاه برای رزمندگان فرستاده می شود تا از این موضوع مطلع شده و هر چه زودتر اقدام نمایند. البته دقت داشته باشید که در مراجعه حضوری به یگان های سپاه برای انجام مراحل ثبت نام کارت ایثارگری، همراه داشتن مدارک لازم الزامی است. در صورتی که این مدارک را به همراه نداشته باشید، امکان انجام ثبت نام تان وجود نداشته و باید مجددا مراجعه نمایید. در ادامه این مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جهت کارت ایثارگری سپاه را هم برای شما آورده ایم تا در صورت مراجعه حضوری، برای ثبت نام با مشکل مواجه نشوید. این مدارک شامل موارد زیر می شوند.

 •  اصل شناسنامه رزمنده سپاهی، همسر و فرزندانش به همراه کپی از تمامی صفحات شناسنامه هایشان
 •  اصل کارت ملی شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندانش به علاوه کپی پشت و رو از همه آن ها
 •  دو قطعه عکس 3 * 4 زمینه سفید از خود رزمنده سپاهی
 •  اصلی و کپی کارت پایان خدمات رزمنده
   

  در بخش قبل روش حضوری اقدام برای کارت ایثارگری رزمندگانی که تحت هدایت سپاه در جبهه حضور داشته اند را بیان کردیم. سپاه پاسداران هم مانند ارتش یک روش غیر حضوری برای ثبت نام کارت ایثار در نظر گرفته تا رزمندگان در صورت تمایل بتوانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. انجام اینترنتی این کار هم از طریق سامانه ایثار سپاه امکان پذیر خواهد بود. منتهی رزمندگان برای استفاده از این سامانه باید به یک نکته مهم توجه داشته باشند. آن هم داشتن نام کاربری و رمز عبور است. به عبارت دیگر، تنها آن دسته از رزمندگانی می توانند از این سامانه برای نام نویسی کارت ایثارگری سپاه استفاده نمایند، که نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. برای دریافت نام کاربری و رمز عبور این سامانه هم لازم است به نزدیک ترین یگان سپاه یا مراکز بنیاد شهید این ارگان مراجعه نموده و این اطلاعات را به دست آورید.

در صورتی که نام کاربری و رمز عبور استفاده از سامانه ایثار سپاه را دریافت کرده و قصد ثبت نام کارت ایثارگری این ارگان را از طریق سامانه مذکور دارید، باید یک سری مراحل ساده را طی کنید. مراحل مورد نیاز جهت این امر به شرح زیر می باشند.

در اولین قدم لازم است آدرس اینترنتی سایت ایثار سپاه یعنی isaarit.isaar.ir را در مرورگر گوشی موبایل یا سیستم رایانه خود سرچ کنید.

مطلبی در سال 99 درباره کارت ایثار منتشر شد که لینک آن در اختیار خوانندگان قرار می گیرد:
کارت ایثار و مزایای آن چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟+جزئیات

 

کارت ایثار ارتش به رنگ سبز کله غازی

کارت ایثار سپاه به رنگ سبز

 

تنظیم و تهیه خبر از شهیدگمنام

تصاویر از رزمنده علی آرونی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
به جانبازان هم تعلق میگیرد؟؟؟
البته نمیدونم چه کسی جوابم رو میده ؟؟!!
سلام علیکم
به جانبازان، کارت شناسایی بنیادشهید داده اند.
اما کارت ایثارگری یا رزمندگی دوران جنگ، که مدت حضور رزمنده درجبهه، درآن قید می‌گردد.
به جانبازان نمی‌دهند!
چرا؟!
سلام ازاین که به رزمندگان دفاع مقدس توجه میکنید کمال
تشکرردارم امیدوارم که همه معصولین نظام به جامع ایسارگران هرچه بیشرتوجه داشته باشند؟
باتشکر4486
به نام خدا عرض ادب لطفابفرمائیدکارت مذکورشامل تمام رزمندگان دفاع مقدس می شودیاخیرچون درمراجعه به سپاه کوهدشت بعداز16ماه ثبت نام بادارابودن تمامی شرایط مندرج وثبت درسیستم برج11سال1400اعلام میداردکه هنوزدرسیستم استان پذیرش نشده ام /پناه وتوکل برخدای ناظر
آیا آن دسته از رزمندگانی که در قید حیات نیستند،کارت ایثار شامل آنها میشود؟
آیا آن دسته از رزمندگانی که در قید حیات نیستند،کارت ایثار شامل آنها میشود؟
سلام وخسته نباشید از زحمات تمامی کسانی که شبانه روز دارند زحمت میکشند تا نام رزمندگان اسلام را احیا ء وزنده یاد نگه دارند تشکر وقدر دانی مینمایم دسته همگی درد نکند الطف خدا بالای سر همگان باشد عند الله نگذاشتیم دشمن به خاک کشور عزیزمان ایران تجاوز بکند ونمیگذاریم هیچ کشوری به کشور عزیزمان ایران تجاوز بکند ما ملت امام حسینیم سرباز خمینی ورهبریم سید علی خامنه ای تا ج سر ماست رزمنده دلاور ناوی سپاه پاسداران منطقیه سوم دریای امام حسین ع عباس چنعانی .ومن الله التوفیق
با سلام
کارت ایثار ناجا چه رنگ است؟
بنده به مدت 21 ماه و 5 روز خدمت وظیفه ام را در منطقه جنگی جزیره خارک و اسکله های اطراف این جزیره در سالهای 1362 تا 1364 گذرانده ام و در حال حاضر کارت ایثار گری که دریافت نموده ام به مدت 13 ماه و دوازده مدت حضور در جبهه قید شده است در حال حاضر کارمند سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشم امور اداری سازمان برای حکم سازمانی ام هیچ مزایایی را با توجه به کارت ایثار که از ارتش دریافت کرده ام لحاظ نکرده است و می گویند شما خدمت وظیفه انجام داده اید و هیچ مزایایی به شما تعلق نمی گیرد .آیا واقعا به سربازانی که در منطقه خدمت کرده اند و کارت ایثار دارند هیچ مزیتی تعلق نمی گیرد و اگر چنین است پس چه فایده ای دارد گرفتن این برای سربازان وظیفه.اگر چنین نیست می توانید به قانون یا بخشنامه دولتی اشاره کنید تا به امور اداری ارایه کنم
برای دریافت حقوق خود. متشکر می شوم اگر پاسخ دهید.
بنده از اوایل جنگ تحمیلی تا پایان جنگ در منطقه های عملیاتی حضور داشتم و کارت ایثار هم دارم بدون هیچ مزایایی اخراج کردند لطفا راهنمراهنمایی کنید
سلام، کسی از نحوه ثبت‌نام اینترنتی کارت ایثار سپاه اطلاع داره؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو بیان کنید.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi