شناسه خبر : 92168
سه شنبه 18 مرداد 1401 , 13:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهید حسین‌خانى: مراقب کردار خود باشیم

شهید ابراهیم حسین‌خانی در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «بیایید یک لحظه به فکر آخرت خود باشیم سخن بسیار است، اما خلاصه آن است که مراقب کردار خود باشیم.»

 

شهید حسین‌خانى: مراقب کردار خود باشیم

 «شهید» شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

وصیت‌نامه شهید ابراهیم حسین‌خانى

«بسم الله الرحمن الرحیم  

به نام خداوند مهربان و بخشنده

بیایید یک لحظه به فکر آخرت خود باشیم سخن بسیار است، اما خلاصه آن است که مراقب کردار خود باشیم، امیدوارم اگر کسى از بنده بدى دیده است مرا حلال کند و براى رضاى خداى مرا ببخشد، چون امام صادق علیه السلام یا از دیگر امامان روایت داریم بهشت جاى سخاوتمندان است.

پدرجان شما حق زیادى در گردن من دارید، اما از شما عاجزانه می‌خواهم که مرا ببخشید و حلال کنید و سرپرست بچه هایم باشید و مادر مهربان از زحمات شما چه بگویم نتوانستم به شما خدمت کنم، احتیاج به دعای خیر شما چه در زنده بودن و چه در شهادت دارم؛ از خواهران و برادرانم طلب حلالیت دارم.»

منبع: فارس

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi